Eliminacje Regionalne „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Gdańsku odbyły się w Zespole Szkół Energetycznych, w sobotę 16 listopada 2019 r.
W turnieju wystartowało 12 drużyn z Zespołu Szkół Jezuitów, w tym 10 drużyn ze szkoły podstawowej i 2 drużyny z liceum.
Podczas turnieju przeżyliśmy wiele emocji zarówno przed samym startem jak i podczas startów kolejnych maszyn, analizując zmieniające się wyniki pomiarów każdej maszyny. Przed startem należało nieco poprawić parametry niektórych maszyn, zatem poszły w ruch wiertarka, piła, pilnik do metalu, klej, śrubokręty, młotek i tym podobne narzędzia. Wszystko na czas by zdążyć na start. Zatem niektórzy mieli do wytrzymania więcej stresu startowego od innych, niemniej znieśli to bardzo dobrze, a co najważniejsze nikt się nie poddał.
Dziękuję bardzo za zaangażowanie samych zawodników, jak również ich pomocników, którzy nie tylko podnosili na duchu, ale też pomogli skutecznie przy poprawie parametrów maszyn, służąc wiedzą i umiejętnościami. A co za tym idzie, uczniowie w sposób praktyczny pochłaniali lepiej i szybciej wiedzę na temat konstrukcji maszyn i ich sposobu działania.
Podczas eliminacji szkoła podstawowa ZSJ zdobyła IV miejsce dzięki maszynie o nazwie KABACZKI kapitanem której jest Katarzyna Bratkowska.
Natomiast liceum ZSJ zdobyło VIII miejsce dzięki maszynie Pogromców Uśmiechów Dzieci, której kapitanem jest Wiktor Dustet-Kuś, a członkami Marta Błaszczyk i Jacek Dziechciński.

Gratulujemy z całego serca!

Danuta Garus – opiekun wszystkich startujących drużyn

Szkoła Podstawowa: