Spacer wirtualny

21 czerwca miało miejsce Zakończenie Roku Szkolnego klas III Gimnazjum Jezuitów.
Swoje klasy żegnały: Pani Profesor Aneta Gerula-Korbas oraz Pani Profesor Gracjana Skrzypczak. Wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca 
Naszym drogim absolwentom gimnazjum życzymy wspaniałych wakacji i wszelkiej pomyślności w następnych etapach edukacji!

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/YXMim1NQHSTpLjPA9

Zdjęcia z zakończenia Pana Grzegorza Olszewskiego: https://photos.app.goo.gl/ja3xCLdwYSRaJ52e9

Ostatnie dwie drużyny naszych licealistów przeżywają przygodę pt. żeglowanie po Zatoce Gdańskiej z Akademią Żeglowania 
Dawka słońca, wiatru, szumu fal z pewnością nastraja pozytywnie i wakacyjnie wszystkich uczestników rejsów.
Dziękujemy Akademii Żeglowania oraz Fundacji Regaty Morskie za tę wspaniałą możliwość!

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/2VE5CUXfayqCoB1c8

 

18 czerwca uczniowie i wychowawcy Zespołu Szkół Jezuitów, biorący udział w rejsach po Zatoce Gdańskiej pod egidą Akademii Żeglowania w ramach Programu Edukacji Żeglarskiej, udzielali wywiadu dla TVP Gdańsk. Opowiadali o doświadczeniach, jakie zdobyli w czasie kilkudniowego rejsu i o tym, jak wiele mieli z tego tytułu radości.

Materiał będzie można zobaczyć w Panoramie Gdańskiej oraz w Teleekspresie 28.06.2018.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/hF8TsUc4iFZjczXB8

 

16 czerwca w Sanktuarium Andrzeja Boboli w Warszawie sześciu jezuitów przyjęło święcenia diakonatu. Delegacja ZSJ uczestniczyła w tej doniosłej uroczystości, wspierając modlitwą i obecnością ks. Kamila Boberka, który nie krył radości z powodu swoich święceń. Księdzu Kamilowi życzymy dalszego odważnego podążania za Panem Jezusem.

 

 

15 czerwca w ZSJ odbył się uroczysty Bal III klas Gimnazjum Jezuitów, które kończą edukację w gimnazjum i niebawem rozpoczną nowy jej etap.

Zachwyciły nas przepięknie wykonane dekoracje sali, wspaniały katering i tort ale najbardziej wspaniale wyćwiczony i zaprezentowany polonez rozpoczynający imprezę oraz eleganckie kreacje uczniów.

Wszystkim, którzy zajmowali się organizacją balu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

To były niezapomniane chwile 🙂

Świetne zdjęcia wykonał Pan Grzegorz Olszewski.  Znajdziecie je tu: https://photos.app.goo.gl/pKkbHcZVSMsoUF167

 

W ramach projektu Saint Blasien uczniowie Zespołu Szkół Jezuitów pojechali na wymianę do Niemiec. Mieszkali u swoich niemieckich przyjaciół, brali udział w ich szkolnych zajęciach, poznali najbliższe okolice. Pierwszego dnia wspólnie rozegrali mecz piłki nożnej i koszykówki. Następnie wędrowali po górach. Szczyt był trudny do zdobycia ale pięknie dali radę 

Kolejne dni upłynęły między innymi na zabawach integracyjnych i zwiedzaniu Fryburga – średniowiecznego miasta z XIII w. Grupa wjechała także kolejka linową na górę Schauinsland (1284m n.p.m.), pod którą znajduje się kopalnia rudy srebra (100 km chodników na 22 poziomach!) i zwiedziła skansen w Bernau. Zwiedzanie Konstancji, Bazylei, przepłynięcie promem przez jezioro Bodeskie, odwiedziny w Muzeum Papieru, Pisma i Druku – to były główne atrakcje. Jak wiele miejsc, rozmów i przeżyć pozostanie w pamięci uczestników projektu? Życzymy pięknych wspomnień 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/gZUdtsFU4sWgdSvk6

