29 maja w Zespole Szkół Jezuitów odbył się finał VI edycji konkursu plastycznego “Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła” organizowanego przez naszą szkołę.

W tym roku w konkursie wzięło udział 10 szkół z województwa pomorskiego, z których zgłoszono na konkurs 73 prace.
Patronat honorowy objęli:
– Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce
– Stowarzyszenie Nauczycieli i Przyjaciół Języka Hiszpańskiego PROF-ES Polonia.
Powstało wiele ciekawych prac wskazujących na dużą dojrzałość uczestników. Zachwyceni jesteśmy między innymi pomysłowością łączenia technik, swobodnym podejściem do formatu prac, twórczym spojrzeniem, zgłębieniem technik artystów i praw kompozycji. Z prac biją mocne emocje. Poziom prac był bardzo wysoki, szczególnie w kategorii “Portret malarza”, gdzie jury przyznało wiele nagród ex equo.
Oto nagrodzeni i wyróżnieni

Link do filmu z prezentacji:

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w twórczej pracy!
Rada Rodziców dofinansowała zakup nagród i wsparła organizację konkursu. Dziękujemy!
Franjo Bernal z ramienia Stowarzyszenia Nauczycieli i Przyjaciół Języka Hiszpańskiego PROF-ES Polonia ufundował nagrodę specjalną.
Koordynatorem konkursu jest Pani Profesor Barbara Malinowska a przewodniczącą jury – specjalistą plastykiem – Pani Profesor Aneta Gerula.
Zdjęcia z rozdania nagród: https://photos.app.goo.gl/fVzMKK0ntJH35QRM2

Zachęcamy do zapoznania się z blogiem hiszpańskim naszej szkoły pt. Gdynia Española, na którym jest wiele prac i hiszpańskich projektów uczniów ZSJ oraz bieżąca informacja o finale VI edycji konkursu: