Spacer wirtualny

Zespół Szkół Jezuitów, jako współorganizator dzisiejszego Gdyńskiego Orszaku Trzech Króli, formował czerwony orszak Króla Kacpra. Oto jak licznie nasi uczniowie wraz z rodzinami i nauczyciele oraz Gdynianie uczestniczyli w tych największych w Europie jasełkach ulicznych!

  

 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/YkNf6987NCXrA6oy6

Najmłodsze klasy Szkoły Podstawowej Jezuitów uczestniczyły dziś w ostatniej mszy roratniej, którą w kaplicy szkolnej poprowadził ojciec duchowny Czesław Wasilewski.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/NbvpsjqMAupiCXe76

   

 

Uczniowie z klasy I, II oraz dzieci z kl. 0 wzięły udział w zajęciach przedświątecznych, dotyczących zwyczajów bożonarodzeniowych na Kaszubach. Dowiedziały się, jak wyglądał dawniej  czas przygotowań do świąt. Wielkim zdziwieniem okazał się dla nich fakt braku choinki i bombek oraz ilość i rodzaje dań wigilijnych w kaszubskich domach. Uczniowie z klasy I i II wykonali przepiękne wieńce adwentowe na kiermasz mikołajkowy, a dzieci z zerówki ozdoby choinkowe z masy zwanej zimną porcelaną. Zabawy nie było końca!

Życzymy wszystkim Szczodrych Godów!

Nauczycielki bibliotekarki

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/x3d2hzSDQhmfZBeSA

We wtorek 18 grudnia biblioteka szkolna zamieniła się w wytwórnie pierników. Szefem kuchni był uczeń 2 LO Adam Zimmermann, a jego pomocnicy, czyli Wiktoria Gruba, Magda Wróbel, Ania Rataj, Kasia Czuchryta wprowadzili uczniów klasy VI a w tajniki wypiekania pierników. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiej historii słynnego ciastka, a potem przeszliśmy do praktyki  – zrobiliśmy ciasto, z którego powstały pięknie  udekorowane pierniczki.  Wszystkim smakowały – bo po zakończonych warsztatach nie wiele ich zostało, aby zabrać do domu J

Dziękujemy uczniom klasy II LO za pomoc  i prowadzenie warsztatów, a uczniom klasy VI za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Ze świątecznymi pozdrowieniami

Nauczycielki bibliotekarki

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/8LQjVevAQaXfwpa5A

 

We wtorek 18.12.2018 r. odbył się szkolny konkurs poezji bożonarodzeniowej dla uczniów kl. 0 – 2 SPJ. Wystąpiło 8 uczestników. Jury w składzie o. dyr. Artur Wyzina, wicedyr. Katarzyna Kłosińska, Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna miało ogromny problem, aby wyłonić zwycięzców. Jednak po długich obradach zapadł werdykt:
I miejsce – Liliana Lemiech
II miejsce – Helena Krefta
III miejsce – Adam Medlarski. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Organizatorki: Dagmara Wodzińska-Lewczuk i Donata Knitter

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/UTpqyW2UXUFwcrJ5A

W dniu 13 grudnia odbyło się w naszej szkole niecodzienne wydarzenie. Nasi uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków na przedstawienie połączone z nauką j. hiszpańskiego. I tym razem to uczniowie występowali w roli nauczycieli!
 
Organizatorem akcji była klasa VIIIa, dwujęzyczna z j. hiszpańskim, wraz ze swoimi nauczycielami j. hiszpańskiego, panią Barbarą Malinowską i panem Juanem Perez Ortą. Uczniowie przedstawili wybrane przez siebie popularne bajki, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka i Trzy Świnki, w j. hiszpańskim. Sami byli też autorami strojów i scenografii. Zaprezentowane bajki były tak naprawdę okazją do nauki języka, ponieważ przed każdym przedstawieniem aktorzy wprowadzali widzów w odpowiednie słownictwo, a po wszystkim odbył się sprawdzian!
 
