Spacer wirtualny

Szlachetna paczka

Klasa III a gimnazjum postanowiła przystąpić do akcji „ Szlachetna paczka”. Na lekcji wychowawczej wybraliśmy rodzinę pani Darii i pana Krzysztofa, którzy mają czworo dzieci: Nikolę( 9 lat), Klaudię ( 7 lat), Błażeja ( 4 lata) i Alana ( 3 lata).

Dowiedzieliśmy się, czego najbardziej potrzebuje wybrana przez nas rodzina i postanowiliśmy spełnić wszystkie marzenia, a także przygotować kilka niespodzianek. Ponieważ w akcję bez wahania i z wielkim zaangażowaniem włączyła się cała klasa, więc paczka była rzeczywiście okazała. Do naszej rodziny trafiło 14 wielkich, zapakowanych w świąteczny papier, pudeł, w których było jedzenie, środki czystości, ubrania, pościel, zabawki, książeczki dla dzieci, słodycze. Nie zabrakło także tego, o czym rodzina marzyła najbardziej, czyli garnków i nowej pralki, ponieważ dowiedzieliśmy się, że pani Daria wszystko pierze ręcznie.

Tak przygotowane prezenty zawieźliśmy 7 grudnia 2013 r. do wskazanego magazynu, a wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli je naszej rodzinie.

Szkoda, że nie mogliśmy sami zobaczyć reakcji naszych podopiecznych, ale z relacji współpracującego z nami wolontariusza wiemy, że było bardzo dużo wzruszeń, radości i łez.

 Natomiast w poniedziałek czekała na nas w szkole niespodzianka – piękny rysunek z podziękowaniem wykonany przez dzieci pani Darii. Można go obejrzeć na naszej klasowej gazetce razem z certyfikatem, który otrzymała klasa.

Nasi partnerzy

%name Szlachetna paczka
%name Szlachetna paczka
%name Szlachetna paczka
%name Szlachetna paczka
%name Szlachetna paczka
%name Szlachetna paczka
%name Szlachetna paczka
%d bloggers like this: