Spacer wirtualny

W atmosferze radości przeżyliśmy rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Powitaliśmy całą wspólnotę uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i pracowników Zespołu Szkół Jezuitów. W sposób szczególny powitaliśmy także wszystkich naszych NOWYCH uczniów i pracowników 
Uroczystej mszy św. przewodniczył Dyrektor o.Artur Wyzina SJ a o ładną oprawę muzyczną zadbała nasza szkolna schola.
Rok Szkolny 2018/2019 ogłaszamy otwartym!
Życzymy owocnej pracy 

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/ru8p9qaLk5b9mtNA7

W sobotę 23.06.2018 odbyła się Msza św., inaugurująca otwarcie kaplicy św. Stanisława Kostki po wieloletniej przerwie.
Uroczystości przewodniczył Ojciec Prowincjał Tomasz Ortmann SJ, który także poświęcił ołtarz, ambonę, tabernakulum i mury odnowionej kaplicy.
Wszystkim obecnym na uroczystości a także wszystkim wspierającym to dzieło własną pracą, finansowo i przede wszystkim modlitwą, dziękujemy z całego serca!
Mamy nadzieję, że kaplica stanie się duchowym centrum Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni oraz mieszkańców parafii.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/wpqyunae54ofGSVY8

  

Zakończenie Roku Szkolnego Zespołu Szkół Jezuitów 2017/2018 było okazją do wręczenia nagród i wyrażenia uznania wszystkim uczniom, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w nauce i przeróżnych dziedzinach oraz do wyróżnienia tych uczniów, którzy wyraźnie “byli dla innych”. Był to moment wyrażenia podziękowań i wdzięczności wszystkim rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom za wszelką pomoc i zaangażowanie na rzecz wspólnoty Zespołu Szkół Jezuitów. Była to także chwila pożegnania z nauczycielami, którzy w tym roku odchodzą z naszej szkoły.

W czasie uroczystej Mszy świętej, wieńczącej miniony rok szkolny, ks. Kamil Boberek wygłosił swoje pierwsze – wspaniałe! – kazanie, które z pewnością na długo zostanie w naszych sercach.
Dyrektor o.Artur Wyzina SJ, ku uciesze najmłodszych uczniów SPJ, dokonał w tym dniu uroczystego otwarcia, świeżo wybudowanego placu zabaw 


Wszystkim dziękujemy raz jeszcze i życzymy wspaniałych wakacji! 

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/7nS4j3RfZazehCZf6

 

Oto jak świetnie bawiła się klasa IV i V  SPJ w Miechucinie w dniach 18-19.06.2018 🙂

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/KP3QYg3gQZEgpXQG9

  

Uczennice I klasy SPJ, Kornelia Korolczuk, Liliana Lemiech i Helena Krefta, otrzymały wyróżnienia za prace wykonane na konkurs plastyczny Gdynia Malowana Kwiatami.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Sid65MV8rL75d4Aj9

W dniu 13.06.2018 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się gala finałowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Jest to ogólnopolski konkurs czytelniczy dedykowany dla wszystkich poziomów nauczania.

W tym roku ze SPJ do maratonu przystąpiły :

– Maja Drzymalska, klasa IV,

-Nicole Kwiecień,  klasa IV,

– Natalia Jarmakowska,  klasa V,

– Zuzanna Reszka, klasa VI,

– Łoziński Mateusz, klasa V.

Klasa VII SPJ oraz Gimnazjum SPJ reprezentowane było przez:

– Helenę Wydrę, klasa IIb,

– Julię Schmidt klasa, IIa,

– Oliwię Czeplin, klasa IIIa,

– Kaminską Aleksandrę, klasa IIa,

– Antoniego Naczke, klasa VII b,

– Stanisława Zauchę, klasa II a.

W maratonie udział wzięli również nasi licealiści i byli to :

– Inez Żuk,  klasa I,

– Justyna Zaucha,  klasa I,

– Agata Rutkowska,  klasa III LO.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza uczennica Agata Rutkowska, która jest już absolwentką Liceum, uzyskała tytuł laureata. 

Nicole Kwiecień, która reprezentowała szkołę w kategorii szkół podstawowych otrzymała  wyróżnienie, zdobyła największą liczbę punktów z naszej szkoły.

Dziewczyny świetna robota!

Wszystkim naszym uczniom i zwycięzcom tegorocznej edycji bardzo serdecznie gratulujemy!!

Dziękujemy za udział i Wasze zaangażowanie. Mamy nadzieję, że przeczytane lektury jeszcze bardziej poszerzyły Wasze horyzonty, rozbudziły wyobraźnię i zaszczepiły jeszcze większą chęć do dalszego czytania!

Do zobaczenia we wrześniu – w kolejnej Jubileuszowej 10 edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna (bibliotekarki)

 

Laureatami w konkursie plastycznym SPJ pt. NA OWOCE I WARZYWA BĄDŹ DZISIAJ GOTOWY –
ENERGII MOC NA CO DZIEŃ, BĘDZIESZ ZAWSZE ZDROWY!
zostali:
Nikol Kwiecień z klasy IV a,
Piotr Bladowski i Helenka Krefta z klasy I a.
Wyróżnienia otrzymali: Franek Karmoliński, Kornelia Korolczuk i Marysia Wróbel z klasy Ia.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje 

Organizatorkom konkursu, Pani Donacie Knitter oraz Pani Dagmarze Wodzińskiej-Lewczuk, dziękujemy!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/TRDtRv7nsvyP2us5A

Gabriel Jazdończyk z klasy VIa otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną, którą wykonał na III Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Nasi mali sprzymierzeńcy – owady”
Gratulujemy serdecznie Gabrielowi i życzymy dalszych sukcesów 
Gratulujemy także Pani Profesor Anecie Geruli tak zdolnego podopiecznego.

