Spacer wirtualny
Kolejny raz klasa 3A naszego liceum przygotowała świąteczną paczkę dla potrzebującej rodziny. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, święta Bożego Narodzenia będą weselsze dla obdarowanych.
Gracjana Alfut – wychowawczyni klasy 3A OLJ
 
 
 
 
Dziś do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni przywieźliśmy mnóstwo cudownych stroików, ozdób świątecznych, upominków i pierników, które uczniowie, rodzice oraz pracownicy Zespołu Szkół Jezuitów pieczołowicie przygotowali w ostatnim czasie, dołączając tym samym do charytatywnej akcji “Święta Bożego Narodzenia w szpitalu 2020”. Towarzyszyli nam nowicjusze Towarzystwa Jezusowego z Gdyni: Mikołaj i jego pomocnicy-kolędnicy 🤩🙂
I tak śpiewając kolędy, machając w okna pacjentów i pracowników, rozwieźliśmy prezenty na wszystkie oddziały szpitala. 🙂 ❤
Nad całą akcją czuwała kochana Pani Beata Góralska, której bardzo dziękujemy!
Dziękujemy pięknie także wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji! I do zobaczenia przy najbliższej możliwej okazji do okazania serca!
 
 
I po Jarmarku Bożonarodzeniowym! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się „produkcję dobra” dla chorych ze szpitala na Madagaskarze.
W ubiegły piątek podczas pakowania zakupionych rzeczy- czekają na portierni! – nasi drodzy Zerówkowicze dokonywali ostatnich zakupów.
Wpłaty na konto fundacji „Z serca ochotnego” jeszcze spływają – ostateczną kwotę podamy w przyszłym tygodniu.
Dominika Karmolińska i Hanna Góralczyk – koordynatorki akcji 🙂
 

Jesuit students together! Dziś w ramach projektu odbyło się spotkanie ze szkołami jezuickimi na Malcie i w Palermo. Włączyliśmy się w Social Responsiblity Programm, który jest inicjatywą szkoły na Malcie i już dziś pracowaliśmy w grupach nad rozwiązaniami na obecne problemy społeczne. Przed nami spotkania w grupach eksperckich.

 

 

Dzięki staraniom Samorządu Liceum udało się doprowadzić do spotkania naszych licealistów z koszykarzem Asseco Arka Gdynia Przemysławem Żołnierewiczem. Pan Przemysław ciekawie odpowiadał na pytania przygotowane przez uczniów. Spotkanie prowadzili Małgorzata Rutkowska i Paweł Buksakowski z kl. 3 OLJ
Michał Kobus – opiekun Samorządu Liceum Jezuitów
 
 

Taki bonus od śpiewającego Mikołaja dla wszystkich grzecznych i mniej grzecznych 😉

https://www.youtube.com/watch?v=ZBASWExciC4…

Poniedziałkowe popołudnie 15 grudnia 2018 roku, ponad 150 osób w auli, na tonącej w półmroku scenie nieruchome sylwetki aktorów wcielających się w świadków wydarzeń z 17 grudnia 1970 roku, czterech mężczyzn tuż przy widowni sugerujących zachowaniem, rekwizytami, strojami tajniaków obserwujących pochód ludzi niosących słynnego z ballady Janka Wiśniewskiego (Zbigniewa Godlewskiego). Zaczyna się “spektakl – refleksja” poświęcony uczestnikom tamtych wydarzeń.
Hanna Hetmańska wraz z uczniami III B liceum, którzy egzamin maturalny zdali w maju 2019 roku.
 
UWAGA:  Performatywną wystawę “gdyńskiej drogi krzyżowej” upamiętniającą tragiczny rozdział polskiej historii można oglądać w terminie od 10 do 17 grudnia w centrum Gdyni (szczegółowe informacje: “Ratusz” nr 1434, 11-17 grudnia 2020)
 
Hanna Hetmańska – nauczyciel języka polskiego OLJ
 
 

W sobotę 5 grudnia przeżywaliśmy nasze coroczne Mikołajki u Jezuitów inaczej, niż zwykle. Ze względu na sytuację w kraju, nasza charytatywna akcja musiała odbyć się w przestrzeni internetowej. Nasi uczniowie wraz z rodzinami oraz nauczyciele przygotowali własne interpretacje pastorałek, kolęd i wierszy świątecznych, które publikowaliśmy przez cały dzień, by w ten sposób zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy i wsparcia dzieci z domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań przy Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Utworzyliśmy na Facebook-u zbiórkę dla Hospicjum, która będzie dostępna do 7 grudnia:
https://www.facebook.com/donate/164789568710213/2019737401496722/

 
Jeśli ktoś z Państwa nie korzysta z facebooka – można jeszcze wesprzeć dzieci z hospicjum robiąc wpłatę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca – Konto bankowe: PEKAO S.A. II O/Gdynia 75 1240 3510 1111 0000 4318 2794 – z dopiskiem ZSJ dla Bursztynowej Przystani.
 
Trzecią dostępną formą wsparcia jest ustawiona przy portierni naszej szkoły puszka z hospicjum, do której także będzie można wrzucić datek w dniach od 5 do 1o grudnia włącznie 🙂
 
Dziękujemy, że byliście i wciąż jesteście z nami dla innych!
 
Oto linki do wybranych filmików:
 

 

Kochani, rozpoczęliśmy adwent. W związku z tym nie mogło zabraknąć kalendarza adwentowego, a w naszej szkole nawet czterech kalendarzy! 🙂 W tym roku nasze kalendarze są w wersji online. Na Teamsach powstały już grupy: klasy 1-3, klasy 4-6 i 7-8 oraz OLJ, każda grupa będzie codziennie otrzymywać przypomnienie z linkiem do swojego kalendarza, by każdego dnia odkrywać, co znajduje się w nowym okienku 🙂

Zaczynamy już jutro!

Zmarła nasza Absolwentka Aleksandra Orłowska (z domu Kufel). Wczoraj modliliśmy się za Olę na Mszy św. naszej wspólnoty. Pamiętamy w modlitwie o Oli i jej pogrążonej w smutku rodzinie.

 

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client6
Client5
Client3
Client1