Od 23 do 26 października grupa 21 naszych maturzystów, którym towarzyszyło grono absolwentów i nauczycieli przeżywało swoje wyjątkowe rekolekcje. Byliśmy w ośrodku prowadzonym przez księży zmartwychwstańców w Dębkach. Sztormowa pogoda ukazała potęgę żywiołów, a otwartość i dojrzałość uczestników i ekipy pozwoliła zobaczyć głębie naszego życia.

KAIROS (z greckiego: czas łaski, jedyny czas darowany przez Boga), to nazwa rekolekcji przygotowywanych rok rocznie z myślą o maturzystach naszego liceum. Są one strzeżone tajemnicą, którą można poznać tylko jadąc na nie. Rekolekcje te odprawiają corocznie tysiące maturzystów jezuickich szkół średnich w USA i innych krajach, gdzie cieszą się one wielkim powodzeniem. Rekolekcje KAIROS odbyły się po raz pierwszy w Polsce w naszej szkole w 2003 roku. Ich celem jest pomóc młodemu człowiekowi odpowiedzieć na pytania: kim jestem, kim jest drugi człowiek i Bóg w moim życiu, jak Go szukać i znaleźć.

Wszystkim uczestnikom, całej ekipie oraz rodzicom naszych uczniów dziękuję bardzo za pomoc w organizacji tego niezapomnianego wydarzenia!

o. Czesław Wasilewski SJ, ojciec duchowny Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/369CDzyC7ta9Bons8