Spacer wirtualny

W sobotę 23.06.2018 odbyła się Msza św., inaugurująca otwarcie kaplicy św. Stanisława Kostki po wieloletniej przerwie.
Uroczystości przewodniczył Ojciec Prowincjał Tomasz Ortmann SJ, który także poświęcił ołtarz, ambonę, tabernakulum i mury odnowionej kaplicy.
Wszystkim obecnym na uroczystości a także wszystkim wspierającym to dzieło własną pracą, finansowo i przede wszystkim modlitwą, dziękujemy z całego serca!
Mamy nadzieję, że kaplica stanie się duchowym centrum Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni oraz mieszkańców parafii.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/wpqyunae54ofGSVY8

  

Zakończenie Roku Szkolnego Zespołu Szkół Jezuitów 2017/2018 było okazją do wręczenia nagród i wyrażenia uznania wszystkim uczniom, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w nauce i przeróżnych dziedzinach oraz do wyróżnienia tych uczniów, którzy wyraźnie “byli dla innych”. Był to moment wyrażenia podziękowań i wdzięczności wszystkim rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom za wszelką pomoc i zaangażowanie na rzecz wspólnoty Zespołu Szkół Jezuitów. Była to także chwila pożegnania z nauczycielami, którzy w tym roku odchodzą z naszej szkoły.

W czasie uroczystej Mszy świętej, wieńczącej miniony rok szkolny, ks. Kamil Boberek wygłosił swoje pierwsze – wspaniałe! – kazanie, które z pewnością na długo zostanie w naszych sercach.
Dyrektor o.Artur Wyzina SJ, ku uciesze najmłodszych uczniów SPJ, dokonał w tym dniu uroczystego otwarcia, świeżo wybudowanego placu zabaw 


Wszystkim dziękujemy raz jeszcze i życzymy wspaniałych wakacji! 

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/7nS4j3RfZazehCZf6

  

Oto jak świetnie bawiła się klasa IV i V  SPJ w Miechucinie w dniach 18-19.06.2018 🙂

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/KP3QYg3gQZEgpXQG9

  

Uczennice I klasy SPJ, Kornelia Korolczuk, Liliana Lemiech i Helena Krefta, otrzymały wyróżnienia za prace wykonane na konkurs plastyczny Gdynia Malowana Kwiatami.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Sid65MV8rL75d4Aj9

 

W dniu 13.06.2018 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się gala finałowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Jest to ogólnopolski konkurs czytelniczy dedykowany dla wszystkich poziomów nauczania.

W tym roku ze SPJ do maratonu przystąpiły :

– Maja Drzymalska, klasa IV,

-Nicole Kwiecień,  klasa IV,

– Natalia Jarmakowska,  klasa V,

– Zuzanna Reszka, klasa VI,

– Łoziński Mateusz, klasa V.

Klasa VII SPJ oraz Gimnazjum SPJ reprezentowane było przez:

– Helenę Wydrę, klasa IIb,

– Julię Schmidt klasa, IIa,

– Oliwię Czeplin, klasa IIIa,

– Kaminską Aleksandrę, klasa IIa,

– Antoniego Naczke, klasa VII b,

– Stanisława Zauchę, klasa II a.

W maratonie udział wzięli również nasi licealiści i byli to :

– Inez Żuk,  klasa I,

– Justyna Zaucha,  klasa I,

– Agata Rutkowska,  klasa III LO.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza uczennica Agata Rutkowska, która jest już absolwentką Liceum, uzyskała tytuł laureata. 

Nicole Kwiecień, która reprezentowała szkołę w kategorii szkół podstawowych otrzymała  wyróżnienie, zdobyła największą liczbę punktów z naszej szkoły.

Dziewczyny świetna robota!

Wszystkim naszym uczniom i zwycięzcom tegorocznej edycji bardzo serdecznie gratulujemy!!

Dziękujemy za udział i Wasze zaangażowanie. Mamy nadzieję, że przeczytane lektury jeszcze bardziej poszerzyły Wasze horyzonty, rozbudziły wyobraźnię i zaszczepiły jeszcze większą chęć do dalszego czytania!

Do zobaczenia we wrześniu – w kolejnej Jubileuszowej 10 edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna (bibliotekarki)

  

Laureatami w konkursie plastycznym SPJ pt. NA OWOCE I WARZYWA BĄDŹ DZISIAJ GOTOWY –
ENERGII MOC NA CO DZIEŃ, BĘDZIESZ ZAWSZE ZDROWY!
zostali:
Nikol Kwiecień z klasy IV a,
Piotr Bladowski i Helenka Krefta z klasy I a.
Wyróżnienia otrzymali: Franek Karmoliński, Kornelia Korolczuk i Marysia Wróbel z klasy Ia.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje 

Organizatorkom konkursu, Pani Donacie Knitter oraz Pani Dagmarze Wodzińskiej-Lewczuk, dziękujemy!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/TRDtRv7nsvyP2us5A

Gabriel Jazdończyk z klasy VIa otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną, którą wykonał na III Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Nasi mali sprzymierzeńcy – owady”
Gratulujemy serdecznie Gabrielowi i życzymy dalszych sukcesów 
Gratulujemy także Pani Profesor Anecie Geruli tak zdolnego podopiecznego.

 

Kolejny, pełen atrakcji i pyszności Festyn Rodzinny w ZSJ za nami. Uświetniły go: radosne występy pierwszaczków, taniec jazzowy w wykonaniu Emilki Dłutowskiej z kl.5 oraz pokaz fotbolu amerykańskiego zawodników z drużyny Seahawks wraz z maskotką klubu.
1 miejsce w konkursie sportowym zajęła klasa 3b GJ wraz 6 kl. SPJ – nagrodą główną jest zamiana dnia lekcji na wybrane atrakcyjne wyjście 
Szczególne podziękowania kierujemy do naszej nieocenionej Rady Rodziców i wszystkich drogich Rodziców, którzy poświęcili swój czas i energię na przygotowanie i sprzątanie stanowisk z ciastami, grillem, hot dogami, pizzą oraz stanowisk z bańkami, piniatami, kosmetykami, manicure, pomiarem ciśnienia, malowaniem twarzy i węzłami żeglarskimi.
Dziękujemy także uczniom, pracownikom szkoły i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację festynu, poszczególnych stanowisk sportowych, konkursów i quizów. Uśmiechy także dla uczennic, które przygotowały babeczki z cytatami 
Przepiękne zdjęcia z festynu zrobił Pan Grzegorz Olszewski: https://photos.app.goo.gl/gV3WqTduJXqhwFuB6
Na leczenie Pani Magdaleny Czapp, naszej wieloletniej nauczycielki zmagającej się od lat ze stwardnieniem rozsianym, zebraliśmy ładną kwotę 3513,07 zł!!
Wielka radość! 
https://photos.app.goo.gl/UJUDWdAnyS1GGeTD6

  

Noc Bibliotek w Zespole Szkół Jezuitów odbyła się w piątek 8 czerwca. Do udziału w zajęciach organizowanych przez bibliotekę ZSJ zaprosiłyśmy wszystkich uczniów szkoły podstawowej.

Klasa I brała udział w warsztatach literacko-plastycznych. Dzieci uczestniczyły  w pogadance dotyczącej historii Polski pod zaborami. Dzięki specjalnie przygotowanej przez nas mapie, miały okazję zobaczyć jakie tereny traciła nasza ojczyzna wraz z kolejnymi rozbiorami. Następnie wysłuchały ciekawych opowiadań z książki “Jeszcze Polska nie zginęła” Joanny i Jarosława Szarków. Druga cześć warsztatów polegała na wykonaniu życzeń dla Polski z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jako nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali duże mapy Polski do pokolorowania z charakterystycznymi elementami dla danego regionu.

