Czytamy z sercem
W ramach akcji „ Czytamy z sercem” uczniowie klasy 2 liceum biorą udział w warsztatach dotyczących transplantologii. Zajęcia mają na celu popularyzację wiedzy na temat przeszczepów, szczególnie transplantacji serca. W naszej bibliotece można znaleźć ciekawe książki na ten temat, w tym bardzo interesującą biografię profesora Religi.
Na ostatnim spotkaniu uczniowie mieli okazję obejrzeć wywiad z Leną Krakowiak i jej mamą, nagrany przez p. Grażynę Okroj specjalnie dla młodzieży z naszej szkoły.
Lena jest pierwszą pacjentką poniżej 140 cm wzrostu, której 23 grudnia 2022 r. lekarze z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeszczepili serce. Słowa Lenki i jej mamy skierowane bezpośrednio do naszych uczniów to niezwykła lekcja mądrości, dojrzałości , doceniania zdrowia i wdzięczności dla rodzin, które przekazują cząstkę bliskiej osoby, żeby uratować inne życie.
Na zakończenie spotkania jego uczestnicy napisali do dziewczynki miłe słowa i życzenia z okazji nadchodzących świąt oraz urodzin – 28 grudnia Lenka obchodzi swoje 12 urodziny, a 23 grudnia świętuje 2 urodziny, bo po przeszczepie serca dostała nowe życie.