Finał konkursu „Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła”

W piątek 26 maja 2017 odbył się w naszej szkole finał V edycji wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu plastycznego pt. „Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła”.

W tym roku w konkursie wzięło udział 13 szkół z województwa pomorskiego, z których zgłoszono na konkurs 98 prac. Poziom prac był bardzo wysoki, nie było łatwo wybrać laureatów.

WYNIKI KONKURSU

KATEGORIA: PORTRET MALARZA

I  miejsce:

Daria Ogdowska Katolickie Szkoły Niepubliczne im. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim

II  miejsce:

Liwia Maćków Gimnazjum nr 1 w Gdyni

III  miejsca ex equo:

Małgorzata Chilicka Katolickie Szkoły Niepubliczne im. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim
Michalina Łukaszuk Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. M. Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim

Dominika Gusmann

Zofia Koziorowska

Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni
Vanessa Wicher

Amelia Rolbiecka

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie

KATEGORIA: KOPIA OBRAZU

Marta Zanewycz Gimnazjum nr 1 z Lęborka

II  miejsca ex equo:

Zofia Tarłowska Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku
Dominika Kruk Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. M. Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim

Amelia Morek Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni
Małgorzata Bożycka Gimnazjum Jezuitów w Gdyni
Wiktoria Owsicka Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie

Maria Ławrenow

Klara Dalla Bella

Karol Zając

Jan Bryczkowski

Gimnazjum im. św. Jana de la Salle w Gdańsku
Maksymilian Biały

Alexandra Kamińska

Izabela Basińska

Michał Pachos

Gimnazjum Jezuitów w Gdyni
Michał Tarnowski III Społeczne Gimnazjum”STO” w Gdańsku-Wrzeszczu
Martyna Derengowska

Martyna Wiącek

Michał Szefler Bartłomiej Matusiak

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
Natalia Pietrzak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. M. Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim

KATEGORIA: WARIACJA WŁASNA

Zuzanna Mazurowska Gimnazjum im. św. Jana de la Salle w Gdańsku

II  miejsce:

Katarzyna Wirzba Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie

Barbara Midziak Gimnazjum Jezuitów w Gdyni
Mateusz Banaś Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. M. Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim

Ewa Pałczyńska Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni
Natalia Browarczyk Gimnazjum Jezuitów w Gdyni
Emilia Plata III Społeczne Gimnazjum”STO” w Gdańsku-Wrzeszczu
Karolina Skwierawska Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie

Nagroda specjalna Stowarzyszenia Nauczycieli i Przyjaciół Języka Hiszpańskiego w Polsce, PROF-ES Polonia, patrona honorowego konkursu:

Szymon Stemski Gimnazjum Jezuitów w Gdyni

Szkoły, które wzięły udział w tegorocznym konkursie:
• Gimnazjum im. św. Jana de la Salle w Gdańsku
• Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni
• Gimnazjum nr 1 w Lęborku
• Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni
• Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni
• III Społeczne Gimnazjum „STO” w Gdańsku-Wrzeszczu
• Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim
• Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
• Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni

Dziękujemy bardzo nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie.

Chcielibyśmy również podziękować Radzie Rodziców Gimnazjum Jezuitów w Gdyni za wsparcie finansowe, dzięki któremu już od dwóch lat możemy zapewnić uczestnikom wspaniałe nagrody.

5 lat konkursu „Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła”

Jako że jest to już piąta, jubileuszowa edycja konkursu, przedstawiamy podsumowanie owych pięciu lat.

I edycja konkursu, jako konkursu wojewódzkiego, odbyła się w r. szk. 2012/2013. Rok później konkurs odbywał się już jako konkurs kuratoryjny. We wszystkich dotychczasowych edycjach wzięło udział 20 szkół z Gdyni, Gdańska, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego, Chojnic i Lęborka. Przez 5 lat zgłoszone zostały 222 prace i przyznano 114 nagród.

Zdecydowanym rekordzistą w nadsyłaniu prac (poza Gospodarzem konkursu) jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, skąd nadesłanych zostało 40 prac. Zaraz za nim znajduje się Gimnazjum im. św. Jana de la Salle w Gdańsku (23 prace).

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie jest również rekordzistą pod względem liczby otrzymanych nagród – 24 laureatów i wyróżnionych. Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni co prawda zdobyło więcej nagród – 33 laureatów i wyróżnionych, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w czasie II edycji zgarnęliśmy prawie wszystkie nagrody, bo tylko jedna praca została nadesłana spoza szkoły.

Dziękujemy bardzo wszystkim pracownikom naszej Szkoły zaangażowanym w organizację dotychczasowych edycji konkursu. Są to: pani Barbara Malinowska, pani Małgorzata Gerula Korbas, pani Urszula Wojnowska, pan Jacek Góralski, o. Czesław Wasilewski, o. Marek Rosłoń, pan Juan Sebastián Pérez Orta, pani Magdalena Trybała oraz pan Franjo Bernal.

Ze względu na wygaszanie gimnazjum, konkurs planowany jest w przyszłości dla starszych klas Szkół Podstawowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!