Dnia 3 kwietnia br uczniowie klasy IIIa Gimnazjum Jezuitów, dwujęzycznej z j. hiszpańskim oraz uczniowie klasy II Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów mieli okazję gościć na wykładzie pana Piotra Woska “Polacy w Ameryce Łacińskiej” w ramach Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu.
Dowiedzieli się m.in., że oprócz związanych z tym kontynentem wielkich Polaków, a więc Sławomira Mrożka, Witolda Gombrowicza czy Ernesta Malinowskiego, wielu naszych rodaków uczestniczyło w odkrywaniu Nowego Świata, tworzeniu nowych państw po uzyskaniu przez nie niepodległości, czy wspierało rozwój kultury w Ameryce Południowej. Takimi postaciami byli m.in. Jan z Kolna, Ignacy Domeyko czy Jan Szylkowski.

Dziękujemy serdecznie panu Piotrowi Woskowi za tę arcyciekawą podróż przez historię i kraje Ameryki Łacińskiej 🙂

Barbara Malinowska – nauczyciel języka hiszpańskiego