W dniach 24.09-1.10 w Zespole Szkół Jezuitów gościmy 10 uczniów i 2 nauczycieli z Margot Barnard Realschule z Bonn. Pierwszego wieczoru po przylocie, spotkaniu w szkole i drobnym poczęstunku goście z gospodarzami udali się do domów. Środę rozpoczęliśmy powitaniem gości na modlitwie. Następnie po kilku zabawach integracyjnych mieliśmy lekcję biologii z panią prof. Irminę Ignatowską, na której oglądaliśmy cebulę i inne preparaty pod mikroskopem. Zwiedzaliśmy także Gdynię rozwiązując zadania i przeprowadzając ankietę wśród mieszkańców podczas gry miejskiej. Naszą pracę zakończyliśmy delektując się wspólnie lodami.
W czwartek po podsumowaniu gry miejskiej poszliśmy do Akwarium, gdzie podczas wykładu i ćwiczeń praktycznych poznawaliśmy faunę i florę Bałtyku. Następnie udaliśmy się na zajęcia integracyjne – bowling i wspólną pizze. Dzisiejszy dzień przywitał nas oczekiwanym słońcem w Rewie, gdzie wspólnie żeglujemy w polsko-niemieckich załogach. Jutro czeka na nas Hel – trzymajcie kciuki za pogodę.

Koordynatorki projektu: Hanna Góralczyk i Dominika Karmolińska wraz z młodzieżą

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/mVaHe7G5EndM3Cdb6