Spacer wirtualny

Rola sportu w nauczaniu jezuickim

Wszyscy znamy powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch!”. Nauczanie jezuickie zakłada, że nie jesteśmy tylko duszą, ale i ciałem. Potrzebujemy go, by myśleć, czuć i uczyć się, więc powinniśmy o nie dbać. Nasi uczniowie już od początku swojej edukacji wczesnoszkolnej są uświadamiani w zakresie dbałości o zdrowie, wartości aktywności fizycznej, a także rozumienia potrzeb swojego ciała.  Znany na całym świecie pisarz i doradca w sprawach rozwoju kreatywności Ken Robinson w jednej ze swoich książek ,,Uchwycić żywioł’’ napisał:

 „Jedną z największych przeszkód w znalezieniu się w swoim Żywiole (tzn. odnalezienia osobistej pasji i talentu) jest przekonanie, że nasz umysł w jakiś sposób istnieje niezależnie od ciała, jak lokatorzy w mieszkaniu, albo że nasze ciało jest tak naprawdę środkiem transportu dla głowy. Są dowody pochodzące z badań i ze zdrowego rozsądku, nie tylko na to, że nasze fizyczne zdrowie wpływa na intelektualną i emocjonalną witalność, ale także na to, że nasze nastawienie może wpłynąć na fizyczną kondycję’’.

Oferta naszych prywatnych szkół katolickich to nie tylko możliwość rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i duchowego, ale także fizycznego poprzez udział w licznych zajęciach sportowych, zarówno w ramach standardowych lekcji, jak i zajęć pozalekcyjnych. Przy naszym budynku znajduje się nowoczesne Centrum Sportowe u Jezuitów, gdzie uczniowie szkoły podstawowej i liceum korzystają z basenu i sali gimnastycznej.

W naszych szkołach pomagamy naszym uczniom:

  • dbać o regularną aktywność fizyczną
  • okrywać pasje i rozwijać umiejętności sportowe
  • zdobywać wiedzę na temat ciała i odpowiedniej troski o nie
  • kształtować zdrowe nawyki żywieniowe
  • monitorować stan zdrowia i własnego rozwoju fizycznego

W tym celu korzystamy z:

  • dobrej kadry nauczycieli i trenerów oraz stałej obecności pielęgniarki
  • bogatego zaplecza sportowego i bliskości Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
  • odpowiednio zharmonizowanego planu zajęć z bogatą ofertą zajęć obowiązkowych i dodatkowych

Nasi partnerzy

%name Sport
%name Sport
%name Sport
%name Sport
%name Sport
%name Sport
%name Sport