W klasie V i VI przeprowadziłyśmy konkurs, który polegał na odszyfrowaniu tytułów polskich autorów wierszy i powieści. W zagadkowym pudle znajdowały się przeróżne przedmioty  np. tory z wagonikiem pociągu i pies –„Pies który jeździł koleją”, kalafior z czerwonym kwiatem – „Kwiat kalafiora” i inne. W każdej klasie wygrała osoba, która odszyfrowała  najwięcej prawidłowych tytułów. Zwycięzcy otrzymali gry karciane, a pozostali uczniowie lizaki i zakładki do książek reklamujące Noc Bibliotek.

Klasę IV zaprosiłyśmy do wzięcia udziału w grze „Historyczny Chińczyk”. Wykonałyśmy dużych rozmiarów planszę wzorowaną na planszy do popularnej gry „Chińczyk”, w której pionkami byli uczniowie. Po rzuceniu kostki i przejściu odpowiedniej liczby pół przedstawiciel drużyny losował pytanie z historii Polski z czasów zaborów. Pytania ułożone były na podstawie wyżej wymienionej książki. Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali gry karciane, natomiast dla wszystkich uczestników przygotowałyśmy niespodziankę w postaci magnesów z ich zdjęciem z ulubioną książką (zdjęcia zrobiłyśmy wcześniej nie zdradzając celu), cukierków i zakładek.

Dla dwóch klas VII zorganizowałyśmy zabawę 1 z 26 –  konkurs na podstawie popularnego teleturnieju 1 z 10. Pierwsza tura pytań dotyczyła wiedzy ogólnej, natomiast tura finałowa składała się z pytań dotyczących historii Polski z czasów zaborów.  Punktami były cukierki, które zostały zjedzone po zakończonej grze J. Zwycięzca otrzymał grę planszową, a dwie pozostałe osoby, które zajęły 2 i 3 miejsce, otrzymały kubki termiczne. Dla wszystkich uczestników przygotowałyśmy słodki poczęstunek – ciasto i napoje.

Bardzo cieszymy się, że mogłyśmy pierwszy raz wziąć udział w takim wydarzeniu. Po reakcji uczniów mogłyśmy wnioskować, że nasze pomysły przypadły im do gustu.

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna (bibliotekarki)

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Sfw9aK4yWz46upEd7

7 czerwca w ZSJ odbył się II Muzyczny Koncert Szkoły Podstawowej Jezuitów. Uczniowie, pod kierunkiem Pani Profesor Agaty Woynowskiej-Bendykowskiej, zaprezentowali utwory muzyczne, nad którymi solidnie pracowali w ciągu roku szkolnego, dostarczając nam wiele radości i wzruszeń.

Swoimi występami zachwycili nas:
Nicole Kwiecień IV kl. (pianino)
Maja Drzymalska IV kl (pianino, flet)
Maja Bodak IV kl (śpiew)
Antonina Hinc IV kl (pianino)
Mikołaj Górski IV kl (pianino)
Natalia Jarmakowska V kl (wiolonczela)
Dominik Nowakowski IV kl (pianino)
Wiktoria Pietrzak IV kl (śpiew)
Gabrysia Nieziołek IV kl (pianino)
Martyna Wydra VI kl (flet)
Daniel Williams VI kl (gitara)
Martyna Kubicz VII kl (pianino)
Alan Klas V kl (pianino)
Wszystkim naszym wspaniałym muzykom gratulujemy talentów, pasji, wytrwałości w ćwiczeniu i odwagi 
Taki koncert serca uwzniośla!
Dziękujemy Pani Profesor Agacie Woynowskiej-Bendykowskiej za rozbudzanie muzycznych pasji w naszych dzieciach i czuwanie nad ich rozwojem 

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/vxAWRsxavYzBm7hQA

  

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1