Tydzień temu uczniowie z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Jezuitów losowały jeden z 4 kolorów (niebieski, czerwony, żółty i zielony). Zabawa, w jakiej uczestniczyły dzieci to Ćwierćland. Uczniowie mieli za zadanie wymyślić piosenkę, okrzyk i gest charakterystyczny dla grupy, 2 nazwy zawodów – pokazać pantomimą, zbudować rzeźbę z klocków i ułożyć menu na królewskie wesele. Wszystko musiało kojarzyć się z wylosowanym kolorem. Dzieciaki spisały się na medal, każda grupa wykazała się ogromną wyobraźnią. Po zabawie spisane piosenki, potrawy i inne pomysły dzieci wrzuciły do “magicznego kartonu”, gdzie po wymieszaniu kolorów wszystko zamieniło się w smaczne cukierki. Na powitanie wiosny dzieci zrobiły piękne kapelusze. Serdecznie dziękujemy p. Oli Chwiejczak za poprowadzenie Ćwierćlandu oraz asystę p. Magdy Bednarczyk, Donaty Knitter i Dagmary Wodzińskiej-Lewczuk.

Donata Knitter – wychowawczyni kl. 2 a SPJ

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/qu6ecdBRn5HsyWf86