Spacer wirtualny
Szanowna Dyrekcjo, drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły, przemili Uczniowie i Rodzice!
Niech moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila Świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!
 
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Jezuitów
 
Jak co roku, nasi uczniowie przygotowali kartki świąteczne i życzenia dla Królowej Elżbiety II. Liczymy, iż tak, jak w ubiegłych latach Jej Wysokość nam odpowie.
Aleksandra Rutkowska – nauczyciel języka angielskiego w ZSJ
 
Klasa 2a Szkoły Podstawowej Jezuitów kolędowała! 🙂
Weronika Gawin, Paulina Lewandowska i Kacper Samula przygotowali piękny repertuar kolęd i piosenek zachęcając wszystkich do śpiewania podczas Świąt Bożego Narodzenia przy rodzinnych stołach. Koncert online w wykonaniu uczniów zaowocował pomysłem, żeby stworzyć klasową orkiestrę z chórkiem 😇
Dajemy radość sobie nawzajem i życzymy jej całej społeczności szkolnej ZSJ💕
Magdalena Bednarczyk – wychowawczyni klasy
 
Od wielu lat nasza szkoła angażuje się w akcję ” Szlachetna Paczka”. W tym dziwnym roku pomyślałam sobie ” trudno” , tym razem paczki nie będzie, bo przecież się nie widujemy, siedzimy zamknięci w domach, jest wirus itd. Na szczęście pewien młody, bardzo uparty człowiek ( a prywatnie mój syn😔) stwierdził, że żaden wirus nie może powstrzymać ludzi, jeśli chcą pomagać i paczka musi być. Na początku miała być mała rodzinna akcja, ale bardzo szybko przyłączyli się nasi przyjaciele, także ci z naszej szkoły, czyli moja WSPANIAŁA KLASA 7 – Uczniowie i ich Rodzice. Dzięki szlachetnym ludziom powstała wielka Szlachetna Paka, w której pani Danuta z Gdyni znalazła lodówkę, ciepłe ubrania, jedzenie, mnóstwo innych potrzebnych rzeczy i świątecznych niespodzianek, a przede wszystkim wiarę w dobrych ludzi.
Bardzo dziękuję moim Uczniom i Rodzicom za WIELKIE SERCE po raz kolejny okazane potrzebującym.
Grażyna Okroj – wychowawczyni klasy 7 SPJ
 
 
Dziś do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni przywieźliśmy mnóstwo cudownych stroików, ozdób świątecznych, upominków i pierników, które uczniowie, rodzice oraz pracownicy Zespołu Szkół Jezuitów pieczołowicie przygotowali w ostatnim czasie, dołączając tym samym do charytatywnej akcji “Święta Bożego Narodzenia w szpitalu 2020”. Towarzyszyli nam nowicjusze Towarzystwa Jezusowego z Gdyni: Mikołaj i jego pomocnicy-kolędnicy 🤩🙂
I tak śpiewając kolędy, machając w okna pacjentów i pracowników, rozwieźliśmy prezenty na wszystkie oddziały szpitala. 🙂 ❤
Nad całą akcją czuwała kochana Pani Beata Góralska, której bardzo dziękujemy!
Dziękujemy pięknie także wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji! I do zobaczenia przy najbliższej możliwej okazji do okazania serca!
 
 

Taki bonus od śpiewającego Mikołaja dla wszystkich grzecznych i mniej grzecznych 😉

