W dniach 14-15 września klasy IV, V i VI uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym oraz pielgrzymce do miejsc związanych z dzieciństwem św. Stanisława Kostki, patrona naszej szkoły. W piątek, zgodnie z planem, dotarliśmy do ośrodka Caritas w Popowie-Letnisku k. Serocka. Duża przestrzeń i dość komfortowe warunki pozwoliły nam radośnie spędzić czas i nieco się poznać, a wieczorem posiedzieć przy ognisku z kiełbaskami (oczywiście mieliśmy też dyspensę ks. proboszcza).

W sobotę z rana ruszyliśmy do Przasnysza – miejsca chrztu św. Stanisława Kostki – gdzie spotkaliśmy się z grupą  kilku tysięcy dzieci z całej Polski a także z naszym ulubionym ks. Kamilem. Potem wyruszyliśmy w pielgrzymkę do Rostkowa. Kilka kilometrów drogi (ok 6,5) okazało się dla niektórych realnym wyzwaniem. Na szczęście wszystkim nam udało się dotrzeć do miejsca, gdzie św. Stanisław Kostka się urodził. Niestety, na koniec pielgrzymki zaczął padać deszcz. W związku z tym postanowiliśmy nieco wcześniej wrócić do Gdyni, niż było to zaplanowane. Po drodze zjedliśmy świetne spaghetti a wieczorem byliśmy już w naszym mieście.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom: p. Justynie Wawrowskiej, p. Grażynie Okroj, Agnieszce Puchale oraz ks. Danielowi Benikasowi i o. Czesławowi Wasilewskiemu za opiekę nad dziećmi. Cieszymy się także z obecności i pomocy starszych uczniów naszych szkół: Martyny, Maliny i Antka.