przekaż 1 procent
Spacer wirtualny

Miło nam bardzo przedstawić kolejnych uczniów naszego Gimanzjum – tym razem z kalsy IIIb – którzy zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu konkursów kuratoryjnych z podanych niżej przedmiotów:
Filip Olszewski – historia i fizyka,
Monika Michalska – język niemiecki,
Filip Szczygielski – matematyka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 

Barbara Midziak – uczennica klasy III a Gimnazjum Jezuitów – przeszła do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego 
Jesteśmy dumni! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

26 stycznia 2018 r. grupa 20 uczniów z Zespołu Szkół Jezuitów wyjechała do miejscowości Neustift im Stubai w austriackich Alpach na obóz narciarski, który od wielu lat prowadzi pani Dominika Karmolińska. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z naszej przygody:

Właśnie minął drugi dzień naszej narciarskiej przygody w Stubai’u. Wczorajszy dzień był bardzo mglisty, co utrudniało swobodne zjeżdżanie z doskonale przygotowanych stoków na lodowcu. Natomiast dzisiaj przywitała nas doskonała słoneczna pogoda, bezchmurne niebo i temperatura ok. -1 stopnia. W bardzo dobrych nastrojach wyruszyliśmy na stok i w jeszcze lepszych wróciliśmy do naszej kwatery.

Oto link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/t7OxW23vTCLReiVq1

 

Tegoroczna studniówka odbyła się w Hotelu Haffner w Sopocie. Organizacją całej imprezy, przy wsparciu Rady Rodziców, zajęli się dzielnie nasi licealiści: Agata Adamska oraz Igor Wołoszyk i trzeba przyznać sprawdzili się doskonale. Studniówka rozpoczęła się tradycyjnie  polonezem, który zrobił wrażenie i dostarczył wiele radości tegorocznym maturzystom. Wszyscy bowiem zatańczyli pięknie 🙂

Przedstawiamy fragment poloneza: https://www.facebook.com/szkolajezuitow/videos/1802316730069544/

Eleganckie stroje, miła atmosfera, pyszne posiłki, szaleństwo na parkiecie – to już za nami. Teraz czas wytężonej pracy, gdyż niebawem… MATURA!

Życzymy  darów Ducha Świętego, wytrwałości w nauce a także powodzenia na maturze!

 

Miło mi Państwa poinformować, że po podliczeniu całej punktacji z Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewczęta z GJ i SPJ w składzie: Gosia Rutkowska, Zosia Koziorowska, Kaja Tanaś, Oliwia Czeplin, Natalia Browarczyk, Karolina Szyszkin, Weronika Gizicka i Iga Lemiech 10 stycznia wywalczyły 3 miejsce !!
W piątek 12 stycznia chłopcy z GJ i SPJ także wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu w składzie: Mario Zamarripa, Jan Mielec, Maciej Browarczyk, Piotr Zambrzycki, Jakub Pudelko, Filip Szczygielski, Robert Lewańczyk i Marcin Stankiewicz również zajęli 3 miejsce!!
W Igrzyskach wzięło udział 12 szkół.


Gratulujemy!!! Wielka radość 


Aleksandra Miniatorska
nauczyciel wychowania fizycznego

Nasza uczennica klasy II b GJ otrzymała od Polskiego Związku Żeglarskiego nominację do Kadry Narodowej na rok 2018 w klasie Optimist.

Jesteśmy bardzo dumni!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Wystarczył jeden tydzień dla uczniów klasy II b GJ, aby zgromadzić potrzebne artykuły i zawieźć kilkanaście kartonów paczek ubogiej rodzinie mieszkającej na gdyńskim Podgórzu.

