Spacer wirtualny

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP w Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni były doniosłym i pełnym radości wydarzeniem. Wspólna modlitwa za naszą Ojczyznę poprzedziła uroczyste odśpiewanie Hymnu Polskiego o godz. 11.11. Uczniowie klasy VIIIa SPJ – pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Aleksandry Miniatorskiej – przygotowali scenki z historii rozbioru Polski i odzyskania niepodległości, które zaprezentowali podczas apelu. Pięknie zagrane na flecie i na skrzypcach oraz śpiewane pieśni patriotyczne napełniały nas wzruszeniem. Na koniec uczniowie kl. 2a SPJ urzekli nas wdzięcznie zaśpiewaną piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem”. O oprawę muzyczną apelu zadbała Pani Agata Woynowska-Bendykowska, a nad dekoracją czuwała Pani Aneta Gerula.

Przy tej okazji zostały wręczone nagrody laureatom konkursów plastycznych – za najlepszy „Portret pracownika szkoły” i za najfajniejszą „Mądrą sówkę”.

Niech żyje Polska Wolna Niepodległa!

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/EyGBfgGzYAe5daDV9

Jeden z dni w klasie 2a SPJ rozpoczął się bardzo smacznie. Każdy uczeń przyniósł swoje ulubione warzywa i samodzielnie robił z nich sok. Ale było pysznie, mniam mniam 
Dziękujemy pięknie Pani Małgosi, za użyczenie maszyny do wyciskania soku!
Donata Knitter – wychowawczyni 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Rs9NqfGQToLs4oPZ8

Uczniowie klasy 4 SPJ wraz z wychowawcą wzięli udział w warsztatach w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku pt.”Dlaczego woda jest mokra”. Na zajęciach uczniowie poznawali właściwości wody oraz każdy zrobił własną ciecz nienewtonowską. Następnie przeszliśmy na wystawę interaktywną, gdzie mogliśmy sterować statkami, założyć strój do nurkowania, poznać tajniki nawigacji oraz zjechać rękawem bezpieczeństwa. Na zakończenie naszej wycieczki przeszliśmy się wzdłuż Motławy oraz ulicami starego miasta. 

Justyna Wawrowska – wychowawca klasy

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/5iBRppVG3VAeqq1P9

5 listopada w Zespole Szkół Jezuitów przeżywaliśmy Zaduszki. Był to czas objęcia pamięcią wszystkich znanych i mniej znanych Jezuitów, którzy odeszli już od nas do wieczności. Wspominaliśmy także nieżyjące już osoby związane z naszą szkołą. W tym dniu cała wspólnota uczestniczyła we Mszy św., której oprawę muzyczną uświetniła szkolna schola oraz Pani Marta Hałabis.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/HjdbWsmzx6LPCvjE9

 

Podczas drugiego spotkania z cyklu „Moja mała ojczyzna Kaszuby. Poznajemy swój region” uczniowie SPJ zapoznali się z symbolami Kaszub. Zobaczyli jak wygląda kaszubskie godło i flaga. Zapoznali się ze wzorami haftu i poznali symbolikę występujących w nim kolorów. Mieli okazję przyjrzeć się z bliska wyhaftowanemu obrusowi oraz zastawie ozdobionej wzorem haftu kaszubskiego. Nasi Goście dowiedzieli się z jakich elementów składa się kaszubski strój ludowy damski i męski. Wspólnie zaśpiewali wyliczankę „Kaszubskie nuty”. Sporą frajdę sprawiła dzieciom praca plastyczna – ubranie postaci w elementy stroju ludowego oraz pokolorowanie, przy użyciu właściwych kolorów, kolorowanki z haftem kaszubskim. Nie zabrakło też niespodzianki! Dzieci mogły poczęstować się tradycyjnym przysmakiem kaszubskim , czyli racuszkami zwanymi na Kaszubach ruchankami.


Alicja Skrzyniarz – bibliotekarka

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/viG576nADLwyJVkf8

Oktoberfest 2018 w Zespole Szkół Jezuitów za nami 

Dziękujemy całej sekcji niemieckojęzycznej za przygotowanie różnego rodzaju Bratwürstchen, Kartoffelsalat i Apfelschorle a także pięknie udekorowanych pierników, ciasteczek i innych smakołyków. Nie zabrakło również Gummibärchen – jakże lubianych przez naszych najmłodszych uczniów. Cieszyły nas kolorowe stroje i dekoracje, Muzeum Piłki Nożnej oraz Koło Furtuny. Była to świetna okazja, by przy dźwiękach typowo niemieckiej muzyki, zapoznać się z kulturą i zwyczajami naszych niemieckich sąsiadów. Cel był także szczytny! Zebrano 1204,34 zł na Dzień Dziecka dla dzieci z Oddziału Hematologii Szpitala Klinicznego w Gdańsku.

