Spacer wirtualny

Zapraszamy Państwa na cykl otwartych Wykładów o Wychowaniu, które odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca – w czasie pandemii  o godz. 18.00 online na portalu YouTube na naszym szkolnym kanale Zespół Szkół Jezuitów.

Najbliższy wykład pt. “Kryzys wiary (nie tylko) nastolatka” wygłosi Jacek Siepsiak SJ (ur. 1964), redaktor naczelny kwartalnika “Życie Duchowe”, w latach 2017-2020 dyrektor naczelny Wydawnictwa WAM, do 2021 publicysta portalu Deon.pl oraz felietonista “Gazety Krakowskiej”, kapelan Okręgu Małopolskiego ZHR, swego czasu duszpasterz akademicki w Nowym Sączu i Krakowie oraz proboszcz we Wrocławiu. Opublikował: Między deszczem a rynnąNie żałuję… Pomocnik grzesznikaWywiady biblijne. Rozmowy bez cenzury.  

4 marca 2021, godz. 18.00 LIVE na portalu YouTube na kanale Zespół Szkół Jezuitów – zapraszamy serdecznie!

Link do LIVE na YouTube: https://youtu.be/sqaVDuPvD_s

wow slajder na strone 300x117 Wykłady o Wychowaniu

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Gdańsk. Patronat honorowy nad Wykładami o Wychowaniu objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

 

Projekt WoW! rozszerzamy o warsztaty, które nawiązują tematycznie do każdego poprzedzającego je wykładu i wzbogacają treści o praktyczne zastosowanie narzędzi. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w czwartki o godz. 18.00 online, w odstępie tygodnia od głównego wykładu. Grupa warsztatowa jest zamknięta – 12 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń po zaakceptowaniu zasad udziału w grupie. Na każdy z warsztatów trzeba będzie rejestrować się osobno. Zapisy na adres  e-mail: psycholog@jezuici.edu.pl
 
11 marca o godz. 18.00  zapraszamy na darmowy warsztat WoW! zatytułowany: Uprzeć się czy ustąpić- Jak rozmawiać z nastolatkiem? Warsztat odbędzie się na platformie Teams w grupie zamkniętej 12- osobowej. Poprowadzi go Joanna Ślusarska- psycholog, trener, tutor, autorka warsztatów umiejętności wychowawczych. Zapisy pod: psycholog@jezuici.edu.pl
 
156915051 153296153299559 5950528589429721772 n 300x157 Wykłady o Wychowaniu
 

 

Opis projektu:

WoW! Wykłady o Wychowaniu to projekt, który daje możliwość nieodpłatnego uczestniczenia w wykładach ze specjalistami z różnych dziedzin związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci i młodzieży. Prowadzący wykłady to psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, lekarze, socjologowie, sędziowie, kuratorzy, policjanci- profesjonaliści i praktycy, którzy ze swojej pracy z dziećmi i młodzieżą czerpią doświadczenie i wiedzę, którą mogą podzielić się z rodzicami. Różnorodne tematy i praktyczne podejście prelegentów powodują, że każdy rodzic może znaleźć temat, który może go zainteresować.  Jesteśmy jednocześnie otwarci na zgłaszane na bieżąco potrzeby rodziców. Po każdym wykładzie istnieje możliwość zadania pytań, podzielenia się refleksją.

Naszym celem jest szerzenie wiedzy, wyposażanie rodziców w odpowiednie narzędzia wychowawcze, poddawanie refleksji postaw rodziców, przekazywanie wskazówek jak radzić sobie w różnych sytuacjach wychowawczych, jak skutecznie, a zarazem bezkonfliktowo kształtować dobre relacje z dziećmi i pomiędzy dziećmi, jak wyzwalać u dzieci i młodzieży pozytywne postawy oraz wpływać na ich kreatywny rozwój.  Poprzez proponowane prelekcje chcielibyśmy również zwrócić uwagę rodziców na budowanie dobrej, pełnej zrozumienia i miłości atmosfery w rodzinie, jako warunku niezbędnego do poprawnego rozwoju młodego pokolenia. A przede wszystkim chcielibyśmy odpowiedzieć na potrzebę poruszenia współczesnych problemów, pytań i wyzwań w wychowaniu poprzez aktualny, praktyczny i różnorodny dobór tematyki.

Odbiorcami bezpośrednimi Wykładów o Wychowaniu są dorośli- rodzice, dziadkowie, wychowawcy, młodzi ludzie, którzy przygotowują się do roli rodziców. Jednym słowem dorośli, którzy biorą udział w wychowaniu młodego pokolenia. Dzieci i młodzież są natomiast odbiorcami pośrednimi. Działania rodziców wyniesione z wykładów przyczyniają się do lepszego ich rozwoju.

Za nami wykłady:

 1. Jak relacje w rodzinie wpływają na rozwój dzieci? /p. Bogdan Kosztyła
 2. Budowanie porozumienia z dzieckiem. /p. Joanna Ślusarska
 3. Wychowanie bez kar i nagród. /o. Mieczysław Łusiak SJ
 4. Jak w świecie współczesnych zagrożeń stworzyć szczęśliwą rodzinę i dbać o bezpieczne otoczenie dziecka? /Sędzia Anna Maria Wesołowska
 5. Rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży. /p. Monika Kowalczyk
 6. Jak wspierać swoje dziecko w planowaniu drogi edukacyjnej? /p. Katarzyna Abramowicz
 7. Mocne strony dziecka w wychowaniu. /p. Marta Gabriel
 8. Cyberbezpieczeństwo. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w Internecie i wyłudzaniu danych. /p. Kamil Batożyński
 9. Świadomy rodzic, czyli tajniki mądrej komunikacji./p. Maria Gotkiewicz
 10. Pokolenie iGen – dzieci sieci, internetu i social mediów./p. Anna Landowska
 11. Jak radzić sobie z agresywnym zachowaniem dziacka. /dr Monika Zielińska
 12. Jak pomóc swojemu dziecku uczyć się skutecznie?/dr Radosław Sterczyński
 13. Instrukcja obsługi babci./p. Beata Borucka
 14. Power for Change/Marek Kamiński w rozmowie z Iwoną Demską
 15. Owoc zakazany? O tym, co chroni dzieci i młodzież przed zachowaniami destrukcyjnymi/p. Janusz Sokołowski
 16. Dzieci w pandemii/ p. Marta Chrościcka
 17. Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież/dr Maciej Dębski
 18. Wyzwania współczesnej rodziny/prof. Bogdan de Barbaro

 

 

Nasi partnerzy

%name Wykłady o Wychowaniu
%name Wykłady o Wychowaniu
%name Wykłady o Wychowaniu
%name Wykłady o Wychowaniu
%name Wykłady o Wychowaniu
%name Wykłady o Wychowaniu
%name Wykłady o Wychowaniu