Spacer wirtualny

Rozpoczęły się właśnie historyczne, gdyż ostatnie, egzaminy gimnazjalne w Zespole Szkół Jezuitów. Gimnazjaliści piszą a kochane mamy z Rady Rodziców szykują przepyszny poczęstunek 
Naszym drogim gimnazjalistom życzymy powodzenia i samych dobrych natchnień!!!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/x2e3UBveR2oCrDUt8

 

W sobotę 6 kwietna część grona pedagogicznego, rezygnując ze słonecznej pogody, zdecydowała się na szkolenie “Pomysłowy wychowawca”. Rozmowy na temat wychowania, autorytetu formalnego i rzeczywistego nauczyciela, metod aktywizujących na lekcjach wychowawczych… i innych zagadnień zajęły praktycznie cały dzień. Dziękując za  wspaniałą atmosferę spotkania, dobry humor i zaangażowanie uczestników, zapraszam na kolejne sesje: ‘Metodologię uczenia się” oraz “Ewaluację w pracy nauczyciela”.

Hanna Hetmańska

P.S. Pozdrowienia dla p. prof. Kazimierza Cichoszewskiego, o którym niejednokrotnie na warsztatach wspominałam:)  – współautora sesji “Pomysłowy wychowawca”

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/qdz9BfGEXZ1xpUZh7

Zarówno nasi licealiści, gimnazjaliści, jak i uczniowie szkoły podstawowej na zajęciach z wychowania fizycznego mieli okazję spróbować szermierki oraz sztuki walki szablą pod okiem trenera – pana Michała Chudzińskiego – ze Szkoły Fechtunku Aramis.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/CCSe8u2gh7xrJDn59

 

Dnia 3 kwietnia br uczniowie klasy IIIa Gimnazjum Jezuitów, dwujęzycznej z j. hiszpańskim oraz uczniowie klasy II Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów mieli okazję gościć na wykładzie pana Piotra Woska “Polacy w Ameryce Łacińskiej” w ramach Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu.
Dowiedzieli się m.in., że oprócz związanych z tym kontynentem wielkich Polaków, a więc Sławomira Mrożka, Witolda Gombrowicza czy Ernesta Malinowskiego, wielu naszych rodaków uczestniczyło w odkrywaniu Nowego Świata, tworzeniu nowych państw po uzyskaniu przez nie niepodległości, czy wspierało rozwój kultury w Ameryce Południowej. Takimi postaciami byli m.in. Jan z Kolna, Ignacy Domeyko czy Jan Szylkowski.
 
Dziękujemy serdecznie panu Piotrowi Woskowi za tę arcyciekawą podróż przez historię i kraje Ameryki Łacińskiej 🙂
 
Barbara Malinowska – nauczyciel języka hiszpańskiego
 

2 kwietnia 2019 troje naszych licealistów: Wiktoria Gruba, Dominika Otczyk i Adam Zimmermann wraz z opiekunem panią Joanną Pyzalską wylecieli na Maltę, aby reprezentować naszą szkołę na 36 Kongresie Historycznym Szkół Jezuickich.

Joanna Pyzalska – nauczyciel języka angielskiego

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/MrEK8b3EP9KVgcjf9

Weronika Góralczyk z kl. 3b Gimnazjum Jezuitów została finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego. To wielki sukces!

Gratulujemy serdecznie Weroniko i życzymy dalszych sukcesów! 

 

 

Koncert pasyjny, który wybrzmiał w minioną niedzielę w kaplicy św. Stanisław Kostki na Wzgórzu, zapisuje się w naszej pamięci, jako przeżycie niezwykłe, naznaczone harmonią, refleksją i wzruszeniem. Wszystko za sprawą chóru Supra Vocalis Ensemble, prowadzonego przez pana Michał Kozorys, który to mistrzowskim wykonaniem pięknych pasyjnych utworów, zachwycił publiczność.
Dziękujemy artystom, wspaniałej publiczności oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu Muzycznych Wieczorów na Wzgórzu!

Zespół Szkół Jezuitów jest współorganizatorem cyklu Muzycznych Wieczorów na Wzgórzu św. Stanisława Kostki obok Fundacji Magis oraz Parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni, a cały projekt organizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego – Przyjazna Dzielnica dla Dzielnicy Działki Leśne.


Już dziś zapraszamy na kolejny z cyklu – koncert wielkanocny. Gościć będziemy trio jazzowe Lady & Gentlemen Trio.

 

Nasze uczennice z 1a Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów – Olga Kamińska i Blanka Piotrowicz oraz absolwenci Gimnazjum Jezuitów Wojciech Szade i Jakub Zieliński i ich team – zwyciężyli w finałach ogólnopolskich Odysei Umysłu. Na przełomie maja i czerwca jadą do USA, reprezentować nasz kraj. Oby tak, jak w zeszłym roku zespoły z Polski, rozbili bank nagród! Polacy to zawsze groźni   rywale w tego typu rozgrywkach. Gratulacje!!

Gracjana Alfut – dumna wychowawczyni

25 marca uczniowie Zespołu Szkół Jezuitów wzięli udział w regionalnych eliminacjach VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych w Starogardzie Gdańskim. Startowało 7 naszych drużyn: Wodne Muminki, Andromeda, Klub Myszki Miki, Utopieni, Fizyczne Świry, Wojownicy Syjonu i Under Construction.
Pierwszym sukcesem na turnieju był fakt, że wszystkie nasze maszyny zadziałały (czym nie mogły się pochwalić niektóre startujące drużyny z innych szkół).
Szczególne gratulacje za zajęcie III miejsca w eliminacjach szkół podstawowych przesyłamy Wodnym Muminkom, czyli Marcelinie Samuli i Ani Ożga z kl. 8 SPJ!
III miejsce w eliminacjach licealistów zajęły nasze Fizyczne Świry, czyli Blanka Piotrowicz, Julia Trznadel i Milena Żbikowska z kl. 2 OLJ – także gratulujemy serdecznie!
Dziękujemy Pani prof Danucie Garus za zaangażowanie w to przedsięwzięcie i serce dla naszych uczniów. Dziękujemy także wszystkim, który pomogli stworzyć, zmontować i przewieźć nasze wodne maszyny.

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/hHRQXzC9bbUdGf2i9

Uczniowie OLJ zakończyli swoją pracę w projekcie JEEP. Ostatni dzień spotkania polegał na wykonaniu symulacji głosowania wcześniej opracowanych rezolucji. Spotkanie odbyło się w Provinciehuis Oost-Vlaanderen.
Z wszystkich przedstawionych rezolucji, jedynie rezolucja trzeciego komitetu została odrzucona przez głosujących.
Serdecznie dziękujemy organizatorom tegorocznej edycji JEEEP’a oraz wszystkim uczniom z innych krajów za owocną współpracę i miło spędzony czas w Ghent.

Karel Doliński – opiekun grupy

 

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1