Spacer wirtualny

Uczniowie klasy 2a SPJ byli w maju na wspaniałych warsztatach integracyjno-artystycznych w Gdyni. Czekało na nas wiele atrakcji: m.in. samodzielnie robiliśmy pizzę na świeżym powietrzu (każdy swoją), a jak wiadomo taka pizza smakuje najlepiej, potem piekliśmy ją w piecu drzewnym, graliśmy w grę MEMORY, gdzie ukryte były cenne dla nas wiadomości, skakaliśmy na trampolinie, bujaliśmy się na hamaku, graliśmy w tenisa, bawiliśmy się z królikami oraz sialiśmy zioła. Następnie malowaliśmy pracę plastyczną na temat szacunku do siebie nawzajem. A na koniec zajadaliśmy się świeżo upieczoną jeszcze ciepłą drożdżówką 

 To był bardzo wartościowy dzień 

Donata Knitter – wychowawczyni

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/inSzmQsyYAR9iX676

Napisali do nas uczniowie przebywający na wymianie polsko-niemieckiej w Bonn! 
Dzisiaj spędziliśmy dzień w szkole w Niemczech. Uczyliśmy się gotować pierogi, barszcz i hamburgery, następnie mieliśmy teatralne zajęcia z paniami z teatru.

Nasz trzeci dzień pobytu w Bonn spędziliśmy bardzo ciekawie. Dwie godziny zajęć teatralnych pomogły nam dowiedzieć się, jak powinno się zachowywać na scenie. Następnie jedliśmy pizzę zrobiona przez innych uczniów. Krótka przerwa na wielkim boisku i potem ruszyliśmy do muzeum historii Niemiec, by dowiedzieć się trochę co działo się, gdy nasi rodzice byli mali.

W weekend nadal zwiedzamy…  Pojechaliśmy do Köln. Część grupy miała okazję zobaczyć znaną katedrę i wejść na jej wieżę, inni zwiedzali i poznawali telewizję i radio WDR. Następnie czas na zakupy podczas grania w grę miejską z zakątkami miasta i oczywiście powrót do Bonn.

Pozdrawiamy!
Oktawia Szymańska wraz z całą grupą uczniów z ZSJ i z panią Dominiką Karmolińską i z panią Hanną Góralczyk 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/xP9TJH3ZSAQwpCM9A

W poniedziałek 13 maja w Zespole Szkół Jezuitów gościliśmy generała jezuitów o. Arturo Sosa SJ. Nasi uczniowie powitali ojca i po krótkiej prezentacji naszej szkoły, zaprezentowali także swoje zdolności wokalne i językowe.
Przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego zachęcał ze swej strony uczniów nie tylko do zwiększania zasobów wiedzy, ale przede wszystkim do rozwijania w sobie zdolności obywatelskiego myślenia i działania w kategoriach dobra wspólnego i budowania dobrych relacji z innymi ludźmi na bazie chrześcijańskiej wiary i związanych z nią wartości.
W drugiej części o. Arturo Sosa odpowiadał na pytania przygotowane przez naszych licealistów. Uczniów interesowała przede wszystkim historia życia i powołania o. generała, a także jego osobiste zainteresowania i inspiracje.
Po oficjalnej części spotkania ojciec Arturo odwiedził uczniów pracujących w klasach a także zwiedził nasza szkołę 

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/XPqdHVSpjVxnNNJr8

W sobotę, 11 maja 2019 r., jedenaścioro uczniów z kl. VIIa Szkoły Podstawowej Jezuitów przybyło do St. Blasien, uroczej miejscowości na południu Niemiec. Będą oni goszczeni przez uczniów jezuickiego Kolleg St. Blasien w ramach wymiany językowej uczniów naszych szkół. Projekt odbywa się w j. angielskim. Nasi uczniowie spędzą w St. Blasien ponad tydzień, a ich gospodarze przyjadą z rewizytą do Polski w październiku br. Opiekę nad uczniami sprawują pani Katarzyna Grzywacz i pani Barbara Malinowska.
Mimo dość zimnej i deszczowej pogody humory dopisywały wszystkim.

Barbara Malinowska – opiekun grupy

We wtorek 7.05 uczniowie klasy 1 i 2 SPJ byli w Muzeum Marynarki Wojennej na warsztatach o symbolach narodowych. Poznali historię naszego godła, a także dowiedzieli się jaka jest różnica między flagą a banderą. Wszyscy wykonali własną banderę, następnie zwiedzili muzeum. Potem była chwila relaksu na placu zabaw na plaży. Spacerkiem wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał na nas obiadek.

