Patronalne Święto Szkoły w tym roku przypadło nam na dzień 15 września.

Uroczystość rozpoczęliśmy modlitwą oraz złożeniem wiązanek pod tablicą upamiętniającą Jezuitów pomordowanych w Paśnicy oraz pod pomnikiem naszego patrona św. Stanisława Kostki.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył o. Jacek Granatowski SJ, kazanie zaś wygłosił o. Bogusław Choma SJ – byli dyrektorzy naszej szkoły.

Po Eucharystii o. Dyrektor Artur Wyzina SJ wręczył awanse, dyplomy oraz listy gratulacyjne szczególnie zasłużonym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Nagrodę Srebrnej Róży 2017 otrzymała nasza najlepsza maturzystka Paulina Borys.

Wielu wzruszeń dostarczyło nam uroczyste ślubowanie wszystkich uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w ZSJ.

Spotkanie na auli uświetnił radosny występ klasy 5a i krótki wykład absolwenta Gimnazjum Jezuitów w Orłowie, Pana Henryka Ganowiaka, na temat historii edukacji Jezuitów. W tym roku bowiem obchodzimy 80 lat edukacji Jezuitów w Gdyni.

Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że dzień obchodów patronalnego Święta Szkoły zbiegł się z dniem urodzin naszego o. Dyrektora Artura Wyziny SJ. Serdecznym życzeniom nie było końca 🙂

Panie z Rady Rodziców i kochane mamy naszych uczniów przygotowały pięknie poczęstunek dla znamienitych gości oraz wszystkich uczniów naszej szkoły. Och jakie to były przepyszne ciasta! Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z wydarzenia