Spacer wirtualny

Tydzień temu uczniowie z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Jezuitów losowały jeden z 4 kolorów (niebieski, czerwony, żółty i zielony). Zabawa, w jakiej uczestniczyły dzieci to Ćwiećland. Uczniowie mieli za zadanie wymyślić piosenkę, okrzyk i gest charakterystyczny dla grupy, 2 nazwy zawodów – pokazać pantomimą, zbudować rzeźbę z klocków i ułożyć menu na królewskie wesele. Wszystko musiało kojarzyć się z wylosowanym kolorem. Dzieciaki spisały się na medal, każda grupa wykazała się ogromną wyobraźnią. Po zabawie spisane piosenki, potrawy i inne pomysły dzieci wrzuciły do “magicznego kartonu”, gdzie po wymieszaniu kolorów wszystko zamieniło się w smaczne cukierki. Na powitanie wiosny dzieci zrobiły piękne kapelusze. Serdecznie dziękujemy p. Oli Chwiejczak za poprowadzenie Ćwiećlandu oraz asystę p. Magdy Bednarczyk, Donaty Knitter i Dagmary Wodzińskiej-Lewczuk.

Donata Knitter – wychowawczyni kl. 2 a SPJ

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/qu6ecdBRn5HsyWf86

Dnia 19.03.2019, we wtorek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Jak co roku, młodzież realizowała hasło naszej szkoły “Być dla innych, kochać i służyć we wszystkim”. Uczniowie pani Katarzyny Siemieniak-Grzywacz, czyli grupy klas I a,b Liceum, III a Gimnazjum, VIII a,b oraz VII a Szkoły Podstawowej przygotowali dekoracje oraz stoiska ze specjałami kuchni irlandzkiej. Uroczystość uświetniła prezentacja multimedialna oraz muzyka irlandzka w tle. 
Pieniądze, które w tym roku zebraliśmy, zostaną tradycyjnie przeznaczone na Hospicjum Dziecięce Bursztynowa Przystań. Suma, którą uzbieraliśmy to 724,38 zł. Więcej niż w poprzednich latach!!! 
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy wsparli naszą akcję. Bez Waszej pomocy nie uzbieralibyśmy tak dużo na tak piękny cel!

Katarzyna Siemieniak-Grzywacz i uczniowie klas I ab OLJ, III a Gimn oraz VIII a,b, VII a SP.

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/JLpXyS6dy2vzPcUd8

  

W Konkursie Piosenki Europejskiej “Europa da się lubić, Europa da się śpiewać”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdyni uczennice kl. 5 SPJ – Łamaczki serc: Maja Drzymalska, Amelia Kowalewska, Oliwia Skrzypek i Maja Reszka otrzymały wyróżnienie 
W konkursie wzięła udział także uczennica kl. 4 SPJ Magdalena Dziechcińska.
Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy! 

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/xtTiv9TfyrA1MQLx9

 

Takie piękne akwarium możecie podziwiać na 2 piętrze w naszej szkole! Uczyniła to Pani Donata Knitter wraz z uczniami kl. 2 SPJ.
Zachwycamy się 

 

Od dziś przez trzy dni w Zespole Szkół Jezuitów trwają próbne egzaminy ósmoklasisty. Naszym drogim uczniom z 8 klas życzymy powodzenia, spokoju i jasności umysłów!!!
Dobrze, że są próbne, prawda? 

 

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Jezuitów dobiega już końca. Dla naszych miłych gości przygotowaliśmy mnóstwo prezentacji i atrakcji, jak nauka udzielania pierwszej pomocy, tenis stołowy, zwiedzanie basenu i sali gimnastycznej itd. Można było zjeść hiszpańskie potrawy a także naleśniki i różne słodkości przygotowane przez Radę Rodziców SPJ, GJ i OLJ. Można było zrobić coś ładnego w pracowni plastycznej i na ceramice. W niedawno oddanej do użytku uczniów nowoczesnej sali fizyczno-chemicznej można było eksperymentować na wiele sposobów 
Zerówkowicze przygotowali uroczy występ a nasz Szkolny Zespół Muzyczny zaprezentował ciekawe interpretacje znanych piosenek. Był także wykład pt.Nie taki “polski” straszny, kierowany zarówno do młodzieży zainteresowanej nauką w naszym liceum, jak i dla rodziców zaciekawionych elementami metodologii języka polskiego.
W czasie Dnia Otwartego zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy dla rodziny, której niedawno spłonął dom na Gdyńskim Pogórzu.
Wszystkich, którym dziś nie udało się do nas dotrzeć, a są zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu:
sekretariat@jezuici.edu.pl i tel. 58 661 61 80 
Informacje o ofercie znajdziecie Państwo także na naszej stronie w zakładce REKRUTACJA

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/4KtUvubHQPgXTfzr9

 

