Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni organizuje 7 grudnia 2019 r. charytatywne XV Mikołajki u Jezuitów – czyli z sercem dla Pana Sławka walczącego z chorobą nowotworową. Wiele lat wspieraliśmy małych pacjentów przebywających na Oddziale Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W ubiegłym roku postanowiliśmy skupić się na najbardziej potrzebujących i cierpiących dzieciach w Gdyni i zebraliśmy pokaźną kwotę dla dzieci z domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań. Naczelnym celem tegorocznych Mikołajek jest pomoc panu Sławomirowi Łubie – poważnie chorującemu na raka ojcu jednego z uczniów Szkoły Podstawowej Jezuitów (7 letniego Arturka). U pana Sławka pod koniec 2018 roku zdiagnozowano raka prostaty z przerzutami na kości kręgosłupa, żeber, łopatek, mostka, miednicy. Okazuje się, że procedury onkologiczne w Polsce wobec tak zaawansowanych zmian pozostają bezradne – mówiąc najprościej pan Sławek nie przeżyłby chemioterapii. Udało się jednak szczęśliwie znaleźć alternatywną terapię w prywatnej klinice w Poznaniu. Pan Sławek przebywał tam już kilkanaście razy, efektem czego jest wyraźne obniżenie współczynnika PSA i zmniejszenie guza. Ta terapia daje panu Sławkowi i jego dwóm synom ogromną nadzieję. Jednak środki własne rodziny wyczerpały się szybko – dlatego właśnie z całego serca wspieramy to leczenie.
Zapraszamy rodziny z dziećmi, aby przez udział w konkursach i zabawach włączyły się w tę szlachetną inicjatywę. Konkurencje i stanowiska zabaw przygotowują uczniowie szkoły jezuitów wraz z rodzicami i nauczycielami. Zebrane środki zostaną przekazane na alternatywne leczenie pana Sławomira w klinice w Poznaniu.

W programie między innymi: kiermasz świąteczny, koncerty, aukcja, kawiarenka, trampoliny, dekorowanie pierników, pracownia ceramiki, zabawy, kącik dla maluchów.

Regulamin imprezy – Mikołajki u Jezuitów

Charytatywne XV Mikołajki u Jezuitów odbędą się 7 grudnia 2019 r. na terenie Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni przy ul. Tatrzańskiej 35 w godzinach 10.00 – 13.00. Zapraszamy serdecznie!