Spacer wirtualny

W ramach projektu Saint Blasien uczniowie Zespołu Szkół Jezuitów pojechali na wymianę do Niemiec. Mieszkają u swoich niemieckich przyjaciół, biorą udział w ich szkolnych zajęciach, poznają najbliższe okolice. Wczoraj wspólnie rozegrali mecz piłki nożnej i koszykówki. Następnie wędrowali po górach. Szczyt był trudny do zdobycia ale pięknie dali radę 

Justyna Wowerka i Katarzyna Siemieniak-Grzywacz – koordynatorki projektu

 

6 czerwca w ZSJ odbyła się prelekcja na temat cyberbezpieczeństwa, prowadzona przez profesora Kamila Batożyńskiego oraz ucznia 1 klasy technikum informatycznego Szymona Faligowskiego.
Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z korzystania z sieci komputerowej, z punktów dostępu do internetu (parki, szkoły, domy handlowe) a także pokazanie, w jak prosty sposób można wyłudzić informację. Uczniowie na żywo mieli okazję zobaczyć jak “haker” wyszukuje oraz przejmuje informacje z telefonu (zdjęcia, smsy) oraz jak przejmuje kontrolę nad nim – włącza nagrywanie dźwięku oraz obrazu.
Była to dla nas cenna lekcja. Dziękujemy!!

To już kolejny raz, kiedy nasi uczniowie odwiedzili Wieczne Miasto. Grupa uczniów naszego liceum, dwoje absolwentów wraz z p. Moniką Szajkowską-Ochendal i o. Czesławem Wasilewskim SJ 24-30 maja 2018 r. chodziła tymi samymi ulicami i dotykała tych samych kamieni co Juliusz Cezar, Cyceron, św. Piotr, Dante Alghieri, Michał Anioł czy Lorenzo Bernini. Obok zabytków i muzeów był też czas na  degustacje kuchni włoskiej i spacery po urokliwym Zatybrzu. Jednego dnia część grupy odpoczywała nawet nad morzem Tyrreńskim. Tydzień minął szybko, zostało jeszcze wiele do zobaczenia, więc na pewno kolejny wyjazd do Rzymu przed nami!

o. Czesław Wasilewski SJ

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/fGswV8pG8e3AGmYPA

    

Z radością i dumą informujemy, że uczeń klasy II b GJ – Jan Wardzyński jest wyróżniającym się zawodnikiem drużyny hokeja na lodzie GKS Stoczniowiec. Uczestniczył w Finałach Mistrzostw Polski w kategorii “Młodzik” w Katowicach. Jego postawa i zaangażowanie mają istotny wpływ na korzystny wynik sportowy całej drużyny 

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

29 maja w Zespole Szkół Jezuitów odbył się finał VI edycji konkursu plastycznego “Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła” organizowanego przez naszą szkołę.

W tym roku w konkursie wzięło udział 10 szkół z województwa pomorskiego, z których zgłoszono na konkurs 73 prace.
Patronat honorowy objęli:
– Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce
– Stowarzyszenie Nauczycieli i Przyjaciół Języka Hiszpańskiego PROF-ES Polonia.
Powstało wiele ciekawych prac wskazujących na dużą dojrzałość uczestników. Zachwyceni jesteśmy między innymi pomysłowością łączenia technik, swobodnym podejściem do formatu prac, twórczym spojrzeniem, zgłębieniem technik artystów i praw kompozycji. Z prac biją mocne emocje. Poziom prac był bardzo wysoki, szczególnie w kategorii “Portret malarza”, gdzie jury przyznało wiele nagród ex equo.
Oto nagrodzeni i wyróżnieni   

Link do filmu z prezentacji:


Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w twórczej pracy!
Rada Rodziców dofinansowała zakup nagród i wsparła organizację konkursu. Dziękujemy! 
Franjo Bernal z ramienia Stowarzyszenia Nauczycieli i Przyjaciół Języka Hiszpańskiego PROF-ES Polonia ufundował nagrodę specjalną.
Koordynatorem konkursu jest Pani Profesor Barbara Malinowska a przewodniczącą jury – specjalistą plastykiem – Pani Profesor Aneta Gerula.
Zdjęcia z rozdania nagród: https://photos.app.goo.gl/fVzMKK0ntJH35QRM2

Zachęcamy do zapoznania się z blogiem hiszpańskim naszej szkoły pt. Gdynia Española, na którym jest wiele prac i hiszpańskich projektów uczniów ZSJ oraz bieżąca informacja o finale VI edycji konkursu:

W najbliższy wtorek 29 maja, w Zespole Szkół Jezuitów, o godzinie 14.00 odbędzie się finał VI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego
pt. “Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła” organizowanego przez naszą szkołę.
Patronat honorowy sprawują:
– Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce
– Stowarzyszenie Nauczycieli i Przyjaciół Języka Hiszpańskiego PROF-ES Polonia
W tym roku powstało wiele ciekawych prac.
Zapraszamy serdecznie!

Oto film z finału zeszłorocznej V edycji konkursu “Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła”:
https://www.youtube.com/watch?v=7AoJvyxDmgY

Tu natomiast jest link do filmu wprowadzającego do konkursu: https://www.youtube.com/watch?v=mi9CQXWIY-Y

Akcja “Dzień dawcy szpiku dla Filipa i innych” zakończona – mamy 19 nowych zarejestrowanych dawców i wielu innych chętnych na przyszłość. Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy! 

Dominika Karmolińska – nauczyciel języka niemieckiego

25 maja uczniowie klas II i III GJ oraz I i II OLJ wysłuchali ciekawego wykładu na temat Peru, który przeprowadził znany i bardzo lubiany były nauczyciel geografii – Pan Profesor Kazimierz Cichoszewski.
Bardzo dziękujemy, że zechciał Pan nam przybliżyć historię, geografię i kulturę tego niezwykłego kraju! 

Oto kilka zdjęć: https://photos.app.goo.gl/dfDwwmg7bgmxCKDH3

Akademia Żeglowania zaprosiła Dyrekcję, reprezentację grona pedagogicznego oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni na rejs towarzyszący uroczystościom związanym z pożegnaniem Żaglowca Dar Młodzieży, który 20 maja wypływał w Rejs Niepodległości dookoła Świata z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas drugiego w swojej historii rejsu dookoła świata żaglowiec odwiedzi 22 porty. Do Gdyni powróci w marcu przyszłego roku.
Był to dla nas ogromny zaszczyt a także świetna przygoda 
Dziękujemy!

 

16 maja nasze dwie żeglujące drużyny ścigały się na Hel 
W regatach brała udział ekipa gimnazjalistów GJ z kapitanem Markiem na czele oraz ekipa licealistów OLJ, którą dowodzi kapitan Michał.

Wyścigi były emocjonujące a wygrała “o włos” drużyna gimnazjalistów (przewaga 3,5 min po około 22 milach).

Gratulujemy obu drużynom!! I pozdrawiamy wszystkich uczestników rejsu.

Pani Basi Malinowskiej oraz Pani Dominice Karmolińskiej dziękujemy za przesłanie fotorelacji!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/qK5eAjKcO1ympMZD3

 

 

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1