Spacer wirtualny

Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni – sukcesy sportowe

Edukacja jezuicka to nie tylko rozwój ducha, ale i ciała. Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni oferuje udział w licznych zajęciach sportowych oraz możliwość korzystania z basenu czy sali fitness w przynależącym do placówki Centrum Sportowym u Jezuitów. Uczniowie naszej prywatnej szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum mają na swoim koncie wiele sukcesów z dziedziny sportu, nie tylko w popularnych dyscyplinach jak pływanie lub koszykówka, ale także golf oraz żeglarstwo. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!

2017/2018

Sukces w dziedzinie hokeja na lodzie 02.05.:

  • Finalista Mistrzostw Polski w kategorii “Młodzik – Jan Wardzyński z kl. II b GJ

Sukces w dziedzinie tańca sportowego 21-22.04.:

  • I miejsce w Mistrzostwach Polski Północnej GRAND PRIX POLSKI w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Rumi zajęła Maja Drzymalska z kl. IV SPJ

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gdyni w sztafetach pływackich 10-12.01.:

  • III miejsce w sztafecie 8 x 50m stylem dowolnym wywalczyły dziewczęta z GJ i SPJ:
    Gosia Rutkowska, Zosia Koziorowska, Kaja Tanaś, Oliwia Czeplin, Natalia Browarczyk, Karolina Szyszkin, Weronika Gizicka i Iga Lemiech
  • III miejsce w sztafecie 8 x 50m stylem dowolnym wywalczyli chłopcy GJ i SPJ: Mario Zamarripa, Jan Mielec, Maciej Browarczyk, Piotr Zambrzycki, Jakub Pudelko, Filip Szczygielski, Robert Lewańczyk i Marcin Stankiewicz

 

Sukcesy Maksymiliana Wakczaka z kl II b GJ w dziedzinie karate:

  • II miejsce w III Międzynarodowym Turnieju KYOKUSHIN IKO w kategorii KUMITE w Białymstoku 02.06.2018
  • III miejsce w Mistrzostwach Karate KYOKUSHIN Makroregionu Zachodniego oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Nowej Soli 10.03.2018, w konkurencji Kumite Juniorów Młodszych
  • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju IKO Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży we Włocławku, w kategorii Kumite młodzicy – 45 kg
  •  I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Mazury Cup w Ostródzie, w kategorii M:12-14 lat do 45 kg

               

                           

 

 

Sukcesy w dziedzinie żeglarstwa:

  • Polski Związek Żeglarstwa powołał Julię Schmidt, uczennicę klasy II b GJ, do Kadry Narodowej na rok 2018 w klasie Optimist

 

 

2016/2017

Sukcesy Maksymiliana Białego w golfie

  • I miejsce na mistrzostwach polski juniorów młodszych
  • I klubowy wicemistrz polski
  • I klubowy wicemistrz polski juniorów
  • III miejsce SKAT International Golf Cup

Zawody lekkoatletyczne dla gimnazjum

  • III miejsce w skoku wzwyż – Klaudia Margol


Mistrzostwa Gdyni w sztafetach pływackich

  • III miejsce w sztafecie 8 x 50m stylem dowolnym:
    Klaudia Margol, Małgorzata Borzycka, Anna Stefaniak, Kaja Tanaś, Natalia Kamińska, Oliwia Czeplin, Natalia Browarczyk i Karolina Szyszkin.


Sukcesy naszych uczniów w Mistrzostwach Gdyni w pływaniu

W dniach 15-16 lutego 2017 nasi uczniowie odnieśli szereg sukcesów w zawodach pływackich, zdobywając miejsca na podium:

  • I miejsce w konkurencji na 50 m stylem grzbietowym zdobyła Klaudia Margol,
  • II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobyła Małgorzata Borzycka,
  • III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym zajęła Natalia Kamińska.
  • I miejsce w konkurencji indywidualnej 50 m stylem klasycznym wywalczył Oskar Hewelt,
  • II miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym zdobył Filip Warpechowski.


Klubowe Mistrzostwa Polski w golfie

  • II miejsce – Maksymilian Biały z klasy II B gimnazjum

2015/2016

Mistrzostwa Gdyni w sztafetach pływackich

  • II miejsce w sztafecie 9 x 50m stylem dowolnym:
    Krzysztof Jankowski, Mateusz Zięba, Wiktor Wencel, Oskar Hewelt, Filip Warpechowski, Mateusz Chmieliński, Jacek Wojtkiewicz, Piotr Zambrzycki, Jakub Zieliński (gimnazjum).
  • II miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem zmiennym:
    Mateusz Zięba, Oskar Hewelt, Filip Warpechowski, Mateusz Chmieliński (gimnazjum).
  • III miejsce w sztafecie 9 x 50m stylem dowolnym:
    Paulina Kozeracka, Marta Wesołowska, Zofia Skalska, Małgorzata Borzycka, Klaudia Margol, Julia Leszczyńska, Natalia Kamińska, Małgorzata Rutkowska, Oliwia Czeplin (gimnazjum).
  • III miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem zmiennym:
    Maria Czubak, Wiktoria Holewka, Zuzanna Wencel, Klaudia Wysocka (liceum).