 

Kolejny, pełen atrakcji i pyszności Festyn Rodzinny w ZSJ za nami. Uświetniły go: radosne występy pierwszaczków, taniec jazzowy w wykonaniu Emilki Dłutowskiej z kl.5 oraz pokaz fotbolu amerykańskiego zawodników z drużyny Seahawks wraz z maskotką klubu.
1 miejsce w konkursie sportowym zajęła klasa 3b GJ wraz 6 kl. SPJ – nagrodą główną jest zamiana dnia lekcji na wybrane atrakcyjne wyjście 
Szczególne podziękowania kierujemy do naszej nieocenionej Rady Rodziców i wszystkich drogich Rodziców, którzy poświęcili swój czas i energię na przygotowanie i sprzątanie stanowisk z ciastami, grillem, hot dogami, pizzą oraz stanowisk z bańkami, piniatami, kosmetykami, manicure, pomiarem ciśnienia, malowaniem twarzy i węzłami żeglarskimi.
Dziękujemy także uczniom, pracownikom szkoły i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację festynu, poszczególnych stanowisk sportowych, konkursów i quizów. Uśmiechy także dla uczennic, które przygotowały babeczki z cytatami 
Przepiękne zdjęcia z festynu zrobił Pan Grzegorz Olszewski: https://photos.app.goo.gl/gV3WqTduJXqhwFuB6
Na leczenie Pani Magdaleny Czapp, naszej wieloletniej nauczycielki zmagającej się od lat ze stwardnieniem rozsianym, zebraliśmy ładną kwotę 3513,07 zł!!
Wielka radość! 
https://photos.app.goo.gl/UJUDWdAnyS1GGeTD6

 

Noc Bibliotek w Zespole Szkół Jezuitów odbyła się w piątek 8 czerwca. Do udziału w zajęciach organizowanych przez bibliotekę ZSJ zaprosiłyśmy wszystkich uczniów szkoły podstawowej.

Klasa I brała udział w warsztatach literacko-plastycznych. Dzieci uczestniczyły  w pogadance dotyczącej historii Polski pod zaborami. Dzięki specjalnie przygotowanej przez nas mapie, miały okazję zobaczyć jakie tereny traciła nasza ojczyzna wraz z kolejnymi rozbiorami. Następnie wysłuchały ciekawych opowiadań z książki “Jeszcze Polska nie zginęła” Joanny i Jarosława Szarków. Druga cześć warsztatów polegała na wykonaniu życzeń dla Polski z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jako nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali duże mapy Polski do pokolorowania z charakterystycznymi elementami dla danego regionu.

W klasie V i VI przeprowadziłyśmy konkurs, który polegał na odszyfrowaniu tytułów polskich autorów wierszy i powieści. W zagadkowym pudle znajdowały się przeróżne przedmioty  np. tory z wagonikiem pociągu i pies –„Pies który jeździł koleją”, kalafior z czerwonym kwiatem – „Kwiat kalafiora” i inne. W każdej klasie wygrała osoba, która odszyfrowała  najwięcej prawidłowych tytułów. Zwycięzcy otrzymali gry karciane, a pozostali uczniowie lizaki i zakładki do książek reklamujące Noc Bibliotek.

Klasę IV zaprosiłyśmy do wzięcia udziału w grze „Historyczny Chińczyk”. Wykonałyśmy dużych rozmiarów planszę wzorowaną na planszy do popularnej gry „Chińczyk”, w której pionkami byli uczniowie. Po rzuceniu kostki i przejściu odpowiedniej liczby pół przedstawiciel drużyny losował pytanie z historii Polski z czasów zaborów. Pytania ułożone były na podstawie wyżej wymienionej książki. Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali gry karciane, natomiast dla wszystkich uczestników przygotowałyśmy niespodziankę w postaci magnesów z ich zdjęciem z ulubioną książką (zdjęcia zrobiłyśmy wcześniej nie zdradzając celu), cukierków i zakładek.

Dla dwóch klas VII zorganizowałyśmy zabawę 1 z 26 –  konkurs na podstawie popularnego teleturnieju 1 z 10. Pierwsza tura pytań dotyczyła wiedzy ogólnej, natomiast tura finałowa składała się z pytań dotyczących historii Polski z czasów zaborów.  Punktami były cukierki, które zostały zjedzone po zakończonej grze J. Zwycięzca otrzymał grę planszową, a dwie pozostałe osoby, które zajęły 2 i 3 miejsce, otrzymały kubki termiczne. Dla wszystkich uczestników przygotowałyśmy słodki poczęstunek – ciasto i napoje.

Bardzo cieszymy się, że mogłyśmy pierwszy raz wziąć udział w takim wydarzeniu. Po reakcji uczniów mogłyśmy wnioskować, że nasze pomysły przypadły im do gustu.

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna (bibliotekarki)

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Sfw9aK4yWz46upEd7

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1