Spacer wirtualny

Rok Szkolny 2019/2020 w Zespole Szkół Jezuitów uznajemy za otwarty!!!
Uroczystej Mszy św. skupiającej całą naszą wspólnotę, przewodniczył ojciec dyrektor Artur Wyzina SJ. Uczniowie szkoły podstawowej, liceum oraz całe Grono Pedagogiczne i wszyscy pracownicy szkoły powitali nowy Rok Szkolny także na auli ZSJ. Następnie wychowawcy przywitali wszystkich swoich starych i nowych uczniów w klasach 
Od jutra zaczynają się już prawdziwe lekcje!! 
Życzymy powodzenia!

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Jezuitów!
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrektorom, którzy pracując przez ten cały rok szkolny, z zaangażowaniem realizowali nasze hasło: “Być dla innych…”
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników w nauce, a szczególnie najlepszej absolwentce Szkoły Podstawowej Jezuitów – Oktawii Szymańskiej!
Z wyrazami wdzięczności za pracę, serce, kreatywność i opiekę żegnamy w tym roku naszego drogiego ojca duchownego – o. Czesława Wasilewskiego SJ.
Wszystkim życzymy pięknych i radosnych wakacji! 
Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/RvzP3yqP8S3M7GwFA
Album ze zdjęciami z uroczystej mszy św. na zakończenie: https://photos.app.goo.gl/GM8ufXcFpvuBfu6L9

Gratulujemy naszym uczniom wyników testu ósmoklasisty!

Jesteśmy bardzo dumni!

Podczas ostatniego i podsumowującego spotkania o tematyce kaszubskiej rozmawialiśmy o tym, jak wygląda lato na Kaszubach, jakie święta obchodzili dawni Kaszubi w tym czasie oraz jakie wierzenia i zwyczaje im towarzyszyły. Dzieci zapoznały się z wierzeniami związanymi z kwiatem paproci i wysłuchały legendy. Podczas naszego ostatniego spotkania z cyklu o Kaszubach, dzieci wymieniały i opisywały te spotkania, które najbardziej zapadły im w pamięć. Zaprosiłam do losowania pytań dotyczących wiedzy poznanej podczas całorocznych zajęć. Każde dziecko losowało jedno pytanie i odpowiadało na nie samo lub z pomocą grupy. Uczniowie zostali poproszeni o wysłuchanie znanej piosenki, ale wykonanej w języku kaszubskim – piosenki zespołu Kaszubianka – „Òna tyńcyje dlô Mie” („Ona tańczy dla mnie”).  Na zakończenie zajęć w podziękowaniu za całoroczną aktywność i na pamiątkę rozdałam upominki z motywem kaszubskim ufundowane przez Radę Rodziców SPJ oraz Pana Andrzeja Buslera, właściciela Księgarni Kaszubsko-Pomorskiej CZEC. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzenia księgarni https://czec.pl/

Nauczycielki bibliotekarki

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/zSQjjCJ4pLXpekcU7

Dziś jesteśmy na kulturalnym wyjeździe w Gdańsku!

W programie przedstawienie “Mity” wg Tomasza Manna w Tetrze Miniatura, zwiedzanie Gdańska oraz wspólne zajadanie się pancakes. 
Poradziliśmy sobie z poranną ulewą, mamy dobrą pogodę.

Pozdrawiamy!
Klasa IV SPJ wraz z opiekunami – panią Joanną Ślusarską i panią Agatą Woynowską-Bendykowską

Nasza nauczycielka języka angielskiego – pani Marta Hałabis – napisała świetne książki do nauki angielskiego dla kl. 1- 4 szkoły podstawowej. Jedną z gramatyką a drugą ze słownictwem. Obie ciekawie ilustrowane.
Gratulujemy pani Marcie i cieszymy się, że nasi najmłodsi uczniowie mogą z nich korzystać 

11 czerwca klasom 0, 1 i 2 SPJ zaprezentowane zostało przedstawienie naszego szkolnego kółka teatralnego pt.”Noc Wielkiej Niedźwiedzicy”. Uczniowie samodzielnie wykonali dekoracje, kukiełki a także samodzielnie wszystkim sterowali. Wszytko pięknie się udało i sprawiło nam wiele radości
Kółko teatralne dla najmłodszych prowadzi pani Hanna Góralczyk.

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/BTwjtewoCWB18ekP7

10 czerwca, dzięki wygranej klasy 1a SPJ  w półfinałach , w naszej szkole odbył się finał konkursu “Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa “. W rozgrywkach uczestniczyło 6 drużyn z gdyńskich podstawówek. Dzieci zmagały się w konkurencjach sportowych, plastycznych oraz w teście wiedzy na temat bezpieczeństwa. Wygrali wszyscy! Najważniejsze była wspólna zabawa i radość.

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/rMCvT9qGZNZ5mta88

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego Festynu Rodzinnego w ZSJ, który odbył się w sobotę 8 czerwca 2019 na terenie Zespołu Szkół Jezuitów.

Było wiele atrakcji i pomysłowych stanowisk 🙂

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy pięknie za zaangażowanie i wszelka pomoc w organizacji i realizacji różnych atrakcji i stanowisk uświetniających nasz Festyn Rodzinny!

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/zQ6WchNGJRRZr9pp6

Nasi uczniowie SPJ zostali wyróżnieni w tegorocznych konkursach matematycznych 
Mikołaj Ogórek z klasy 4 oraz Antoni Wołoszyk z klasy 6 zostali wyróżnieni w Konkusie Matematycznym Kangur
Mikołaj Ogórek z klasy 4 oraz Konrad Machura z klasy 8b zostali wyróżnieni w konkursie Ogólnopolskim Galileo.
Mateusz Łoziński z klasy 6 został wyróżniony w Ogólnopolskim konkursie Logicznego Myślenia.
Mateusz Łoziński z klasy 6 otrzymał dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w ogólnopolskim konkursie Alfik.
Gratulujemy!!!
Sylwia Zaborowska – Popaszkiewicz – nauczyciel matematyki

 

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client6
Client5
Client3
Client1