We wtorek, 8 stycznia, gościła w progach Zespołu Szkół Jezuitów Sędzia Anna Maria Wesołowska. Przeprowadziła spotkania ze społecznością naszej szkoły. Klasy 0-2 na pewno zapamiętają togę Sędzi, którą mógł włożyć jeden z uczniów oraz słowa, że nękanie w postaci podstawiania nóg, kopania innych jest przestępstwem. Klasy IV- VI SPJ interesowały się najbardziej, jak wygląda praca sędziego, a starsi uczniowie – na podstawie przykładów z sali sądowej – mogli dowiedzieć się o obowiązkach, konsekwencjach, bezpieczeństwie, wartościach i pielęgnowaniu w życiu tego, co najważniejsze. Zwieńczeniem dnia – w ramach Wykładów o Wychowaniu – było spotkanie z rodzicami i nauczycielami, na którym poruszono ważne kwestie. Między innymi o odpowiedzialności rodziców, o stosowaniu odpowiednich wymagań względem dzieci i o używaniu języka miłości w rozmowie z nimi.

Joanna Ślusarska – psycholog

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/iSv7JH2SuxMjMLK26