Spacer wirtualny

25.04.2019r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty z okazji ogólnopolskiej akcji pod nazwą Kwietniowi Antypiraci, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. „Antypiraci dbają o wizerunek” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji. 
Na warsztaty zaproszona została Pani Iwona Pol – wieloletni pracownik Straży Miejskiej, która wprowadziła uczniów w temat ochrony danych osobowych, szeroko rozumianej cyberprzemocy, zwróciła uwagę na zachowania dozwolone i zakazane. 
W kolejnej części uczniowie wcielili się detektywów. Każdy z nich narysował swój portret, w taki sposób aby był on rozpoznawalny dla innych. Okazało się, że większość portretów została rozpoznana, jednak pojawiły się też takie, które nie zostały rozszyfrowane. 
Uczniowie poznali również definicję danych osobowych, zarówno tych bardzo znanych jak i mniej. Poprzez zabawę zrozumieli, że korzystając z nowoczesnych technologii zawsze zostawiają po sobie ślady. Śladami mogą być ich dane osobowe, zdjęcia publikowane, wpisy na forach internetowych, komentarze zamieszczane na portalach społecznościowych. Jednym słowem w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi . Bardzo dziękuję za aktywny udział w warsztatach klasie V, dziękuję Pani Iwonie, która poprowadziła część warsztatów. Mam nadzieję, że wiedza, którą zdobyliście pomoże Wam w mądrym i świadomym korzystaniu z obecnych technologii i że będziecie dbać zawsze o wizerunek swój i innych.
Beata Skonieczna – bibliotekarka

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/KwvTZ5L1ztVkoeDw9

Nasi partnerzy

Client9
Client8
Client4
Client6
Client5
Client3
Client1
%d bloggers like this: