W czwartek 12.09.2019r. uczniowie klasy 3a SPJ wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Najpierw przeszli spacerkiem ul. Długą i odpoczęli przy Neptunie. Tam też spotkali wycieczkę z Kanady, Chin, USA oraz Australii – w krótkiej rozmowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe. Potem idąc brzegiem Motławy, dotarli do Ośrodka Kultury Morskiej, gdzie zaplanowane były warsztaty pt.: “Gdy Kolumb wypłynął na Atlantyk”. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o życiu i wyprawach Kolumba, o poszukiwaniu nowych kontynentów z “Santa Marią”, “Niną” i”Pintą”.

Uczniowie szukali też ukrytych skarbów – warto było%name Gdy Kolumb wypłynął na Atlantyk.

W kolejnej części warsztatów trafili do sali interaktywnej – a tam sterowali statkami, wózkiem widłowym przewozili towar na statek, budowali z klocków i ogólnie świetnie się bawili. To była bardzo udana i wartościowa wycieczka!

Donata Knitter – wychowawca klasy 3a SPJ

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/XcxPVEPPoWxuPcxS9