Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP w Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni były doniosłym i pełnym radości wydarzeniem. Wspólna modlitwa za naszą Ojczyznę poprzedziła uroczyste odśpiewanie Hymnu Polskiego o godz. 11.11. Uczniowie klasy VIIIa SPJ – pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Aleksandry Miniatorskiej – przygotowali scenki z historii rozbioru Polski i odzyskania niepodległości, które zaprezentowali podczas apelu. Pięknie zagrane na flecie i na skrzypcach oraz śpiewane pieśni patriotyczne napełniały nas wzruszeniem. Na koniec uczniowie kl. 2a SPJ urzekli nas wdzięcznie zaśpiewaną piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem”. O oprawę muzyczną apelu zadbała Pani Agata Woynowska-Bendykowska, a nad dekoracją czuwała Pani Aneta Gerula.

Przy tej okazji zostały wręczone nagrody laureatom konkursów plastycznych – za najlepszy „Portret pracownika szkoły” i za najfajniejszą „Mądrą sówkę”.

Niech żyje Polska Wolna Niepodległa!

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/EyGBfgGzYAe5daDV9