Spacer wirtualny

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia języka Ojczystego odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Recytatorski organizowany przez bibliotekę ZSJ, w którym udział wzięli uczniowie oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej. Uczestnikom nie brakowało fantazji w przedstawieniu wierszy polskich autorów. I tak na scenie pojawiły się przeróżne postacie: Ziewadło, dwie Samochwały, Żuraw i  Czapla z wędką, Biedroneczka, wszyscy zostali zaproszeni na wspaniałe przyjęcie, na którym pojawił się również spóźniony Słowik i dwóch panów Hilarych. Na przyjęciu królowała muzyka z Ptasiego Radia. A słodkości zapewnił Cukiernik z Muchą. Zgromadzona publiczność i organizatorzy konkursu bawili się doskonale, a jury w składzie: Pani dyrektor Katarzyna Kłosińska, Pani Dagmara Wodzińska-Lewczuk, Pani Justyna Wawrowska i Ksiądz Daniel Benikas, mieli bardzo trudne zadanie. Po naradach wyłonili zwycięzców:

W kategorii klas 0-II:

I miejsce – Adam Medlarski kl. II – „Żuraw i czapla” Jan Brzechwa

II miejsce – Antonina Mikołajczyk kl. II – „Żuk” Jan Brzechwa

III miejsce – Aleksandra Włodarczyk  kl. 0 – „Samochwała” Jan Brzechwa

Wyróżnienie – Kornelia Korolczuk kl. II – „Ziewadło” Jan Brzechwa

 

W kategorii klas IV-V:

I miejsce – Dorota Lewandowska kl. IV – „Cukiernia” Kinga Grabowska-Bednarz

II miejsce – Maja Reszka kl. V – „Okulary” Julian Tuwim

III miejsce – Maja Drzymalska kl. V – „Ptasie radio” Julian Tuwim

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, trud włożony w przygotowanie prezentacji, wymyślenie i wykonanie strojów, rekwizytów. Dziękujemy jury za poświęcony czas i dokonanie jakże trudnego wyboru zwycięzców. Podziękowania kierujemy również w stronę Rodziców i Wychowawców, którzy czuwali nad przygotowaniem dzieci do konkursu. Ogromne podziękowania należą się także księgarni „TAK CZYTAM” z Gdyni, która ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

Księgarnia „TAK CZYTAM” po raz drugi została sponsorem nagród w naszym konkursie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do punktu mieszczącego się w Gdyni przy ulicy 10 lutego 19, w celu zakupienia książek. Warto zaznaczyć, że nasi sponsorzy oferują asortyment w przystępnych cenach, a pracujące tam bardzo miłe Panie na pewno będą służyć pomocą w znalezieniu odpowiedniej pozycji książkowej J.

Do zobaczenia (i usłyszenia!) za rok!!! 

Panie bibliotekarki: Beata i Ala

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Fav2qbie2DX6nd3i8

Nasi partnerzy

%name Konkurs recytatorski w SPJ
%name Konkurs recytatorski w SPJ
%name Konkurs recytatorski w SPJ
%name Konkurs recytatorski w SPJ
%name Konkurs recytatorski w SPJ
%name Konkurs recytatorski w SPJ
%name Konkurs recytatorski w SPJ
%d bloggers like this: