W Tomsku, na Syberii, działa katolicka szkoła prowadzona przez Towarzystwo Jezusowe. Jest to jedyna szkoła jezuicka w Federacji Rosyjskiej oraz jedyna szkoła katolicka oferująca edukację na wszystkich poziomach. W poniedziałek 23 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć grupę nauczycieli z wspomnianej szkoły. Towarzyszył im o.Wojciech Ziółek, pracujący już od 3 lat w Tomsku.
Nasi goście spotkali się z dyrekcją i nauczycielami Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, brali udział w szkoleniu przygotowanym przez panią Bożenę Prątnicką-Olszewską. Mieli także okazję uczestniczyć w “American Charity Picnic” organizowanym tego dnia przez samorząd OLJ.
Kilka dni wcześniej grupa nauczycieli z Tomska odwiedziła Gimnazjum i Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie a także brała udział w ćwiczeniach i warsztatach na temat ignacjańskiego modelu pedagogiki i charakterystycznych cech jezuickiego wychowania prowadzonych między innymi przez o.Wojciecha Żmudzińskiego.

Było to niezwykle ciekawe i pełne serdeczności spotkanie.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/04o71KTQOHRRT0672