Spacer wirtualny

6 grudnia – św. Mikołaja

W takim miłym dniu dzieją się w naszej szkole same miłe rzeczy…
Kochane mamy z Rady Rodziców przygotowały dla wszystkich uczniów mikołajkowy poczęstunek – stół zastawiony różnymi pysznościami  i… odwiedził nas prawdziwy św. Mikołaj!
Więcej zdjęć znajdziecie tu: https://photos.app.goo.gl/zY0oXnRLjrIJwrCo2

XIII charytatywne Mikołajki u Jezuitów udały się pięknie 
Kiermasz zachwycił wielu naszych gości, aukcja prac przebiegła dynamicznie i wesoło, fotobudka cieszyła się także sporym zainteresowaniem. Ileż pyszności oferowała kawiarenka!
Dla dzieci z gdyńskiego domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań zebraliśmy ponad 12 tysięcy zł 
Ile dokładnie będzie wiadomo, gdy w hospicjum przeliczone zostaną pieniążki wrzucane do puszek.
Dziękujemy naszym kochanym rodzicom z Radą Rodziców na czele! Dziękujemy wszystkim zespołom muzycznym za repertuar budujący atmosferę radości! Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz nauczycielom, uczniom, harcerzom i osobom zaangażowanym w przygotowania imprezy!
To był wspaniały dzień!

          


Więcej zdjęć znajdziecie tu: https://photos.app.goo.gl/pchlN0wmDeszbnsy1
A tu jeszcze kilka zdjęć naszego ucznia Filipa Warpechowskiego z I OLJ: https://photos.app.goo.gl/CbmyOO8WUgX9EuX92

Odwiedził nas dziś prawdziwy Miś!
Przyszedł najpierw do pierwszaków i nauczył dzieci misiowej piosenki. Zaglądał do klas i wszędzie pytał o miodek! Był szukać miodku nawet u Ojca Dyrektora! Pani Monika – sekretarka bardzo się zdziwiła, jak Miś wszedł do sekretariatu    Nie było tam miodu, ale znalazły się ciasteczka.
U Panów Wicedyrektorów także nie było miodu, tylko orzeszki. Pani pielęgniarka dała Misiowi i dzieciom cukierki a w bibliotece było mnóstwo książek o misiach i o miodku!
Z tej okazji powstało w naszej szkole wiele misiowych prac.
Miś był bardzo zadowolony 
Pozdrawiamy Cię Misiu i dziękujemy za tak miłe odwiedziny!
https://photos.app.goo.gl/rTKaUY22WupIWdst2

Ogólnopolski Konkurs “Orzeł Informatyczny” odbył się 23.11.2017 r. 
Przystąpiło do niego 11 uczniów z klas 4 i 5 SPJ.
Wyniki konkursu poznamy w marcu 2018 roku 
Skala trudności pytań konkursowych jest różna i została tak przygotowana, aby wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Najtrudniejsze z pytań mogą być sporym wyzwaniem nawet dla najlepszych uczniów. Niemniej jednak nie ma ustalonych progów punktowych, koniecznych do uzyskania tytułu laureata, gdyż będą one określone dopiero na podstawie wyników pozostałych uczestników z całej Polski.

Był to świetny egzamin ze znajomości podstaw informatyki.
Kamil Batożyński – koordynator konkursu

W październiku odbył się I szkolny konkurs plastyczny pt. “Portret Pracownika Szkoły”.

Konkurs dedykowany był uczniom SPJ. Wpłynęło 16 prac, jury nie miało zbyt łatwego zadania (zwłaszcza w klasie 1). Po burzliwych obradach wyłoniono najciekawsze pomysły:

z klasy 1a: Piotrek Bladowski, Helenka Krefta, i Antosia Mikołajczyk,

z klasy 4a Amelia Kowalewska,

z klasy 7b Martyna Kubicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorki: Dagmara Wodzińska-Lewczuk i Donata Knitter

Zdjęcia prac znajdziecie tu: https://photos.app.goo.gl/C9X7Gw3nxWJ0rDbg2

W tym roku obchodziliśmy 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.

