Spacer wirtualny

Aktualności

 

07.12.2019
Charytatywne XV Mikołajki u Jezuitów

Charytatywne XV Mikołajki u Jezuitów odbędą się 7 grudnia 2019 r. na terenie Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni przy ul. Tatrzańskiej 35 w godzinach 10.00 – 13.00. Zapraszamy serdecznie!

Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni organizuje 7 grudnia 2019 r. charytatywne XV Mikołajki u Jezuitów – czyli z sercem dla Pana Sławka walczącego z chorobą nowotworową. Wiele lat wspieraliśmy małych pacjentów przebywających na Oddziale Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W ubiegłym roku postanowiliśmy skupić się na najbardziej potrzebujących i cierpiących dzieciach w Gdyni i zebraliśmy pokaźną kwotę dla dzieci z domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań. Naczelnym celem tegorocznych Mikołajek jest pomoc panu Sławomirowi Łubie – poważnie chorującemu na raka ojcu jednego z uczniów Szkoły Podstawowej Jezuitów (7 letniego Arturka). U pana Sławka pod koniec 2018 roku zdiagnozowano raka prostaty z przerzutami na kości kręgosłupa, żeber, łopatek, mostka, miednicy. Okazuje się, że procedury onkologiczne w Polsce wobec tak zaawansowanych zmian pozostają bezradne – mówiąc najprościej pan Sławek nie przeżyłby chemioterapii. Udało się jednak szczęśliwie znaleźć alternatywną terapię w prywatnej klinice w Poznaniu. Pan Sławek przebywał tam już kilkanaście razy, efektem czego jest wyraźne obniżenie współczynnika PSA i zmniejszenie guza. Ta terapia daje panu Sławkowi i jego dwóm synom ogromną nadzieję. Jednak środki własne rodziny wyczerpały się szybko – dlatego właśnie z całego serca wspieramy to leczenie.
Zapraszamy rodziny z dziećmi, aby przez udział w konkursach i zabawach włączyły się w tę szlachetną inicjatywę. Konkurencje i stanowiska zabaw przygotowują uczniowie szkoły jezuitów wraz z rodzicami i nauczycielami. Zebrane środki zostaną przekazane na alternatywne leczenie pana Sławomira w klinice w Poznaniu.

W programie między innymi: kiermasz świąteczny, koncerty, aukcja, kawiarenka, trampoliny, dekorowanie pierników, pracownia ceramiki, zabawy, kącik dla maluchów.

Regulamin imprezy – Mikołajki u Jezuitów

Charytatywne XV Mikołajki u Jezuitów odbędą się 7 grudnia 2019 r. na terenie Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni przy ul. Tatrzańskiej 35 w godzinach 10.00 – 13.00. Zapraszamy serdecznie!

Rozwiń
03.12.2019
Wykłady o Wychowaniu

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wykłady o Wychowaniu. Grudniowy wykład “Jak radzić sobie z agresywnym zachowaniem dziecka?” odbędzie się…

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wykłady o Wychowaniu. Grudniowy wykład “Jak radzić sobie z agresywnym zachowaniem dziecka?” poprowadzi pani Monika Zielińska – doświadczona psycholog, diagnosta i terapeuta, właściciel Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych.
Wykład dla rodziców poświęcony będzie agresji i innym skrajnie niepożądanym zachowaniom naszych dzieci. Omówione zostaną czynniki wywołujące zachowania agresywne, mechanizm eskalacji agresji w przypadku niewłaściwego reagowania na nią oraz skuteczne metody redukowania tego typu zachowań. Ponieważ najskuteczniejsza w walce z agresją jest prewencja, część wykładu poświęcona będzie identyfikacji symptomów zbliżającej się agresji, czynników jej sprzyjających i metodom zapobiegania jej wystąpieniu.

Na wykład zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą posłuchać i podyskutować o tym, jak pomóc swojemu dziecku żyć w zgodzie z otaczającym światem.

3 grudnia o godz. 18.00 w auli Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, ul. Tatrzańska 35. Wstęp wolny! 🙂

Rozwiń
14.02.2020
I Festiwal Filmowy na Wzgórzu Stanisława Kostki “Kostkary 2020”

Mamy przyjemność ogłosić pierwszy w historii naszej szkoły konkurs filmowy pt. “Kostkary 2020″…

 
UWAGA!
Konkurs, mimo że ogłosił go zespół hiszpański, odbywa się W JĘZYKU POLSKIM. Tylko w jednej kategorii (konkurs filmów obcojęzycznych) można zgłosić film w j. hiszpańskim (ale i każdym innym).
 
Mamy przyjemność ogłosić pierwszy w historii naszej szkoły konkurs filmowy pt. “Kostkary 2020”. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły, zarówno indywidualnie, jak i w zespołach czy klasach. Konkurs polega na nakręceniu filmu krótkometrażowego i zgłoszenie go do jednej z wymienionych niżej kategorii:
 
KONKURS DLA KLAS
(oddział przedszkolny i klasy I-VI SPJ – opcjonalnie, klasy VII – VIII SPJ oraz klasy I-III OLJ – obowiązkowo)
– konkurs filmów krótkometrażowych (od 3 do 10 min), którego motywem przewodnim będzie polski pisarz lub postać/motyw pochodzący z literatury polskiej
lub
– konkurs filmów “z życia szkoły” stworzonych ad hoc telefonem komórkowym, może to być również happening
 
KONKURSY INDYWIDUALNE
(dla jednostek lub grup uczniów ZSJ, mogą to być filmy przygotowane na lekcję i ocenione w ramach danego przedmiotu, zgłaszającym może być również nauczyciel)
– konkurs filmów obcojęzycznych (koniecznie z napisami polskimi)
– konkurs filmów z cyklu “National Geographic”
-konkurs filmów reklamowych
 
Filmy należy dostarczyć do dnia 14 lutego 2020 r. do pana Juana Perez Orty w formacie avi, mp4  lub dvd. W razie jakichkolwiek pytań prosimy zgłaszać się do pana profesora lub pani Barbary Malinowskiej.
 
