Oto relacja naszych uczniów, którzy byli na Kongresie Historycznym na Malcie
W dniach 2-5 kwietnia wraz z panią Joanną Pyzalską, polecieliśmy na Maltę, do St Aloysius College, aby reprezentować szkołę w 36 Kongresie Historycznym. Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia ojca Jeana Paula Hernandeza o roli młodzieży w świecie, które poruszyło wszystkich zebranych. Mieliśmy również okazję wysłuchać prezentacji uczniów z 15 rożnych szkół na temat Jezuitów oraz ich pracy z młodzieżą, a pomiędzy nimi uczestniczyliśmy w warsztatach na temat problemów, z którymi musimy się mierzyć w dzisiejszym świecie. Poza warsztatami udało nam się zwiedzić piękną stolicę Malty-Valette oraz „miasto ciszy” Mdine, gdzie została dla nas zorganizowana gra, dzięki której mogliśmy jak najlepiej poznać miasto. Uczestniczyliśmy również w uroczystej kolacji z host-rodzinami uczestników, połączonej z ciekawymi prezentacjami większości krajów.

Adam Zimmermann, Wiktoria Gruba i Dominika Otczyk z kl. 2 OLJ

Film-relacja: https://www.facebook.com/szkolyjezuitow/videos/1355698881238277/