W dniu 13 grudnia odbyło się w naszej szkole niecodzienne wydarzenie. Nasi uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków na przedstawienie połączone z nauką j. hiszpańskiego. I tym razem to uczniowie występowali w roli nauczycieli!

Organizatorem akcji była klasa VIIIa, dwujęzyczna z j. hiszpańskim, wraz ze swoimi nauczycielami j. hiszpańskiego, panią Barbarą Malinowską i panem Juanem Perez Ortą. Uczniowie przedstawili wybrane przez siebie popularne bajki, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka i Trzy Świnki, w j. hiszpańskim. Sami byli też autorami strojów i scenografii. Zaprezentowane bajki były tak naprawdę okazją do nauki języka, ponieważ przed każdym przedstawieniem aktorzy wprowadzali widzów w odpowiednie słownictwo, a po wszystkim odbył się sprawdzian!

Ponadto, podczas tego wydarzenia, przedstawiliśmy naszym gościom film “Pinocho”, zrealizowany w roku szkolnym 2015/16 przez klasę Ia dwujęzyczną z j. hiszpańskim Gimnazjum Jezuitów, oraz dwa inne filmy zrealizowane przez tych samych uczniów w klasie III gimnazjum. Wisienką na torcie był film krótkometrażowy “El cuadro perdido”, którym nasi aktorzy z kl. VIII wywalczyli w zeszłym roku tytuł finalisty w ogólnopolskim konkursie na film krótkometrażowy “No te cortes”, organizowanym przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce.

Widzami i uczniami tym razem byli przede wszystkim dziadkowie i babcie naszych uczniów, świetnie bawili się też w czasie występów uczniowie klas 0-II Szkoły Podstawowej Jezuitów i nasi nauczyciele.

Jako że leży nam na sercu rozpowszechnianie znajomości języka hiszpańskiego, zapraszamy zarówno babcie i dziadków naszych uczniów, jak i gdyńskich seniorów, na bezpłatne lekcje j. hiszpańskiego w naszej szkole. Lekcje – w zależności od preferencji zainteresowanych – mogą odbywać się raz w tygodniu o godz. 8.00 lub 14.50. Przewidujemy kurs dla początkujących, a więc osób, które jeszcze nie miały styczności z j. hiszpańskim. Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem Zespołu Szkół Jezuitów!

Barbara Malinowska – nauczyciel j. hiszpańskiego