Z tej okazji uczniowie ZSJ, pod kierunkiem Pana Pawła Kowalczyka oraz Pani Agaty Woynowskiej-Bendykowskiej, przygotowali uroczysty apel.    Prócz przypomnienia historycznego tła doniosłych wydarzeń i przywołania tak ważnych postaci, jak marszałek Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski,   czy Roman Dmowski, śpiewaliśmy wspólnie patriotyczne piosenki. Były także wywiady, w których wybrani nauczyciele i uczniowie ZSJ opowiadali     o wymiarach życia w wolnej Ojczyźnie. Moment dziękczynnej modlitwy za Niepodległą Polskę dostarczył nam wielu wzruszeń.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania szkolnych obchodów Święta Niepodległości! To było wspaniałe przeżycie…
https://photos.app.goo.gl/b2JliaLiPKL4qQ963

Relacja uczniów klasy Ia SPJ z PASOWANIA NA CZYTELNIKA

W piątek 10.11. czekała na nas kolejna niespodzianka. Nasza pani zaprowadziła nas do szkolnej biblioteki, a tam… panie: Beata i Ala zabrały nas zaczarowanym pociągiem w podróż po bibliotece. Odwiedziliśmy wiele stacji – kącików: cichej pracy, książek dla dzieci, zniszczonej książki, multimedialny, wypożyczalnię, aż dojechaliśmy do stacji PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Na tej stacji staliśmy się pełnoprawnymi czytelnikami.

Pani Ala ogromną zakładką do książek pasowała nas na czytelnika, a pani Beata wręczała dyplomy i medale. Dowiedzieliśmy się, że od tej pory sami możemy chodzić do biblioteki! Ale SUPER! Fajnie być pierwszakiem 

Koniecznie zobaczcie fotorelację:
https://photos.app.goo.gl/ofq9dLSvzuj79O3h1

Ostatnio w naszej klasie 1a wiele się działo…

W czwartek 9.11. przyleciały do nas pszczoły w szklanym ulu, a wraz z nimi Pan pszczelarz. Z wielką pasją opowiedział nam o życiu i zwyczajach pszczół oraz  jak powstaje miód. Już wiemy, że rycerzami w ulu są trutnie, robotnice zbierają nektar i żyją tylko 5 tygodni, a królowa – najważniejsza pszczoła składa jajeczka i żyje aż 5 lat. Smakowaliśmy pyłek kwiatowy i pyszny miodek. Każdy z nas samodzielnie zrobił świeczkę z pszczelego wosku. Lekcja o tych pożytecznych owadach bardzo nam się podobała.

 
Po takiej fantastycznej przygodzie z pszczołami wybraliśmy się na spacer i… znowu miła niespodzianka, otóż zrobiliśmy sobie selfie z wiewiórką!
 
Robiliśmy też pacynki z łyżki, szmatek, włóczki. Z resztą zobaczcie sami jakie fajne laleczki 🙂
 

2 listopada Dzień Zaduszny

W tym dniu wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych. Objęliśmy modlitwą i wspomnieniem szczególnie  twórców i absolwentów Gimnazjum Jezuitów w Orłowie a także założycieli, pracowników i uczniów  ZSJ, którzy odeszli już stąd do wieczności.

Uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczynią, panią profesor Dominiką Karmolińską, udali się na cmentarz witomiński, by pomodlić się i złożyć kwiaty na grobie ojca Tadeusza Pawlickiego – organizatora i pierwszego dyrektora naszej szkoły. Wizyta, była także związana z niedawną datą imienin człowieka, dla którego szkoła na ulicy Tatrzańskiej, to dzieło życia.

Wzruszyliśmy się, gdy podczas składania kwiatów – w ten deszczowy dzień – wyszło słońce i na chwilę pojawiła się tęcza. Odwiedziliśmy też grób pani Franciszki Cegielskiej – prezydent Gdyni oraz grób Obrońców Wybrzeża 1939.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/OV93ZIsNIlih8AEz1

31 października był u nas BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH a na nim: św. Maryja, św. Józef, św. Stanisław Kostka, św. Królowa Jadwiga, św. Franciszek, św. Archanioł Gabriel, św. Maksymilian Kolbe a nawet św. Mikołaj! I wielu wielu innych świętych…

Uczniowie Szkoły Podstawowej Jezuitów – w przebraniach – wspaniale prezentowali wybranych patronów, tańczyli, brali udział w konkursach. Wesoło było, że hej!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a najbardziej naszej pani świetliczance Dagmarze Wodzińskiej-Lewczuk, za organizację imprezy. Rodzicom i dzieciom ślemy szczególne wyrazy uznania i zachwytów za tak pięknie i pomysłowo przygotowane stroje!

Popatrzcie: https://photos.app.goo.gl/xLqMhOo9Y1xR5PxR2

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1