Sukcesy naszych uczniów w Mistrzostwach Gdyni w pływaniu

W dniach 12 – 15.12.2015 r. nasi uczniowie odnieśli szereg sukcesów w zawodach pływackich, zdobywając miejsca na podium:

  • I miejsce – Mistrzem Gdyni w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym został Oskar Hewelt
  • II miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50 m zdobył Filip Warpechowski
  • III miejsce – brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobyła Klaudia Margol


II rzut Gdyńskiej Ligi Lekkoatletycznej 

  • Klaudia Margol (gimnazjum) – II miejsce – skok wzwyż


Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w skoku wzwyż

  • Złoty medal – Paulina Borys (liceum)

2014/2015

Paulina Borys Halową Mistrzynią Polski Juniorek w skoku wzwyż

  • Uczennica klasy I B naszego Liceum – Paulina Borys – zdobyła złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polskich Juniorów w skoku wzwyż, które odbyły się 14.02.2015 r. w Toruniu.


Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w bowlingu w Ostródzie

  • III miejsce – Paulina Marczak z klasy III C gimnazjum


Mistrzostwa Gdyni w sztafetach pływackich

  • I miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym:
    Małgorzata Borzycka, Klaudia Margol, Paulina Kozeracka i Zofia Skalska (gimnazjum).
  • II miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym:
    Oskar Hewelt, Jan Skalski, Miłosz Góralski i Aleksander Bober (gimnazjum).
  • III miejsce w sztafecie 9 x 50m stylem dowolnym:
    Julia Leszczyńska, Małgorzata Borzycka, Klaudia Margol, Barbara Bednarska, Lidia Siluta, Anna Kasprzak, Paulina Kozeracka, Julia Urbanek i Zofia Skalska (gimnazjum).
  • III miejsce w sztafecie 9 x 50m stylem zmiennym:
    Mateusz Chmieliński, Oskar Hewelt, Filip Warpechowski, Mateusz Zięba, Jan Skalski, Wiktor Wencel, Miłosz Góralski, Kacper Zenowicz, Aleksander Bober (gimnazjum).
  • II miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym:
    Paulina Borys, Wiktoria Holewka, Estera Pietkiewicz i Katarzyna Wysocka (liceum).
  • II miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym:
    Kacper Wysocki, Bartosz Szafran, Robert Miciński i Jakub Skoczke (liceum).

 

Klaudia Margol brązową medalistką Gdyńskiej Ligi Lekkoatletycznej

  • Klaudia Margol z klasy I A gimnazjum zdobyła brązowy medal w Gdyńskiej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się 02.12.2014 w Gdyni.

2013/2014

Sukcesy lekkoatletyczne Pauliny Borys

  • miejsce w konkursie skoku wzwyż w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się między 22. a 27. lipca 2014 r. w Eugene w USA. Paulina wyrównała swój życiowy rekord i jednocześnie rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.
  • mistrzyni Polski juniorek w skoku wzwyż na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu.


Sukcesy lekkoatletyczne Pauliny Borys

  • miejsce w konkursie skoku wzwyż w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się między 22. a 27. lipca 2014 r. w Eugene w USA. Paulina wyrównała swój życiowy rekord i jednocześnie rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.
  • mistrzyni Polski juniorek w skoku wzwyż na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu.


Mistrzostwa Gdyni w sztafetach pływackich

  • III miejsce w sztafecie 9 x 50m stylem dowolnym:
    Paulina Grodecka, Julia Urbanek, Lidia Siluta, Basia Bednarczyk, Jaśmina Kowalczyk, Paulina Borys, Julia Królak, Marysia Czubak, Zuzia Perlicka (gimnazjum).
  • II miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem zmiennym:
    Mateusz Gliniewicz, Antek Sidorowicz, Jan Skalski, Olek Bober (gimnazjum).
  • III miejsce w sztafecie 9 x 50m stylem dowolnym:
    Jan Skalski, Wiktor Wencel, Mateusz Zięba, Miłosz Góralski, Kacper Zenowicz, Olek Bober, Kajtek Śmigielski, Rafał Lewańczyk, Kacper Wysocki (gimnazjum).
  • II miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem zmiennym:
    Wiktoria Holewka, Zuzia Wencel, Julia Chudoba, Kinga Lipowska (liceum).


Mistrzostwach Gdyni w pływaniu

  • srebrny medal i tytuł wicemistrza Gdyni na dystansie 50 m stylem klasycznym zdobył uczeń III C gimnazjum Rafał Lewańczyk
  • blisko podium znalazł się Mateusz Zięba, który był czwarty na dystansie 50 m stylem grzbietowym.


Zawody narciarskie Puchar Wieżycy 2014 – slalom 

  • I miejsce – Zuzanna Perlicka (klasa III C gimnazjum) w kategorii juniorów.


Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym

Zuzanna Ragan z klasy 1 A Gimnazjum zajęła:

  • III miejsce w konkurencji KATA dziewcząt
  • IV miejsce w konkurencji FUKU-GO. W tej ostatniej konkurencji, miesiąc wcześniej, Zuzia zajęła IV miejsce w Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego w Wejherowie.


Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie BIC TECHNO 293

  • II miejsce – Julia Napłoszek – uczennica klasy III C gimnazjum


Sukcesy lekkoatletyczne Pauliny Borys

  • miejsce w konkursie skoku wzwyż w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się między 22. a 27. lipca 2014 r. w Eugene w USA.
    Paulina wyrównała swój życiowy rekord i jednocześnie rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.
  • mistrzyni Polski juniorek w skoku wzwyż na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu.

2012/2013

Zawody koszykówki o mistrzostwo Gdyni

  • III miejsce zajęła nasza reprezentacja dziewcząt w kategorii gimnazjum


Zawody pływackie o puchar Prezydenta Miasta Gdyni:

  • Zuzanna Wencel – III miejsce stylem dowolnym
  • Rafał Lewanczyk – II miejsce stylem klasycznym

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1