Spacer wirtualny

Prywatne liceum katolickie – oferta edukacyjna Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni

Misją Zespołu Szkół Jezuitów jest kształtowanie młodzieży odpowiedzialnej za siebie i swoje otoczenie, otwartej na świat oraz zdobywanie wiedzy. Naszą ofertę edukacyjną opieramy na modelu pedagogii ignacjańskiej, co znaczy, że nie przygotowujemy naszych podopiecznych tylko do egzaminu maturalnego, ale także wyzwań, które czekają ich we współczesnym świecie poza murami szkoły.

Na czym polega nasza działalność? Oferujemy uczniom udział w licznych zajęciach szkolnych oraz pozaszkolnych, a także zachęcamy ich do uczestniczenia w inicjatywach na rzecz lokalnej społeczności. Ponadto umożliwiamy im praktyczne poszerzanie wiedzy o świecie dzięki m.in.  programowi polsko – hiszpańskiej wymiany młodzieży oraz innym projektom angażującym szkoły jezuickie za granicą.

W naszym prywatnym liceum katolickim duży nacisk kładziemy na dobór przedmiotów rozszerzonych, ponieważ ich wynik na egzaminie maturalnym liczy się do rekrutacji na studia wyższe. Pozostawiamy uczniom swobodny wybór przedmiotów rozszerzonych, których realizacja, poza językiem angielskim, rozpoczyna się w drugiej klasie. Pomagamy młodym ludziom w wyborze ich pasji – niezależnie czy jest to pasja związana z nauką, sztuką czy sportem, zdobytą wiedzę i umiejętności mogą oni realizować poprzez reprezentowanie szkoły w licznych konkursach i zawodach.

Szkoła przyjazna uczniowi

Mamy opinię szkoły przyjaznej uczniowi, która już od początków edukacji wczesnoszkolnej stawia na jego rozwój duchowy i intelektualny. Chcesz ułatwić swojemu dziecku dostanie się na dobre studia? Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną i zapisania go do naszego liceum!

uczniowie

Oferta Edukacyjna Liceum na lata 2018/2019 – 2020/2021

Nasi partnerzy

Client8
Client4
Client7
Client6
Client5
Client3
Client1