Ponadto, podczas tego wydarzenia, przedstawiliśmy naszym gościom film “Pinocho”, zrealizowany w roku szkolnym 2015/16 przez klasę Ia dwujęzyczną z j. hiszpańskim Gimnazjum Jezuitów, oraz dwa inne filmy zrealizowane przez tych samych uczniów w klasie III gimnazjum. Wisienką na torcie był film krótkometrażowy “El cuadro perdido”, którym nasi aktorzy z kl. VIII wywalczyli w zeszłym roku tytuł finalisty w ogólnopolskim konkursie na film krótkometrażowy “No te cortes”, organizowanym przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce.
 
Widzami i uczniami tym razem byli przede wszystkim dziadkowie i babcie naszych uczniów, świetnie bawili się też w czasie występów uczniowie klas 0-II Szkoły Podstawowej Jezuitów i nasi nauczyciele.
 
Jako że leży nam na sercu rozpowszechnianie znajomości języka hiszpańskiego, zapraszamy zarówno babcie i dziadków naszych uczniów, jak i gdyńskich seniorów, na bezpłatne lekcje j. hiszpańskiego w naszej szkole. Lekcje – w zależności od preferencji zainteresowanych – mogą odbywać się raz w tygodniu o godz. 8.00 lub 14.50. Przewidujemy kurs dla początkujących, a więc osób, które jeszcze nie miały styczności z j. hiszpańskim. Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem Zespołu Szkół Jezuitów!
 
Barbara Malinowska – nauczyciel j. hiszpańskiego
 
 
  

Dla Oliwki Skrzypek z 5 klasy SPJ był to pracowity rok. W kwietniu Oliwia i jej formacja Shadow na Mistrzostwach Polski w Tańcu Nowoczesnym wygrała dwa złote medale w kategorii duety jazz oraz formacje modern. Tym samym dostała się na Mistrzostwa Europy, które odbyły się w czerwcu w Szczecinie. Formacja naszej uczennicy wróciła z trzema srebrnymi medalami również w kategorii taniec nowoczesny. W listopadzie zaś Oliwka wraz z zespołem Shadow wytańczyła złoto za trio jazz i dwa srebra za formację jazz i modern!!! Jesteśmy bardzo dumni 
Gratulujemy!

W miniony podziałek wręczone zostały nagrody laureatom konkursu wiedzy o Polsce “100 lat Niepodległej”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Jezuitów. 
W przedziale klas IV-VI SPJ nagrody zdobyli:
I miejsce ex aequo – Tomasz Kandziora z kl. VIa, Blanka Zwiech z kl. VIa i Krzysztof Winiarowski z kl.VIa
II miejsce – Stanisław Czechowicz z kl. Va
III miejsca – Weronika Zacharzewska z kl. VIa
wyróżnienie – Mateusz Łoziński z kl. VIa, Jakub Jaksina z kl. VIa i Jan Świerk z kl. IVa
W przedziale klas VII-VIII SPJ nagrody zdobyli:
I miejsce – Antoni Naczke z kl.VIIIb
II miejsce – Iga Lemiech z kl. VIIIb
III miejsce – Robert Lewańczyk z kl. VIIIb
wyróżnienie – Igor Cepkow z kl. VIIa
Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje!!! 

  

Wprawdzie Dzień Misia już minął, ale piękne prace dzieci zdobiły szkolne korytarze do dzisiaj – do rozstrzygnięcia szkolnego konkursu plastycznego “Mój ulubiony miś”. Jury wyłoniło 3 laureatów: Magda Budnik OP, Małgosia Sankowska kl. 1a, Piotr Bladowski kl. 2a. Oprócz tego były wyróżnienia:,z OP Lena Medlarska, Ines Lenczewska i Alan Zdrojewski, z kl. 1a Jan Kutarba, Natalia Sankowska i Antek Skuras, z kl. 2a Kornelia Korolczuk, Adaś Medlarski, Antosia Mikołajczyk. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział 🙂

Organizatorki:Dagmara Wodzińska-Lewczuk i Donata Knitter 
 

 

Zespół Szkół Jezuitów otrzymał laptopa za udział w akcji “Szkoło pomóż i Ty”, z której dochód przeznaczony zostanie na specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji wspomagający pracę mięśni nóg tj. rower trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek dla 15-letniego Łukasza Flis 
Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki 
https://pomozity.org/wyniki-konkursu-laptop-dla-szkoly-w-r…/

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1