Justyna Wowerka i Katarzyna Siemieniak-Grzywacz – koordynatorki projektu

 

6 czerwca w ZSJ odbyła się prelekcja na temat cyberbezpieczeństwa, prowadzona przez profesora Kamila Batożyńskiego oraz ucznia 1 klasy technikum informatycznego Szymona Faligowskiego.
Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z korzystania z sieci komputerowej, z punktów dostępu do internetu (parki, szkoły, domy handlowe) a także pokazanie, w jak prosty sposób można wyłudzić informację. Uczniowie na żywo mieli okazję zobaczyć jak “haker” wyszukuje oraz przejmuje informacje z telefonu (zdjęcia, smsy) oraz jak przejmuje kontrolę nad nim – włącza nagrywanie dźwięku oraz obrazu.
Była to dla nas cenna lekcja. Dziękujemy!!

 

To już kolejny raz, kiedy nasi uczniowie odwiedzili Wieczne Miasto. Grupa uczniów naszego liceum, dwoje absolwentów wraz z p. Moniką Szajkowską-Ochendal i o. Czesławem Wasilewskim SJ 24-30 maja 2018 r. chodziła tymi samymi ulicami i dotykała tych samych kamieni co Juliusz Cezar, Cyceron, św. Piotr, Dante Alghieri, Michał Anioł czy Lorenzo Bernini. Obok zabytków i muzeów był też czas na  degustacje kuchni włoskiej i spacery po urokliwym Zatybrzu. Jednego dnia część grupy odpoczywała nawet nad morzem Tyrreńskim. Tydzień minął szybko, zostało jeszcze wiele do zobaczenia, więc na pewno kolejny wyjazd do Rzymu przed nami!

o. Czesław Wasilewski SJ

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/fGswV8pG8e3AGmYPA

 

Z radością i dumą informujemy, że uczeń klasy II b GJ – Jan Wardzyński jest wyróżniającym się zawodnikiem drużyny hokeja na lodzie GKS Stoczniowiec. Uczestniczył w Finałach Mistrzostw Polski w kategorii “Młodzik” w Katowicach. Jego postawa i zaangażowanie mają istotny wpływ na korzystny wynik sportowy całej drużyny 

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

29 maja w Zespole Szkół Jezuitów odbył się finał VI edycji konkursu plastycznego “Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła” organizowanego przez naszą szkołę.

W tym roku w konkursie wzięło udział 10 szkół z województwa pomorskiego, z których zgłoszono na konkurs 73 prace.
Patronat honorowy objęli:
– Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce
– Stowarzyszenie Nauczycieli i Przyjaciół Języka Hiszpańskiego PROF-ES Polonia.
Powstało wiele ciekawych prac wskazujących na dużą dojrzałość uczestników. Zachwyceni jesteśmy między innymi pomysłowością łączenia technik, swobodnym podejściem do formatu prac, twórczym spojrzeniem, zgłębieniem technik artystów i praw kompozycji. Z prac biją mocne emocje. Poziom prac był bardzo wysoki, szczególnie w kategorii “Portret malarza”, gdzie jury przyznało wiele nagród ex equo.
Oto nagrodzeni i wyróżnieni   

Link do filmu z prezentacji:


Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w twórczej pracy!
Rada Rodziców dofinansowała zakup nagród i wsparła organizację konkursu. Dziękujemy! 
Franjo Bernal z ramienia Stowarzyszenia Nauczycieli i Przyjaciół Języka Hiszpańskiego PROF-ES Polonia ufundował nagrodę specjalną.
Koordynatorem konkursu jest Pani Profesor Barbara Malinowska a przewodniczącą jury – specjalistą plastykiem – Pani Profesor Aneta Gerula.
Zdjęcia z rozdania nagród: https://photos.app.goo.gl/fVzMKK0ntJH35QRM2

Zachęcamy do zapoznania się z blogiem hiszpańskim naszej szkoły pt. Gdynia Española, na którym jest wiele prac i hiszpańskich projektów uczniów ZSJ oraz bieżąca informacja o finale VI edycji konkursu:
 

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1