Spacer wirtualny

Zakończenie Roku Szkolnego III klas Gimnazjum Jezuitów odbyło się 18 czerwca 2019 r. Żegnaliśmy klasę III a GJ, której wychowawcą był prof. Michał Kobus oraz klasę III b GJ, której wychowawczynią była prof. Aleksandra Rutkowska.
W czasie uroczystości zasłużonym uczniom wręczono dyplomy i nagrody za wyniki w nauce, za realizowanie naszego hasła “Być dla innych…”, za podejmowanie ważnych inicjatyw, frekwencję, ilość przeczytanych książek itd. Nagrodę Najlepszej Absolwentki Gimnazjum Jezuitów otrzymała Aleksandra Wochowska. Gratulujemy Oli! 
Podziękowaniom i wzruszeniom nie było końca tym bardziej, że żegnaliśmy także pana Marka Szutę – pełniącego wiele lat funkcję dyrektora Gimnazjum Jezuitów.
Wszystkim absolwentom Gimnazjum także gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach nauki oraz udanych wakacji!!! 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/yZ3G161GR8Cva5d76

W czerwcu zakończyliśmy kolejną akcję zbierania nakrętek dla cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe Amelki. Pełne worki ledwie zmieściły się do samochodu rodziców dziewczynki, którzy z wdzięcznością podkreślali, że dzięki zaangażowaniu uczniów ich córeczka będzie mogła znowu wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Oczywiście nie przestajemy pomagać Amelce i zbieramy nakrętki dalej (również w wakacje).

Grażyna Okroj – koordynator akcji

Oto kilka zdjęć z biwaku w Garczynie klasy 1 a OLJ. Widać, że świetnie się bawią!

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/188XZNmvrzpSCFBH8

Bal Gimnazjalny za nami…

W piątek 14 czerwca 2019 odbył się historyczny – gdyż ostatni w Zespole Szkół Jezuitów – Bal Gimnazjalistów 
Oto jaka elegancja! I jak wdzięcznie tańczyli poloneza!
Jacy piękni młodzi ludzie kończą pewien etap i wkraczają za moment w nowy etap życia i nauki

Życzymy powodzenia!

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/bB9DTSqdk3HiW7mt5

 

Nasi uczniowie przebywający w Australii, spędzają czas nie tylko na nauce w australijskiej szkole, ale także na zwiedzaniu i poznawaniu kultury, flory i fauny typowej dla tego kontynentu. Po ich powrocie zapoznamy się z obszerną relacją. Teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które regularnie ukazują się na fb na profilu Koalovers

Otrzymaliśmy właśnie wiadomość od klasy 1 OLJ, która świetnie się bawi na biwaku w Garczynie wraz z opiekunami –  wychowawczynią panią Gracjaną Alfut i z ks. Danielem.

Zdjęcia mówią same ze siebie: https://photos.app.goo.gl/188XZNmvrzpSCFBH8

 

 

Na ostatnim wykładzie w tym roku szkolnym gościliśmy pana Kamila Batożyńskiego – informatyka i specjalistę od bezpieczeństwa w sieci, który wyposażył słuchaczy w wiedzę praktyczną dotycząca tego jak ustrzec się przed pułapkami, nadużyciami i przestępstwami w internecie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie: organizatorom, wykładowcom i słuchaczom. Wykłady o Wychowaniu wznawiamy w przyszłym roku szkolnym. Można spodziewać się ciekawych, inspirujących i aktualnych tematów z zakresu rozwoju i wychowania dzieci i młodzieży. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Joanna Ślusarska – psycholog ZSJ

Dziś Dzień Dawcy Szpiku w ZSJ. Do godz. 15.30 możesz włączyć się do naszej akcji i zostać dawcą 
Zapraszamy!

Podczas 40. Finałów Światowych Odysei Umysłu konkursu kreatywności w East Lansing w USA polska reprezentacja zdobyła aż 8 medali. Rodacy wywalczyli 4 złote krążki, 2 srebrne i 2 brązowe. Aż 18-cie zespołów spośród 29-ciu z naszego kraju znalazło się w pierwszych 10-tkach w swoich kategoriach. 
Nasze uczennice z kl. 1a Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów: Olga Kamińska i Blanka Piotrowicz – wraz ze swoją drużyną – zajęły 3 miejsce!!!
Gratulujemy sukcesu!!!! 

Link do strony: https://www.tvp.info/42802350/polska-mlodziez-z-sukcesem-w-usa-8-medali-za-kreatywnosc?fbclid=IwAR2ozGzLC9EDhaD2gMRF12EyfvQAp6vBgqNnCX5lxjNcv2PHtvNPIV4qWsg

 

Koncert z okazji Dnia Matki, który wczoraj wybrzmiał w kościele św. Stanisława Kostki w Gdyni, był już ostatnim koncertem z cyklu Muzycznych Wieczorów na Wzgórzu św. Stanisława Kostki. Wspaniali młodzi artyści tworzący Orkiestrę Symfoniczną Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, pod batutą Pana Leszka Gołąba, zagrali przepięknie i poruszyli serca widowni. Wielkie brawa dla solistów – Julii Myszor (flet) i Michała Tomkowicza (klarnet)!
Podsumowując cały cykl Muzycznych Wieczorów, przesyłamy nasze gorące podziękowania i zachwyty do wszystkich artystów, którzy wystąpili w całym cyklu koncertów. Serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za zaangażowanie, profesjonalizm i wszelką pomoc w organizacji koncertów przesyłamy także na ręce: 
pana Leszka Gołąba – dyrektora artystycznego projektu, o. Artura Wyziny SJ – dyrektora Zespołu Szkół Jezuitów, o. Janusza Warzochy SJ – proboszcza parafii św. Stanisława Kostki, pana Wojciecha Jankowskiego – przewodniczącego Rady Dzielnicy Działki Leśne a także Kajetana Konstantego – ucznia kl. 2 OLJ, który świetnie zadbał o nagłośnienie.
Przypominamy, że cały cykl Muzycznych Wieczorów na Wzgórzu, realizowany jest w ramach projektu Budżet Obywatelski Przyjazna Dzielnica dla dzielnicy Działki Leśne.
Fundacja Magis

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/dgvKuRW4G7uxFzrv9

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client6
Client5
Client3
Client1