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się TUTAJ
 
Serdecznie zapraszamy do udziału!
 
 
 
Rozwiń
16.11.2019
Piaśnicka Msza Żałobna

Zapraszamy na Piaśnicką Mszę Żałobną – szczególny koncert upamiętniający ofiary zbrodni piaśnickiej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 16 listopada o godz. 19.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Gdyni, ul. Tatrzańska 35.

Zapraszamy na Piaśnicką Mszę Żałobną – szczególny koncert upamiętniający ofiary zbrodni piaśnickiej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 16 listopada o godz. 19.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Gdyni, ul. Tatrzańska 35.
Wystąpią połączone chóry: Elishama, Kosakowianie, Sounds of Freedom, Strzelenka, Viola – pod dyrekcją Magdaleny Stenki
Muzyka – Karol Krefta
Słowa – Mariusz Sieraczkiewicz
Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny!

Rozwiń
11.11.2019
Zapraszamy na Gdyńską Paradę Niepodległości

Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych uczniów wraz z rodzinami, absolwentów, grono pedagogiczne oraz pracowników i sympatyków na tegoroczną GDYŃSKĄ PARADĘ NIEPODLEGŁOŚCI, która rozpoczyna się o godz. 12.00.

11 LISTOPADA 2019 – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych uczniów wraz z rodzinami, absolwentów, grono pedagogiczne oraz pracowników i sympatyków na tegoroczną GDYŃSKĄ PARADĘ NIEPODLEGŁOŚCI, która rozpoczyna się o godz. 12.00.

Zbiórka na ul. Starowiejskiej (bliżej skrzyżowania z ul. 3-go Maja).

O godz. 11.00 – uczniowie 7-8 klas SPJ oraz uczniowie OLJ.

Młodsi uczniowie SPJ – o godz. 11.30.

Rozwiń
31.10.2019
31 października dniem wolnym od zajęć w ZSJ

31 października 2019 r. jest w Zespole Szkół Jezuitów dniem wolnym od zajęć ustalonym przez…

31 października 2019 r. jest w Zespole Szkół Jezuitów dniem wolnym od zajęć ustalonym przez Dyrektora w porozumieniu z Radą Rodziców.
W tym dniu w godz. 7.30-18.00 czynna jest świetlica dla klas 0-III.
Posiłki nie będą wydawane.
 
 
Rozwiń
28.10.2019
Zebranie Rady Rodziców OLJ

Zebranie Rady Rodziców Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów odbędzie się 28-10-2019 o godz.18.00.

Zebranie Rady Rodziców Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów odbędzie się 28-10-2019 o godz.18.00.
 
Rozwiń
22.10.2019
Zebrania z rodzicami uczniów SPJ i OLJ

W dniu 22 października 2019r. (wtorek)  odbędą się zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej Jezuitów oraz konsultacje dla rodziców uczniów Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów… 

W dniu 22 października 2019r. (wtorek)  odbędą się zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej Jezuitów

Kl. Ia, Ib, IIIa oraz oddział przedszkolny „0” godz. 17.00

Kl. VIIIa godz. 17.00

Kl. IVa, Va, VIa, VIIa godzina 18.00

 

oraz konsultacje dla rodziców uczniów Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów w godz. 17.00-19.00

 

Uwaga! Zebranie dla rodziców uczniów kl. 2a OLJ odbędzie się w poniedziałek 21 października 2019r. (poniedziałek) o godz. 17.30

Rozwiń
14.10.2019
Święto Edukacji Narodowej

14 października 2019 to Święto Edukacji Narodowej – dzień wolny od zajęć.

14 października 2019 to Święto Edukacji Narodowej – dzień wolny od zajęć.

Sekretariat czynny będzie od godz. 8.00 do 13.00

Dla uczniów z klas 0-3 świetlica będzie czynna w godz. 7.30 – 18.00.

 

Rozwiń
01.10.2019
WoW – rusza kolejna edycja Wykładów o Wychowaniu

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną edycję cyklu otwartych Wykładów o Wychowaniu. Pierwszy wykład pod tytułem “Świadomy rodzic, czyli tajniki mądrej komunikacji z dzieckiem”…

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną edycję cyklu otwartych Wykładów o Wychowaniu.

Pierwszy wykład pod tytułem “Świadomy rodzic, czyli tajniki mądrej komunikacji z dzieckiem” wygłosi pani Maria Gotkiewicz – psycholog, edukatorka, nauczycielka, trenerka psychologii pozytywnej, autorka Akademii Szczęścia działająca według filozofii “Ty nie jesteś problemem do naprawienia, Ty jesteś cudem do odkrycia”.
Kiedy: 1 października 2019 r o godz. 18.00
Gdzie: w auli Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, ul. Tatrzańska 35.
Wstęp wolny! 🙂

Rozwiń

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client6
Client5
Client3
Client1