Spacer wirtualny

Dzielna ekipa uczniów Zespołu Szkół Jezuitów pozdrawia z Passo Tonale!!! Dzisiaj już widać więcej więc i humory lepsze 🙂
Wczoraj mgła straszliwa- widoczność ok 10 – 15m.

  

 

Weronika Góralczyk z klasy IIIb Gimnazjum Jezuitów dostała się do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu jęz. niemieckiego.
Gratulujemy bardzo i będziemy trzymać kciuki 8.03 podczas następnego etapu!! 
Na zdjęciu: Weronika wraz z panią Dominiką Karmolińską – nauczycielką języka niemieckiego.

Kolejny Wykład o Wychowaniu za nami. Tym razem gościliśmy p. Monikę Kowalczyk- psychoterapeutę i psychotraumatologa, która poprowadziła spotkanie dotyczące rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży. W sposób przystępny i otwarty rozmawialiśmy o zachowaniach normalnych dla danego wieku, jak również o tym co jest graniczne, a co wymaga interwencji specjalisty. Pani Monika odpowiadała również na pytania rodziców dotyczące różnych trudności.

Na następnym spotkaniu, w dniu 5 marca poruszymy temat – Jak rodzic może wspierać rozwój ścieżki edukacyjnej dziecka, pomóc w odkrywaniu powołania i wyboru zawodu.

Joanna Ślusarska – psycholog ZSJ

    

 

W dniach od 30 stycznia do 6 lutego 2019 roku nasi uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum przebywają w szkole języka hiszpańskiego w Alicante. Podczas zajęć uczą się gramatyki, poszerzają słownictwo oraz konwersują z hiszpańskimi nauczycielami. Maja też czas na inne atrakcje. Między innymi zwiedzanie miasta, wycieczka do Elche i do Walencji połączona ze zwiedzaniem oceanarium. Poznają codzienne życie rodzin hiszpańskich, u których są zakwaterowani. Mają okazję być w pięknej i ciepłej aurze Morza Śródziemnego.
Opiekunami grupy są: Pan Michał Kobus i Pan Artur Dajos.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/NutGZTioCVPWAD1UA

 

II Dobroczynny Bal Karnawałowy w Zespole Szkół Jezuitów okazał się równie udany, jak ubiegłoroczny. Było tanecznie i radośnie a nasi mili goście zachwycali szykiem i elegancją.  Licytacje atrakcyjnych przedmiotów przebojowo prowadzili najprzystojniejsi jezuici –  ks. Kamil Boberek oraz o. Czesław Wasilewski SJ 🙂

Świetnie zagrała nam formacja Rock  Rock Rabbits, z naszym absolwentem – Jakubem Kozakiem – na czele. Nagłośnienie oraz oświetlenie zapewnił  Kajetan Konstanty – uczeń kl.2 OLJ.

To był ogromny wysiłek naszej wspaniałej Rady Rodziców oraz wielu osób ZSJ. Pełni wdzięczności kierujemy podziękowania do każdego, kto przyczynił się do zbudowania tego sukcesu!

Dzięki tej inicjatywie Rady Rodziców II Dobroczynny Bal Karnawałowy w ZSJ na rzecz nowoczesnej sali fizyczno-chemicznej dla naszych uczniów wypracował kwotę  8560 złotych.

“Być dla innych…” – lubimy to!

Zdjęcia znajdziecie tu: https://photos.app.goo.gl/oLLCyiBjyxcHmP9JA

Filmik: https://www.facebook.com/szkolyjezuitow/videos/378961602916661/

 

    

31 stycznia 2019 licealiści i gimnazjaliści Zespołu Szkół Jezuitów spotkali się z młodą panią naukowiec z Politechniki Gdańskiej – dr inż. Małgorzatą Szopińską, która opowiadała o swoich naukowych przygodach, jakich doświadczyła pracując na Antaktydzie i Arktyce. Podróż w te skrajne rejony świata, Polska Stacja Antarktyczna, warunki pogodowe, badania, pingwiny, lodowce, niedźwiedzie polarne – wszystko to było bardzo ciekawe.
Dziękujemy! 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/KJA64E8ayK7SHMtt6

We wtorek, 8 stycznia, gościła w progach Zespołu Szkół Jezuitów Sędzia Anna Maria Wesołowska. Przeprowadziła spotkania ze społecznością naszej szkoły. Klasy 0-2 na pewno zapamiętają togę Sędzi, którą mógł włożyć jeden z uczniów oraz słowa, że nękanie w postaci podstawiania nóg, kopania innych jest przestępstwem. Klasy IV- VI SPJ interesowały się najbardziej, jak wygląda praca sędziego, a starsi uczniowie – na podstawie przykładów z sali sądowej – mogli dowiedzieć się o obowiązkach, konsekwencjach, bezpieczeństwie, wartościach i pielęgnowaniu w życiu tego, co najważniejsze. Zwieńczeniem dnia – w ramach Wykładów o Wychowaniu – było spotkanie z rodzicami i nauczycielami, na którym poruszono ważne kwestie. Między innymi o odpowiedzialności rodziców, o stosowaniu odpowiednich wymagań względem dzieci i o używaniu języka miłości w rozmowie z nimi.

Joanna Ślusarska – psycholog

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/iSv7JH2SuxMjMLK26

Za nami wspaniały koncert świąteczno-noworoczny z cyklu Muzycznych Wieczorów na Wzgórzu św. Stanisława Kostki. Przepięknym głosem oraz repertuarem operetkowym i kolędowy oczarowała publiczność słynna śpiewaczka Pani Anna Fabrello i akompaniujący jej młody, zdolny pianista Leonard Gołąb.
Wielkie brawa dla artystów i publiczności, która włączyła się w to szczególne świąteczne kolędowanie!
Cały cykl koncertów organizowany jest przez Fundację Magis w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego dla dzielnicy Działki Leśne. Współorganizatorami są: Parafia św. Stanisława Kostki oraz Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni. 
Już dziś zapraszamy serdecznie na koncert pasyjny, zaplanowany na 31 marca 2019 r.

Uczeń 2 kl. Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów – Jakub Dębicki – ma na swoim koncie wielki sukces! W Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w Łodzi zajął I miejsce!! 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Na zdjęciu Jakub w towarzystwie dumnej wychowawczyni – Pani Irminy Ignatowskiej.

A oto filmy z mistrzowskim układem Kuby i jego formacji:
https://www.youtube.com/watch?v=aqz_biPTp58
https://www.youtube.com/watch?v=W9RBjJkjk6s

 

Dziś w naszej szkole panował szczególnie uroczysty nastrój.
Uczniowie klasy V i VII SPJ, pod kierunkiem Pani Grażyny Okroj, zaprezentowali radosne jasełka, przybliżające nam narodzenie Maleńkiego Jezusa. Wszystkie klasy przygotowały wigilijne poczęstunki. Śpiewaliśmy też kolędy, łamaliśmy się opłatkiem… Piękne te nasze polskie tradycje 
Wszystkim życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/N2RwaipEEHN1djLt7

  

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1