Spacer wirtualny

Sztuka

“Wszystkie dzieci rodzą się artystami. Najtrudniejsze jest zachowanie w sobie artysty podczas dorastania.”

Pablo Picasso

Sztukę często kojarzymy ze światem nieosiągalnym dla przeciętnego śmiertelnika. Wydaje się nam, że już do odbioru sztuki potrzebujemy fachowego przygotowania, a co dopiero do jej tworzenia.

W naszych szkołach wierzymy, że wszyscy jesteśmy zdolni by sztukę tworzyć. Jest to coś tak naturalnego i potrzebnego jak pisanie i czytanie. Jest ona sposobem komunikacji, myślenia i wyrażania. Ona niesłychanie rozwija w uczniach – szczególnie najmłodszych, ale nie tylko  – wyobraźnię i kreatywność. Uczy ich jednocześnie symbolicznych języków, które mają zastosowanie we wszystkich dziedzinach, które określimy jako typowo ludzkie.

„Wyobraźnia jest fundamentem wszystkiego, co wyłącznie i jednoznacznie ludzkie. Jest podstawą języka, sztuki, nauki, systemów filozoficznych i całego bogactwa ludzkiej kultury”

Ken Robinson, Uchwycić Żywioł

Poprzez sztukę nasi uczniowie uczą się staranności, skupienia i zaangażowania. Ona także pokazuje im, że każdy jest inny i inaczej postrzega świat. Różnorodność, którą w ten sposób poznają, okazuje się wspólnym bogactwem, które prowadzi do współpracy i budowania relacji.

Dlatego w naszych szkołach sztuka jest uważana za bardzo ważny element wszechstronnego rozwoju uczniów. Uczniowie na wszystkich etapach poznają sztukę i ją tworzą. Sztuka jest dla nas nie tyle przedmiotem, ale metodą uczenia. Obok sztuk plastycznych i muzycznych wprowadzamy także teatr i taniec jako elementy nauczania.

 

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1