przekaż 1 procent
Spacer wirtualny

W Tomsku, na Syberii, działa katolicka szkoła prowadzona przez Towarzystwo Jezusowe. Jest to jedyna szkoła jezuicka w Federacji Rosyjskiej oraz jedyna szkoła katolicka oferująca edukację na wszystkich poziomach. W poniedziałek 23 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć grupę nauczycieli z wspomnianej szkoły. Towarzyszył im o.Wojciech Ziółek, pracujący już od 3 lat w Tomsku.
Nasi goście spotkali się z dyrekcją i nauczycielami Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, brali udział w szkoleniu przygotowanym przez panią Bożenę Prątnicką-Olszewską. Mieli także okazję uczestniczyć w “American Charity Picnic” organizowanym tego dnia przez samorząd OLJ. 
Kilka dni wcześniej grupa nauczycieli z Tomska odwiedziła Gimnazjum i Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie a także brała udział w ćwiczeniach i warsztatach na temat ignacjańskiego modelu pedagogiki i charakterystycznych cech jezuickiego wychowania prowadzonych między innymi przez o.Wojciecha Żmudzińskiego.

Było to niezwykle ciekawe i pełne serdeczności spotkanie.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/04o71KTQOHRRT0672

Ad maiora natus sum

(Do większych rzeczy zostałem stworzony)

2018

Rok świętego Stanisława Kostki

W związku ze świętem naszego patrona  w szkole w tygodniu między 23 a 27 kwietna  odbędą się lekcje wychowawcze poświęcone św. Stanisławowi Kostce. Przygotowanie scenariuszy lekcji wychowawczych i ich przeprowadzenie zależeć będzie od kreatywności uczniów wspieranych przez wychowawców szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Zależy nam na tym, aby w tym samym tygodniu, w każdej klasie, pojawiła się na gazetkach ikonograficzna dokumentacja z przebiegu zajęć. Fotoreportaż ukaże się wkrótce.

Projekt logo przygotowała uczennica II B liceum – Aleksandra Gryzik. Dziękujemy.

Piątek trzynastego kwietnia okazał się dniem bardzo szczęśliwym dla uczestników I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w ZSJ dla uczniów SPJ i GJ!

W  części I wzięli udział uczniowie klasy I, którzy pod czujnym okiem Pani Wychowawczyni, Donaty Knitter, przygotowywali recytacje wierszy. Występy pierwszaków wszystkim ogromnie się podobały! Komisja była pod wrażeniem długości prezentowanych utworów, sposobów interpretacji tekstów, przebrań i rekwizytów, które towarzyszyły uczestnikom. Ogromne podziękowania należą się także rodzicom, którzy przygotowywali swoje dzieci do publicznej prezentacji.

Pierwsze miejsce zajęła Małgosia Ossowska, która zaprezentowała wiersz „Na straganie” J. Brzechwy, drugie miejsce należało do Adasia Medlarskiego z utworem „Szpinak” J. Brzechwy, trzecie miejsce zajęła Kornelia Korolczuk z wierszem „Psie smutki” J. Brzechwy. Jury postanowiło wyróżnić Franka Karmolińskiego, który recytował „Ciotkę Danutę” J. Brzechwy oraz Lilkę Lemiech, która przedstawiła wiersz „Łata i dziura” J. Brzechwy.

W drugiej części konkursu wystąpili nieco starsi uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Łoziński z klasy V, który zaprezentował utwór  „Dyrektor i pomnik” K. I. Gałczyńskiego, drugie miejsce należało do Mai Drzymalskiej  z kl. IV z utworem „Włos” J. Brzechwy, a trzecie miejsce zajęła Julia Lewandowska z kl. V , która przedstawiła wiersz  „Wiosna i moda” B. Głodkowskiej. Jury wyróżniło Maję Reszkę z kl. IV. Maja recytowała utwór A. Fredry „Koguty”.

W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Basia Midziak z klasy III a gimnazjum, prezentując utwór „Pchła Szachrajka”. Jej występ zadziwił nie tylko Jury, ale i całą zgromadzoną publiczność!

W oczekiwaniu na podjęcie werdyktu, Natalia Siemiętkowska, zaśpiewała i wykonała dwa utwory muzyczne, oczarowując tym samym  obradujące Jury, zgromadzoną publiczność i organizatorów! To były magiczne chwile! Dziękujemy, Natalio!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas i energię!

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/twSzrWkkSLPGEXBs2

Za sprawą naszego sponsora  – Księgarni Tak Czytam z Gdyni – wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkowymi upominkami! Bardzo dziękujemy i zapraszamy do Księgarni przy ul. 10 Lutego 19 do zapoznania się z jej ofertą!

Zachęcamy również do odwiedzenia stron internetowych Księgarni Tak Czytam:

https://takczytam.pl/

https://www.facebook.com/pg/tak.czytam/about/?ref=page_internal

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna  (bibliotekarki – organizatorki konkursu)

W dniach 22.03.-23.03.2018 w naszej szkole odbyła się zbiórka książek, w organizacji której wziął udział Samorząd Szkolny SP i Pani Hanna Góralczyk – nauczyciel niemieckiego.