 

Informację o potrzebującej rodzinie dostaliśmy ze Stowarzyszenia Gaudium Vitae (link do http://www.gaudium-vitae.eu/index.html) mającego swoja siedzibę w budynku kościoła, który jest tuż obok szkoły. Wiedząc, że ta rodzina jest w rzeczywistej potrzebie, uczennice klasy II b GJ pod opieką o. Czesława Wasilewskiego SJ udały się pod wskazany adres, żeby lepiej się zorientować w potrzebach. Tak sytuację na gorącą opisała uczennica Basia:

„14.12.17 odwiedziliśmy (uczennice 2b gimnazjum wraz z Ojcem Czesławem Wasilewskim) rodzinę z czwórką dzieci. Rodzina mieszka w nieciekawych warunkach, bez łazienki, ciepłej wody. Mieszkanie nie jest ich własnością, jest to zadłużona, zagrzybiona suteryna.Rodzina czeka na mieszkanie socjalne. Dzieci to dziewięcioletni chłopiec, siedmio- i pięcioletnie dziewczynki i najmłodszy roczny chłopczyk. Najstarszy syn pasjonuje się piłką nożną, a dziewczynki tańczeniem i śpiewaniem. Państwo potrzebują pralki, ubrań i butów dla dzieci, przede wszystkim zimowych, mają zepsuty boiler, potrzebują wszystkich podstawowych elementów takich jak jedzenie, kołdry, poduszki, pieluszki i inne rzeczy potrzebne do opieki nad niemowlęciem, środki czystości, zabawki. Wszystko jest potrzebne, ale najpotrzebniejsza jest nasza pomoc.”

 

Jadąc do szkoły wydawało się nam, że potrzeby przerastają możliwości klasy II B. Zastanawialiśmy się nad włączeniem w akcję innej klasy. Zaraz po powrocie dziewczyny przystąpiły do działania przy wsparciu wychowawczyni p. Aleksandry Rutkowskiej.

Już kolejnego dnia okazało się, że jeden z rodziców zaoferował, że zakupi potrzebną pralkę. Inni rodzice i uczniowie także zadeklarowali pomoc. Podzielono więc kto czym się zajmie i po weekendzie zebrane dary zaczęły pojawiać się w szkole.

W środę i czwartek przed świętami przyszedł czas na pakowanie i po południu w czwartek 21 grudnia bus szkolny zamienił się w sanie św. Mikołaja. Bagażnik szczelnie wypełniliśmy paczkami i piątka uczniów klasy II b gimnazjum wraz z o. Czesławem zawieźliśmy potrzebne rzeczy potrzebującej rodzinie.  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc!

o. Czesław Wasilewski

   

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/2iO7hgdWGUnkiZ0q1

Niech radosna nowina o Narodzeniu Pańskim umacnia naszą nadzieję i staje się źródłem pokoju.

Niech Ten, który jest wzorem “człowieka dla innych” nieustannie inspiruje do wzrostu w miłości i służbie.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2018

życzy wspólnota Zespołu Szkół Jezuitów

 

Inez Żuk z klasy I OLJ godnie reprezentowała Zespół Szkół Jezuitów w XXII Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanym przez Dom Sztuki GAG w Gdańsku.
W ramach kółka ceramicznego wykonała wyjątkową pracę, za którą otrzymała wyróżnienie i nagrodę.
Gratulujemy! 

Reprezentacja klasy II B OLJ w składzie Ula Kuprianowicz, Zosia Skalska, Mateusz Gliniewicz wsparci obecnością Ojca Czesława uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym organizowanym przez  Stowarzyszenie ,,Dlaczego Nie”.

Przepiękne Jasełka w wykonaniu dzieci z różnymi niepełnosprawnościami odbyły się w bardzo naturalnej scenerii – prawdziwej stajni. Surowość tego klimatu i wyjątkowi aktorzy poruszyli nasze  serca i wyzwolili moc uczuć.

Później pojawił się prawdziwy Mikołaj z prezentami dla wszystkich dzieci i podopiecznych stowarzyszenia. Były one przygotowane przez uczniów z klasy II B naszego liceum przy wsparciu wychowawczyni p.Ilony Wieczorek.

Czasami tak niewiele potrzeba, aby sprawić tyle radości!

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/xj5raq8XfzWSUKpC3

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1