https://www.youtube.com/watch?v=ZBASWExciC4…

7 grudnia 2020 r. zakończył się konkurs zorganizowany przez Radę Rodziców SPJ na Świąteczną Kartkę dla Koleżanek i Kolegów z Naszej Szkoły. Jury w składzie Zarząd Rady Rodziców SPJ przy znakomitym i niezastąpionym wsparciu artystycznym Pani Anety Geruli nagrodziło prace uczniów:
Milenka Wiśniewska z kl. 1a za kreatywne podejście do tekstu,
Julia Łukaszewicz z kl. 2b za piękne wykorzystanie wielu technik,
Natalia Załęska z kl. 3 za świetny pomysł z Mikołajem,
Adam Winiarowski z kl. 5 za twórcze wykorzystanie różnych technik,
Dominika Załęska z kl. 5 za pomysłowość i samodzielnie wykonanie pięknych ilustracji,
Laura Okrucińska z kl. 6 za indywidualizm i piękne nawiązanie do stylu artdeco,
Maja Drzymalska z kl. 7 za estetykę i piękną kaligrafię,
Witold Lendzion z kl. 8 za estetykę i klasyczne podejście do tematu,
Weronika Zacharzewska z kl. 8 za naturalność i ekspresyjne podejście.
I niekwestionowana liderka tego konkursu – Antonina Wiśniewska z kl. 8 – za kreatywność, estetykę i największą ilość prac.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, włożony trud, czas i serce.
Z najlepszymi życzeniami świątecznymi
w imieniu swoim i całej Rady Rodziców
Liliana Mazurkiewicz-Łozińska
 
W miniony podziałek prawdziwy św. Mikołaj odwiedził naszych zerówkowiczów ❤
Uczniów pozostałych klas Szkoły Podstawowej Jezuitów odwiedził także, wskakując wraz ze swoim Aniołem na lekcje online 🥳😍
Św. Mikołaju dziękujemy, że jesteś!
 
 

W sobotę 5 grudnia przeżywaliśmy nasze coroczne Mikołajki u Jezuitów inaczej, niż zwykle. Ze względu na sytuację w kraju, nasza charytatywna akcja musiała odbyć się w przestrzeni internetowej. Nasi uczniowie wraz z rodzinami oraz nauczyciele przygotowali własne interpretacje pastorałek, kolęd i wierszy świątecznych, które publikowaliśmy przez cały dzień, by w ten sposób zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy i wsparcia dzieci z domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań przy Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Utworzyliśmy na Facebook-u zbiórkę dla Hospicjum, która będzie dostępna do 7 grudnia:
https://www.facebook.com/donate/164789568710213/2019737401496722/

 
Jeśli ktoś z Państwa nie korzysta z facebooka – można jeszcze wesprzeć dzieci z hospicjum robiąc wpłatę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca – Konto bankowe: PEKAO S.A. II O/Gdynia 75 1240 3510 1111 0000 4318 2794 – z dopiskiem ZSJ dla Bursztynowej Przystani.
 
Trzecią dostępną formą wsparcia jest ustawiona przy portierni naszej szkoły puszka z hospicjum, do której także będzie można wrzucić datek w dniach od 5 do 1o grudnia włącznie 🙂
 
Dziękujemy, że byliście i wciąż jesteście z nami dla innych!
 
Oto linki do wybranych filmików:
 

 

Kochani Uczniowie!
Biblioteka szkolna rozstrzygnęła konkurs „SLEEVEFACE – Ubierz się w książkę”,
Łącznie zgłoszonych było 8 prac.
Wszystkie zdjęcia były bardzo pomysłowe i ciekawe, ale jak to w konkursach bywa, trzeba było wyłonić zwycięzców.
W kategorii klas 0-3 SP:
I miejsce – Tadeusz Burda – klasa 1b,
II miejsce- Milena Wiśniewska z klasy 1a, Łukaszewicz Julia z klasy 2b, oraz Alicja Łukaszewicz oddział przedszkolny „0”,
III miejsce – Aleksander Kwiecień – klasa 1b.
W kategorii klas 4-8 SP:
I miejsce – Antonina Wiśniewska – klasa 8a,
II miejsce – Maja Drzymalska – klasa 7a,
III miejsce- Jan Świerk – klasa 6a
Dla wszystkich uczestników przewidziałyśmy drobne upominki, które zostaną przygotowane i będą czekały na odbiór na portierni szkoły od najbliższego wtorku tj. 8.12.2020 r.
Wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy. Poradziliście sobie doskonale z tematem konkursu, co widać na załączonych zdjęciach. Gratulujemy!! : )
 
Panie Bibliotekarki: Alicja Skrzyniarz, Beata Skonieczna
 

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client6
Client5
Client3
Client1