przekaż 1 procent

Uczniowie klas II a i II b OLJ zostali zaproszeni do udziału w warsztatach, organizowanych w bibliotece szkolnej z okazji ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2018”, realizowanej od 19 do 25 marca 2018 roku. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest krytyczne myślenie.

Celem warsztatów było ukazanie, jak bardzo informacje publikowane w sieci wpływają na to, co wiemy i myślimy o świecie, czy innych ludziach. Uczestnicy warsztatów mieli okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy. Nasi Uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat sposobów weryfikacji danych zamieszczonych w mediach społecznościowych i prasie.

Bardzo dziękujemy młodzieży za udział w warsztatach.

Beata Skonieczna i Alicja Skrzyniarz (bibliotekarki)

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/v6i9v4D9Y5eLXs5G3