W poniedziałek 13 maja w Zespole Szkół Jezuitów gościliśmy generała jezuitów o. Arturo Sosa SJ. Nasi uczniowie powitali ojca i po krótkiej prezentacji naszej szkoły, zaprezentowali także swoje zdolności wokalne i językowe.
Przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego zachęcał ze swej strony uczniów nie tylko do zwiększania zasobów wiedzy, ale przede wszystkim do rozwijania w sobie zdolności obywatelskiego myślenia i działania w kategoriach dobra wspólnego i budowania dobrych relacji z innymi ludźmi na bazie chrześcijańskiej wiary i związanych z nią wartości.
W drugiej części o. Arturo Sosa odpowiadał na pytania przygotowane przez naszych licealistów. Uczniów interesowała przede wszystkim historia życia i powołania o. generała, a także jego osobiste zainteresowania i inspiracje.
Po oficjalnej części spotkania ojciec Arturo odwiedził uczniów pracujących w klasach a także zwiedził nasza szkołę

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/XPqdHVSpjVxnNNJr8