Egzamin Cambridge w ZSJ

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu Addvantage we współpracy ze Szkołą Wyższą Ateneum – Ateneum British Council w Gdańsku, dzięki czemu staliśmy się oficjalnym centrum egzaminacyjnym Cambridge.
W dniu 29 maja odbyły się po raz pierwszy dwa egzaminy w naszej szkole: na poziomie A2- KET oraz B1-PET, w którym brali uczniowie klas 5, 6 i 7. Oprócz uczniów naszej szkoły gościliśmy również kilkoro uczniów z innych gdyńskich szkół. Egzamin prowadzili egzaminatorzy British Council.
Uczniowie rozwiązywali dwa testy: sprawdzające umiejętność pisania (Writing) i rozumienia tekstów czytanych (Reading) oraz umiejętności słuchowych (Listening). Najwięcej emocji wywołał jednak egzamin ustny (Speaking), z którym na szczęście uczniowie dobrze dali sobie radę, mimo wcześniejszych obaw. Nasz szkolny ustny egzamin próbny, który odbył się przed oficjalnym egzaminem pod czujnym okiem naszego native speakera, okazał się bardzo przydatny!
Gratulujemy wszystkim odwagi we wzięciu udziału w egzaminie, bo był to dla uczniów często pierwszy egzamin w życiu!
Życzymy jak najwyższych wyników z każdej umiejętności i czekamy na rezultaty niestety aż 6 tygodni!
Kolejni uczniowie będą brali udział w egzaminach Cambridge już za dwa tygodnie:
8 czerwca odbędzie się egzamin na poziomie B2 First-FCE, w którym biorą udział uczniowie liceum oraz kl.8 – jest to egzamin na poziomie polskiej matury
oraz
14 czerwca odbędzie się egzamin Young Learners – YLE dla najmłodszych uczniów z klas 2-3 na trzech poziomach:
Starters, Movers oraz Flyers.
Trzymamy kciuki!
Barbara Jankowska – koordynator programu