Spacer wirtualny

Piątek trzynastego kwietnia okazał się dniem bardzo szczęśliwym dla uczestników I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w ZSJ dla uczniów SPJ i GJ!

W  części I wzięli udział uczniowie klasy I, którzy pod czujnym okiem Pani Wychowawczyni, Donaty Knitter, przygotowywali recytacje wierszy. Występy pierwszaków wszystkim ogromnie się podobały! Komisja była pod wrażeniem długości prezentowanych utworów, sposobów interpretacji tekstów, przebrań i rekwizytów, które towarzyszyły uczestnikom. Ogromne podziękowania należą się także rodzicom, którzy przygotowywali swoje dzieci do publicznej prezentacji.

Pierwsze miejsce zajęła Małgosia Ossowska, która zaprezentowała wiersz „Na straganie” J. Brzechwy, drugie miejsce należało do Adasia Medlarskiego z utworem „Szpinak” J. Brzechwy, trzecie miejsce zajęła Kornelia Korolczuk z wierszem „Psie smutki” J. Brzechwy. Jury postanowiło wyróżnić Franka Karmolińskiego, który recytował „Ciotkę Danutę” J. Brzechwy oraz Lilkę Lemiech, która przedstawiła wiersz „Łata i dziura” J. Brzechwy.

W drugiej części konkursu wystąpili nieco starsi uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Łoziński z klasy V, który zaprezentował utwór  „Dyrektor i pomnik” K. I. Gałczyńskiego, drugie miejsce należało do Mai Drzymalskiej  z kl. IV z utworem „Włos” J. Brzechwy, a trzecie miejsce zajęła Julia Lewandowska z kl. V , która przedstawiła wiersz  „Wiosna i moda” B. Głodkowskiej. Jury wyróżniło Maję Reszkę z kl. IV. Maja recytowała utwór A. Fredry „Koguty”.

W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Basia Midziak z klasy III a gimnazjum, prezentując utwór „Pchła Szachrajka”. Jej występ zadziwił nie tylko Jury, ale i całą zgromadzoną publiczność!

W oczekiwaniu na podjęcie werdyktu, Natalia Siemiętkowska, zaśpiewała i wykonała dwa utwory muzyczne, oczarowując tym samym  obradujące Jury, zgromadzoną publiczność i organizatorów! To były magiczne chwile! Dziękujemy, Natalio!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas i energię!

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/twSzrWkkSLPGEXBs2

Za sprawą naszego sponsora  – Księgarni Tak Czytam z Gdyni – wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkowymi upominkami! Bardzo dziękujemy i zapraszamy do Księgarni przy ul. 10 Lutego 19 do zapoznania się z jej ofertą!

Zachęcamy również do odwiedzenia stron internetowych Księgarni Tak Czytam:

https://takczytam.pl/

https://www.facebook.com/pg/tak.czytam/about/?ref=page_internal

Alicja Skrzyniarz i Beata Skonieczna  (bibliotekarki – organizatorki konkursu)

Nasi partnerzy

%name I Szkolny Konkurs Recytatorski w ZSJ
%name I Szkolny Konkurs Recytatorski w ZSJ
%name I Szkolny Konkurs Recytatorski w ZSJ
%name I Szkolny Konkurs Recytatorski w ZSJ
%name I Szkolny Konkurs Recytatorski w ZSJ
%name I Szkolny Konkurs Recytatorski w ZSJ
%name I Szkolny Konkurs Recytatorski w ZSJ
%d bloggers like this: