Spacer wirtualny

Dziś w ZSJ obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. 
Z tej okazji nasi zerówkowicze, uczniowie klasy VI SPJ oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego OLJ przygotowali piosenki, wiele serdecznych słów i kolorowych kwiatów dla pracowników Zespołu Szkół Jezuitów. 
Uczniowie wszystkich klas wręczali kwiaty, laurki i pomysłowe niespodzianki dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji. Było uroczyście i radośnie!
Dziękujemy! 
Dziękujemy także Radzie Rodziców za piękne życzenia i słodkości 

     

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/LR9C28SPf9QGheiF6

Od miesiąca nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach z programowania, prowadzonych przez Pana Kamila Batożyńskiego.
Zaczęliśmy przygodę z informatyką od budowy stron internetowych w języku HTML. Tworzenie strony internetowej jest już na bardzo zaawansowanym etapie: tekst oraz jego edycja, obrazy, jak i linki do podstron – to wszystko już przećwiczyliśmy – a to dopiero początek 

21 września 2018 roku cała wspólnota Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni obchodziła Święto Szkoły, szczególnie wpisujące się w Jubileuszowy Rok św. Stanisława Kostki – naszego patrona. W czasie uroczystego apelu wprowadzony został nowy sztandar Szkoły Podstawowej Jezuitów. Po wspólnej modlitwie złożone zostały kwiaty przy pomniku św. Stanisława Kostki oraz przy pomniku upamiętniającym Jezuitów, pomordowanych w Piaśnicy. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie wszystkich nowo przyjętych uczniów i nauczycieli 
Święto Szkoły było także okazją do wręczenia podziękowań nauczycielom za ich pracę wychowawczą a także okazją do wręczenia Nagrody Dyrektora – którą otrzymała Pani Dyrektor SPJ Katarzyna Kłosińska.
Nagrodę Srebrnej Róży otrzymała nasza najlepsza maturzystka 2018 roku – Dominika Tarasiuk.
Nagrody otrzymali także laureaci konkursu plastycznego “Podróże ze Stasiem” 

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/eCYn4BVmnkbM1Cky6

21 czerwca miało miejsce Zakończenie Roku Szkolnego klas III Gimnazjum Jezuitów.
Swoje klasy żegnały: Pani Profesor Aneta Gerula-Korbas oraz Pani Profesor Gracjana Skrzypczak. Wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca 
Naszym drogim absolwentom gimnazjum życzymy wspaniałych wakacji i wszelkiej pomyślności w następnych etapach edukacji!

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/YXMim1NQHSTpLjPA9

Zdjęcia z zakończenia Pana Grzegorza Olszewskiego: https://photos.app.goo.gl/ja3xCLdwYSRaJ52e9

Ostatnie dwie drużyny naszych licealistów przeżywają przygodę pt. żeglowanie po Zatoce Gdańskiej z Akademią Żeglowania 
Dawka słońca, wiatru, szumu fal z pewnością nastraja pozytywnie i wakacyjnie wszystkich uczestników rejsów.
Dziękujemy Akademii Żeglowania oraz Fundacji Regaty Morskie za tę wspaniałą możliwość!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/2VE5CUXfayqCoB1c8

 

18 czerwca uczniowie i wychowawcy Zespołu Szkół Jezuitów, biorący udział w rejsach po Zatoce Gdańskiej pod egidą Akademii Żeglowania w ramach Programu Edukacji Żeglarskiej, udzielali wywiadu dla TVP Gdańsk. Opowiadali o doświadczeniach, jakie zdobyli w czasie kilkudniowego rejsu i o tym, jak wiele mieli z tego tytułu radości.

Materiał będzie można zobaczyć w Panoramie Gdańskiej oraz w Teleekspresie 28.06.2018.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/hF8TsUc4iFZjczXB8

 

16 czerwca w Sanktuarium Andrzeja Boboli w Warszawie sześciu jezuitów przyjęło święcenia diakonatu. Delegacja ZSJ uczestniczyła w tej doniosłej uroczystości, wspierając modlitwą i obecnością ks. Kamila Boberka, który nie krył radości z powodu swoich święceń. Księdzu Kamilowi życzymy dalszego odważnego podążania za Panem Jezusem.

 

 

15 czerwca w ZSJ odbył się uroczysty Bal III klas Gimnazjum Jezuitów, które kończą edukację w gimnazjum i niebawem rozpoczną nowy jej etap.

Zachwyciły nas przepięknie wykonane dekoracje sali, wspaniały katering i tort ale najbardziej wspaniale wyćwiczony i zaprezentowany polonez rozpoczynający imprezę oraz eleganckie kreacje uczniów.

Wszystkim, którzy zajmowali się organizacją balu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

To były niezapomniane chwile 🙂

Świetne zdjęcia wykonał Pan Grzegorz Olszewski.  Znajdziecie je tu: https://photos.app.goo.gl/pKkbHcZVSMsoUF167

 

W ramach projektu Saint Blasien uczniowie Zespołu Szkół Jezuitów pojechali na wymianę do Niemiec. Mieszkali u swoich niemieckich przyjaciół, brali udział w ich szkolnych zajęciach, poznali najbliższe okolice. Pierwszego dnia wspólnie rozegrali mecz piłki nożnej i koszykówki. Następnie wędrowali po górach. Szczyt był trudny do zdobycia ale pięknie dali radę 

Kolejne dni upłynęły między innymi na zabawach integracyjnych i zwiedzaniu Fryburga – średniowiecznego miasta z XIII w. Grupa wjechała także kolejka linową na górę Schauinsland (1284m n.p.m.), pod którą znajduje się kopalnia rudy srebra (100 km chodników na 22 poziomach!) i zwiedziła skansen w Bernau. Zwiedzanie Konstancji, Bazylei, przepłynięcie promem przez jezioro Bodeskie, odwiedziny w Muzeum Papieru, Pisma i Druku – to były główne atrakcje. Jak wiele miejsc, rozmów i przeżyć pozostanie w pamięci uczestników projektu? Życzymy pięknych wspomnień 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/gZUdtsFU4sWgdSvk6

Justyna Wowerka i Katarzyna Siemieniak-Grzywacz – koordynatorki projektu

 

6 czerwca w ZSJ odbyła się prelekcja na temat cyberbezpieczeństwa, prowadzona przez profesora Kamila Batożyńskiego oraz ucznia 1 klasy technikum informatycznego Szymona Faligowskiego.
Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z korzystania z sieci komputerowej, z punktów dostępu do internetu (parki, szkoły, domy handlowe) a także pokazanie, w jak prosty sposób można wyłudzić informację. Uczniowie na żywo mieli okazję zobaczyć jak “haker” wyszukuje oraz przejmuje informacje z telefonu (zdjęcia, smsy) oraz jak przejmuje kontrolę nad nim – włącza nagrywanie dźwięku oraz obrazu.
Była to dla nas cenna lekcja. Dziękujemy!!

 

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1