W czwartek 24.01 uczniowie klasy 2a SPJ wybrali się do Muzeum Emigracji w Gdyni na warsztaty pt. “Dzieci z różnych stron świata”. Pani przewodnik oprowadziła nas po zakątkach muzeum i poprosiła, aby wszyscy byli bardzo uważni, gdyż gdzieś czekała na nas walizka. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem bezbłędnie. W tajemniczej walizce były różne przedmioty, należące do chłopca z Brazylii. Wiemy też na jakim kontynencie leży Brazylia. Poszliśmy dalej, gdzie odnaleźliśmy plecak z zawartością należący do dziewczynki z Wielkiej Brytanii. Tam też dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tym kraju. Ostatnią bohaterką była dziewczynka z Wietnamu i zwyczaje panujące w tym azjatyckim kraju. Na koniec w grupach budowaliśmy smoka z klocków Lego. Warsztaty były interesujące i dzięki nim wiemy więcej!

Donata Knitter – wychowawczyni kl. 2 SPJ

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/NdEWybGjopDGEVtr7