DZIEŃ HISZPAŃSKI – opisany przez jedną z uczennic ZSJ
12 października obchodziliśmy w naszej szkole dzień hiszpański jako upamiętnienie odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Cała szkoła była udekorowana flagami Hiszpanii, a uczniowie przyszli ubrani tego dnia na czerwono i żółto. Ojciec Czesław na modlitwie opowiedział o Kolumbie i o słynnym powiedzeniu Ignacego Loyoli “En todo amar y servir”, co znaczy “Kochać i służyć we wszystkim”. Potem odmówiliśmy modlitwę “Ojcze nasz” w języku hiszpańskim. Ponadto każda klasa miała zadanie, żeby zrobić sobie zdjęcie w ubraniach w kolorach Hiszpanii i opcjonalnie z różnymi przedmiotami kojarzącymi się z tym krajem. Nagrodą za najlepsze zdjęcie będzie dzień wolny od zajęć przeznaczony na wyjście klasowe. Oprócz tego na 7. lekcji wszyscy uczniowie wzięli udział w rozgrywce Kahoot. Trzeba było odpowiedzieć na 20 pytań związanych z kulturą Hiszpanii. Dziękujemy pani Małgorzacie Miazdze i zespołowi hiszpańskiemu za zorganizowanie tego wspaniałego dnia!
Zdjęcia znajdziecie tutaj: https://photos.app.goo.gl/RaFpgxBbCYloRYZH3