przekaż 1 procent
Uczniowie klasy czwartej, na pożegnanie z lekturą ” Akademia pana Kleksa”, wcielili się w postacie z utworu J. Brzechwy. Do szkoły przybyły zatem szpaki Mateusze, królewicze, królowe lalek, doktorzy Paj – Chi- Wo, kot w butach oraz oczywiście pan Kleks (a nawet dwóch) i jego uczeń Adaś Niezgódka.
Uczniowie podzieleni na grupy, według wybranych postaci, pracowali w zespołach, których zadaniem było zrobienie plakatu i wymyślenie piosenki o ich bohaterach. Za sumienne wykonanie zadania otrzymywali od klasowych panów Kleksów kolorowe szkiełka i tabletki na porost włosów.
Lekcja była wesoła, rozśpiewana i barwna, szczególnie dzięki niesamowitym strojom, za które należą się brawa uczniom i ich niesamowitym rodzicom.
Grażyna Okroj – wychowawczyni