Jako nauczyciele bibliotekarze składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i uczniom biorącym udział w akcji 
Drodzy rodzice, kochani uczniowie! To dzięki waszemu zaangażowaniu i wielkiemu sercu jakie okazaliście, nasza biblioteka wzbogaciła się w wiele wartościowych pozycji dla dzieci i młodzieży. Książki pięknie wydane, zadbane i przede wszystkim z aktualną tematyką na pewno trafią w gusta naszych mniejszych i starszych czytelników.
Z tego miejsca chcemy podziękować również pozostałym rodzicom, którzy być może nie włączyli się do ostatniej zbiórki książek, jednakże od początku roku szkolnego przekazali do biblioteki wiele książek i tym samym przyczynili się również do gromadzenia naszego księgozbioru.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!
Poniższe zdjęcia to tylko fragment pozycji dedykowanych uczniom SPJ 
Zapraszamy do zapoznania się z całym naszym księgozbiorem!
Beata Skonieczna i Alicja Skrzyniarz

  

Z okazji  Międzynarodowego Dnia  Książki dla Dzieci – święta obchodzonego co roku  2 kwietnia w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena – pierwszaczki przybyły do biblioteki szkolnej na spotkanie z Muminkami. Okazało się, że Czarnoksiężnik z Doliny Muminków zostawił dla nich list, a w nim zaproszenie do świata wyobraźni i świetnej zabawy. Zaznaczył, że jeżeli uda im się wykonać wszystkie zadania, jakie dla nich przygotował, to na zakończenie Mama  Muminka przygotuje dla nich słodką niespodziankę.

Dzieci wysłuchały jednego z opowiadań z książki Tove Jansson pt. „W Dolinie Muminków”  i na jego podstawie wykonały prace plastyczne – postacie bohaterów  unoszące się na chmurkach. Następnie uczniowie na moment stali się Włóczykijami i jak na prawdziwych Włóczykijów przystało, uczestniczyli  w łowieniu ryb na czas! Obejrzeli też prezentację przedstawiającą bohaterów książek fińskiej autorki i byli zachwyceni informacją dotycząca tego, że w Finlandii istnieje prawdziwa Dolina Muminków, czyli  park rozrywki poświęcony tym stworzeniom. Nie zabrakło układania muminkowych puzzli i quizu „Czarodziejska puszka pytań” –  z którym  wszyscy świetnie sobie poradzili! Na koniec była pyszna niespodzianka – ciasteczka Mamy Muminka, będące podobizną jej synka J

Bardzo dziękujemy za tak miłą wizytę!

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna (bibliotekarki)

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/WH095cW3ThjNt9nt2

W dniu dzisiejszym uczniowie SPJ – Blanka Zwiech, Julia Lewandowska, Emilia Dłutowska, Zuzanna Reszka, Martyna Kubicz oraz Antoni Naczke – pod opieką pani Hanny Góralczyk przygotowali piękną pisankę na konkurs „Fabryka Pisanek 2018” organizowany przez Centrum Handlowe „Riviera”. Projekt pisanki został przygotowany przez jedną z uczestniczek konkursu, Blankę Zwiech. Nasi uczniowie wykonali swoje zadanie z zaangażowaniem i szerokimi uśmiechami, a my jesteśmy z nich bardzo dumni!

Serdecznie zapraszamy do oddawania głosów na naszą pisankę na terenie Centrum Handlowego „Riviera”!

Głosowanie trwa od 22 do 25.03.2018, do godziny 12.00.

    

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy I oraz V SPJ wybrali się do Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie obejrzeli przepiękny film „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”- wszyscy byli zachwyceni.
Po projekcji klasa I poszła utopić w morzu, przygotowaną wcześniej, Marzannę a klasa V witała wiosnę na placu zabaw, na miejskiej plaży w Gdyni. Pogoda i humory dopisały!

Oto zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/FFQLDNxBbW9YUNX43

Na uwagę zasługuje klasa I a SPJ, która w dniu Finału Tygodnia Europejskiego 17.03.2018 brała udział w warsztatach wielkanocnych, przepięknie przygotowanych przez panią wychowawczynię Donatę Knitter oraz panią świetliczankę Dagmarę Wodzińską-Lewczuk.
Efektem wspólnej pracy dzieci i rodziców są wspaniałe, kolorowe pisanki, całkiem sporych gabarytów 
Dzieci z klasy I SPJ otrzymały także słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców 
Tu jest więcej kolorowych zdjęć: https://photos.app.goo.gl/UCokt67bonAkqLXt2

Dzień św. Patryka w ZSJ był pełen zieloności 
Zielone dekoracje, których dominującym elementem jest trzylistna koniczynka. Zielone stroje, czapki, nawet włosy!
Zielone galaretki, ciasta i ciasteczka. Przepyszne inne, typowo irlandzkie potrawy, pieczołowicie przygotowane – z pomocą rodziców – przez uczniów kl. VI i VII SPJ oraz III a i b GJ cieszyły się również dużym powodzeniem.
Była także ciekawa prezentacja multimedialna z typowo irlandzką muzyką w tle. Nad całością z powodzeniem czuwała Pani Katarzyna Siemieniak-Grzywacz.
Na Hospicjum św. Wawrzyńca zebraliśmy aż 952,21 zł i 1 Euro. Brawo!
Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego święta! Jesteśmy pod wrażeniem waszej kreatywności 
Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/yv6JsnwJPvKXj0tX2

    

15 marca klasa IV SPJ wybrała się do Teatru Miejskiego na spektakl ” Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Barwne i bardzo wesołe przedstawienie wprawiło wszystkich w radosny nastrój. Uczniom szczególnie spodobała się postać starej handlarki, za którą przebrała się zła macocha. Duże wrażenie zrobił także książę, unoszący się na linie nad głowami widzów.
Grażyna Okroj – wychowawczyni

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1