Pozdrawiamy! Donata Knitter i Ola Chwiejczak

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/xQX8ApojnnM1KV686

Klasy 6a i 7a SPJ wraz z wychowawczyniami i opiekunami serdecznie pozdrawiają z wycieczki do Warszawy! Zwiedzamy, integrujemy się i świetnie się bawimy! 
Więcej zdjęć i relacji przygotujemy po powrocie 
Agnieszka Puchała, Aleksandra Miniatorska, Sylwia Zaborowska- Popaszkiewicz, ks.Daniel Benikas SJ

Wczorajszy koncert wielkanocny poprowadził naszych miłych słuchaczy w klimat znanych jazzowych utworów, zaprezentowanych przez Lady&Gentlemen Trio w zupełnie nowych odsłonach. Trójka studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku: pianista Dominik Kisiel, saksofonista Jakub Klemensiewicz oraz wokalistka Ola Solska, połączyła w swoim repertuarze elegancję tradycyjnego jazzu, soczystość funkowych groove’ów i soulowego ciepła.
Dziękujemy artystom za tak potężną falę energii i radości.
Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzą nasze Muzyczne Wieczory na Wzgórzu św. Stanisława Kostki. 
W sposób szczególny dziękujemy o.Arturowi Wyzinie SJ – dyrektorowi Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni – który bardzo wspiera organizację i promocję naszych koncertów. Dziękujemy także Kajetanowi Konstantemu – uczniowi kl. 2 OLJ – który dba o ich profesjonalne nagłośnienie!
Już dziś zapraszamy na ostatni koncert z cyklu Muzycznych Wieczorów na Wzgórzu św. Stanisława Kostki 28.05.2019. Będzie to koncert z okazji Dnia Matki.

25.04 uczniowie klasy 2a SPJ byli na fantastycznych warsztatach w Oceanarium w Gdyni. Najpierw pani przewodnik zaprosiła wszystkich do sali kinowej, gdzie oglądaliśmy zdjęcia, filmy oraz słuchaliśmy odgłosów zwierząt żyjących w Bałtyku. Potem czekała na nas praca w laboratorium. Każdy siedział przy swoim mikroskopie i najpierw oglądał wybraną przez siebie muszelkę z gdyńskiej plaży, potem krewetkę bałtycką i atlantycką. Następnie w grupach wykonaliśmy plakaty dna morskiego (wszystkie piękne!), no wreszcie poszliśmy zobaczyć prawdziwe okazy mórz i oceanów. Po wyjściu z Oceanarium nasza Pani postanowiła zrobić nam niespodziankę i poszliśmy na ogromny plac zabaw, ale najlepsze było na koniec – LODY  mniam!
Zmęczeni i umorusani od lodów spacerkiem wróciliśmy do szkoły. To był kolejny bardzo fajny dzień – bo bez książek 
Donata Knitter – wychowawczyni

Album zdjęć: https://photos.app.goo.gl/9qrjevmw4ZWXdcpJ8

25.04.2019r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty z okazji ogólnopolskiej akcji pod nazwą Kwietniowi Antypiraci, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. „Antypiraci dbają o wizerunek” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji. 
Na warsztaty zaproszona została Pani Iwona Pol – wieloletni pracownik Straży Miejskiej, która wprowadziła uczniów w temat ochrony danych osobowych, szeroko rozumianej cyberprzemocy, zwróciła uwagę na zachowania dozwolone i zakazane. 
W kolejnej części uczniowie wcielili się detektywów. Każdy z nich narysował swój portret, w taki sposób aby był on rozpoznawalny dla innych. Okazało się, że większość portretów została rozpoznana, jednak pojawiły się też takie, które nie zostały rozszyfrowane. 
Uczniowie poznali również definicję danych osobowych, zarówno tych bardzo znanych jak i mniej. Poprzez zabawę zrozumieli, że korzystając z nowoczesnych technologii zawsze zostawiają po sobie ślady. Śladami mogą być ich dane osobowe, zdjęcia publikowane, wpisy na forach internetowych, komentarze zamieszczane na portalach społecznościowych. Jednym słowem w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi . Bardzo dziękuję za aktywny udział w warsztatach klasie V, dziękuję Pani Iwonie, która poprowadziła część warsztatów. Mam nadzieję, że wiedza, którą zdobyliście pomoże Wam w mądrym i świadomym korzystaniu z obecnych technologii i że będziecie dbać zawsze o wizerunek swój i innych.
Beata Skonieczna – bibliotekarka

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/KwvTZ5L1ztVkoeDw9

Klasa 6a SPJ wybrała się na warsztaty z historii kina do Gdyńskiego Centrum Filmowego. Uczestnicy warsztatów zostaliśmy oprowadzeni po zakamarkach Centrum i wiele dowiedzieli się o historii animacji i jej tworzeniu, a na koniec nawet tworzyli własne storyboard’y. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.
 
Agnieszka Puchała – wychowawca klasy
 
 

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1