Dominika Karmolińska – nauczyciel języka niemieckiego

  

Więcej zdjęć znajdziecie tu: https://photos.app.goo.gl/d73zSmRGrHG9noDW6

Ahoj!
Piraci Beatos i Alos zaprosili uczniów kl. 0 i kl. I SPJ w pełen przygód rejs po kącikach naszej biblioteki. Dzieci zawinęły do wielu portów i zgłębiły tajniki związane z wypożyczaniem książek. Całej przygodzie patronował kapitan pirackiej załogi – Pirat z Wyspy Los Książkos, który przygotował dla młodych piracików mapę skarbów! Po zwiedzeniu wszystkich portów, dzieci odnalazły skarb i zostały pasowane na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. 
Niech każda książka, która trafi w Wasze ręce będzie niezapomnianą przygodą.

Pomyślnych wiatrów!
Pirat Beatos i Pirat Alos 

 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/n648kTF3an2q6DzP6

Uczniowie klasy 2a SPJ zaprosili jesień do swojej sali. Wykonali piękne dekoracje w koszach i ramki do zdjęć, wykorzystując zebrane dary jesieni: kasztany, żołędzie, orzechy, szyszki, trawy oraz piękne kolorowe liście. Powstały prawdziwe dzieła sztuki 🙂

 Donata Knitter – wychowawczyni

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/zQuqpMbPrZGQkopN7

Dnia 11 października w piękne, ciepłe i słoneczne przedpołudnie nasi zerówkowicze wybrali się, wraz z wychowawczynią i panią świetliczanką Dagmarą, na wycieczkę do Bojana. Dzieci miały możliwość samodzielnego karmienia alpak, a przy tym sprawdzenia jak mięciutka jest ich wełna. Dowiedziały się o różnych ciekawostkach dotyczących hodowli zwierząt i doświadczyły ogromu radości bawiąc się wśród nich. Atrakcjom nie było końca, gdyż czekały na nas również zabawy z bańkami mydlanymi i przepyszny piknik. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas mamie naszej uczennicy- pani Aleksandrze, a naszym Aniołom Stróżom za opiekę i szczęśliwy powrót do szkoły 

Magdalena Bednarczyk – wychowawczyni oddziału “0”

Zdjęcia znajdziecie tu: https://photos.app.goo.gl/1pVqCGGy5NyfGJJW9

W dniach 29 września – 6 października 2018r. gościliśmy w naszej szkole jedenastu uczniów i trzech nauczycieli ze szkoły Kolleg St. Blasien z landu Baden – Württemberg. Organizatorkami wymiany ze strony naszej szkoły była pani Katarzyna Siemieniak-Grzywacz (koordynator projektu) i Justyna Wowerka (opiekun grupy). Było to już drugie spotkanie, ponieważ uczniowie naszej szkoły odwiedzili już swoich niemieckich kolegów w czerwcu br.

Wymiana odbywała się w j. angielskim, a więc dawała możliwość szlifowania tego języka uczniom obu szkół. Uczniowie zakwaterowani byli w rodzinach, mieli więc okazję poznać zwyczaje i atmosferę polskiego domu. Nasza szkoła przygotowała również szczegółowy program zwiedzania Gdyni i okolic dla naszych niemieckich gości.

W ramach wymiany nasi uczniowie wraz ze swoimi niemieckimi kolegami odwiedzili Adventure Park w Gdyni, gdzie bawili się m.in. w parku linowym i zjedli kiełbaski pieczone w ognisku. Odwiedzili również Hel, gdzie uczestniczyli w warsztatach na temat fok oraz obserwowali ich karmienie w Fokarium Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.  W programie znalazło się również zwiedzanie Gdyni, a więc wizyta w Akwarium  i Muzeum Miasta Gdyni oraz gra miejska związana z modernistyczną architekturą Gdyni oraz innymi ciekawostkami naszego miasta. Jedną z największych atrakcji było nocne zwiedzanie Malborka, gdzie obie grupy uczniów były kilkakrotnie narażone na atrakcje specjalne, a więc przestraszone w dość zabawny sposób.  W programie nie zabrakło również wizyty w Gdańsku i w Europejskim Centrum Solidarności.

Wszyscy uczestnicy projektu, a więc tak uczniowie, jak i ich rodzice oraz nauczyciele, oceniają wymianę jako wyjątkowe i udane doświadczenie, oprócz korzyści językowych dla młodych jej uczestników podkreślali wzbogacenie swojej wiedzy na temat kultury innego kraju i gościnności jego mieszkańców.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom naszych uczniów oraz Nauczycielom naszej szkoły za zorganizowanie tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w wymianie następnym razem 🙂

Barbara Malinowska – opiekun grupy

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/htCnYkcgbkQVrzGv8

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1