W dniach 5-7 marca 2018 r. na hali lekkoatletycznej GCS odbył się II rzut Halowych Mistrzostwa Gdyni w lekkiej atletyce. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Jezuitów z takim oto skutkiem:
Adrianna Smeja 1 miejsce w biegu eliminacyjnym, bieg na 50m
Daniel Zbucki 2 miejsce w biegu eliminacyjnym, bieg na 50 m
Tymoteusz Zeszutek 2 miejsce bieg na 1000m z czasem 3.30
Maksymilian Zeszutek 3 miejsce w bieg eliminacyjnym , bieg na 50 m
Stanisław Ciechowicz bieg na 1000m – udział
Krzysztof Winiarowski skok w dal – udział
Szymon Siemiński skok w dal – udział
Wiktoria Pietrzak bieg na 600m – udział
Mateusz Łoziński bieg na 1000 m – udział
Hanna Węsierska rzut piłką lekarską – udział

Naszym dzielnym zawodnikom dziękujemy za godną reprezentację i gratulujemy wyników! 

Kasjan Kobus – nauczyciel wychowania fizycznego

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/SGFEdeDFVEmGNVCL6

Dziś w Polsce Śledzik, Ostatki, Podkoziołek, czyli po prostu ostatni dzień karnawału. W Wielkiej Brytanii obchodzi się Pancake Day. Tego dnia powinno być (po raz ostatni przed Wielkim Postem) tłusto i słodko. Uczniowie klasy 4 poznali słownictwo związane z Pancake Day (lent, Shrove Tuesday, race, butter, toss, toppings, syrup, frying pan, fast, smash) oraz historię pewnej mieszkanki z miasteczka Olney, od której w 1445 roku wszystko się zaczęło…

Aleksandra Głuchowska i Justyna Wowerka
zajęcia angielskiego klasa 4 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/aqEMuWfS3Br8j4rr9

Na dzisiejszy Wojewódzki Konkurs z języka angielskiego wybrała się Matylda Wiśniewska z kl. 7 SPJ, której opiekunem jest Pani Joanna Pyzalska. Gimnazjum Jezuitów w tym konkursie reprezentuje Weronika Góralczyk z kl. 3, której opiekunem jest Pani Aleksandra Rutkowska.
Naszym uczennicom całym sercem życzymy powodzenia oraz najlepszych wyników!!! 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia języka Ojczystego odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Recytatorski organizowany przez bibliotekę ZSJ, w którym udział wzięli uczniowie oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej. Uczestnikom nie brakowało fantazji w przedstawieniu wierszy polskich autorów. I tak na scenie pojawiły się przeróżne postacie: Ziewadło, dwie Samochwały, Żuraw i  Czapla z wędką, Biedroneczka, wszyscy zostali zaproszeni na wspaniałe przyjęcie, na którym pojawił się również spóźniony Słowik i dwóch panów Hilarych. Na przyjęciu królowała muzyka z Ptasiego Radia. A słodkości zapewnił Cukiernik z Muchą. Zgromadzona publiczność i organizatorzy konkursu bawili się doskonale, a jury w składzie: Pani dyrektor Katarzyna Kłosińska, Pani Dagmara Wodzińska-Lewczuk, Pani Justyna Wawrowska i Ksiądz Daniel Benikas, mieli bardzo trudne zadanie. Po naradach wyłonili zwycięzców:

W kategorii klas 0-II:

I miejsce – Adam Medlarski kl. II – „Żuraw i czapla” Jan Brzechwa

II miejsce – Antonina Mikołajczyk kl. II – „Żuk” Jan Brzechwa

III miejsce – Aleksandra Włodarczyk  kl. 0 – „Samochwała” Jan Brzechwa

Wyróżnienie – Kornelia Korolczuk kl. II – „Ziewadło” Jan Brzechwa

 

W kategorii klas IV-V:

I miejsce – Dorota Lewandowska kl. IV – „Cukiernia” Kinga Grabowska-Bednarz

II miejsce – Maja Reszka kl. V – „Okulary” Julian Tuwim

III miejsce – Maja Drzymalska kl. V – „Ptasie radio” Julian Tuwim

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, trud włożony w przygotowanie prezentacji, wymyślenie i wykonanie strojów, rekwizytów. Dziękujemy jury za poświęcony czas i dokonanie jakże trudnego wyboru zwycięzców. Podziękowania kierujemy również w stronę Rodziców i Wychowawców, którzy czuwali nad przygotowaniem dzieci do konkursu. Ogromne podziękowania należą się także księgarni „TAK CZYTAM” z Gdyni, która ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

Księgarnia „TAK CZYTAM” po raz drugi została sponsorem nagród w naszym konkursie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do punktu mieszczącego się w Gdyni przy ulicy 10 lutego 19, w celu zakupienia książek. Warto zaznaczyć, że nasi sponsorzy oferują asortyment w przystępnych cenach, a pracujące tam bardzo miłe Panie na pewno będą służyć pomocą w znalezieniu odpowiedniej pozycji książkowej J.

Do zobaczenia (i usłyszenia!) za rok!!! 

Panie bibliotekarki: Beata i Ala

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Fav2qbie2DX6nd3i8

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1